Miski łazienkowe - przydatny dodatek do każdej łazienki

Łazienka jest nie tylko miejscem codziennej pielęgnacji i relaksu. Jest to także pokój, który przydaje się podczas sprzątania - np. kiedy robisz pranie, myjesz podłogi w domu itp. Nie ma więc wątpliwości, że w każdej łazience powinna znaleźć się miska. Dlaczego? W tym artykule przedstawiliśmy możliwości wykorzystania misek łazienkowych. Jest to niezwykle przydatny dodatek do każdej łazienki. Sprawdź!

Jak wykorzystać miskę łazienkową?

Miski łazienkowe użyć można na wiele różnych sposobów. Są to przydatne akcesoria w szczególności do czynności, takich jak rozwieszanie prania, przenoszenia ubrań, pościeli, ręczników. Miska jest także bardzo wygodna jeśli chodzi o robienie dużego prania lub porządków. Można w niej trzymać wodę z płynem podczas mycia podłóg w mieszkaniu lub domu. Co więcej, jeśli nie masz pojemnika na brudną bieliznę lub ubrania, miska łazienkowa może go z powodzeniem zastąpić. Jak widzisz, jest wiele opcji wykorzystania miski łazienkowej, co czyni ją niezwykle przydatnym i funkcjonalnym dodatkiem do każdej łazienki. Jak jednak wybrac miskę, aby spełniała ona Twoje potrzeby? Poniżej podpowiadamy.

Miska łazienkowa

Miska łazienkowa - jaką wybrać?

Obecnie na rynku znaleźć można różne rodzaje i modele misek łazienkowych. Jednak jednym z najważniejszych kryteriów wyboru powinien być jej materiał wykonania. Może być to np.

Plastik - najczęściej spotykanymi modelami misek łazienkowych są produkty wykonane z plastiku. Nie jest to jednak wcale minus, ponieważ w dzisiejszych czasach (w przeciwieństwie do artykułów oferowanych jeszcze kilka lat temu), miski wykonane z plastiku wyglądają designersko i bardzo stylowo, a wybierać można spośród wielu modeli. Dzięki temu z pewnością bez problemu znajdziesz odpowiednią miskę do swojej łazienki, niezależnie od jej stylu i wielkości. Wielkim plusem misek plastikowych jest ich wytrzymałość - są one odporne na działanie wody i wilgoci, nie niszczą się podczas upadku, a także są elastyczne.

Metal - metalowe miski łazienkowe nie są dziś popularne ze względu na swój ciężar i toporność. Metal nie jest także najlepszym wyborem na materiał miski, ponieważ jeśli produkt będzie źle wykonany, może zacząć rdzewieć.

Miska/kosz z wikliny - nie jest to do końca miska, a bardziej kosz, jednak na rynku sporo znaleźć można także produktów wykonanych z wikliny. Co prawda oczywiście nie nadają się one do nalewania wody, jednak z powodzeniem zastąpią klasyczną miskę jako pojemnik na brudną bieliznę lub ubrania. Wiklina pięknie wygląda i pasować będzie to naturalnych, klasycznych i stonowanych wnętrz. Świetnie sprawdzi się do łazienek w stylu eko lub w stylu skandynawskim. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że wiklinę ciężko się czyści.

Drewno - wymagający klienci, którzy cenią estetyczne wykonanie i naturalny wygląd z pewnością docenią drewniane miski łazienkowe. Produkty tego typu wykonywane są zwykle z egzotycznych rodzajów drewna i są one odporne na działanie wody.

Poliester - miski łazienkowe z poliestru są bardzo wygodne w użyciu, lekkie i praktyczne. To doskonałe rozwiązanie na wszelkie wyjazdy, campingi i wakacje. Takie produkty zwykle zabezpieczone są dodatkową powłoką, dzięki czemu nie przemakają i można w nich trzymać mokre pranie, sztućce, czy też naczynia.

Miski łazienkowe

Wybór miski łazienkowej - kształt i wymiary

W zależności od Twoich potrzeb można kupić miskę kwadratową, okrągłą lub prostokątną. Są także miski o kształtach niestandardowych, takich, jak np. modele narożne. Jeśli chodzi o wielkość miski do łazienki, powinna być ona dopsaowana zarówno do Twoich potrzeb, jak i do wielkości Twojej łazienki. Jeśli chodzi o kolor miski, w dzisiejszych czasach w sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć można naprawdę szeroką gamę misek w różnych kolorach.