Mobilny barek - praktyczne rozwiązanie na każdą okazję

Kuchnia - miejsce przyrządzania posiłków, z biegiem czasu zmieniała swoje oblicze. Stając się otwartą przestrzenią, zaczęła łączyć funkcje kulinarne z towarzyskimi. Zamieniła się w miejsce służące do spotkań rodzinnych, podczas śniadań, obiadów czy kolacji. Od pewnego czasu również panuje nowy trend jeśli chodzi o projektowanie mieszkań w nowo powstających blokach tudzież w domkach jednorodzinnych. Mianowicie kuchnia zostaje często połączona z salonem, służąc w ten sposób szczególnie spotkaniom towarzyskim. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem barek kuchenny. Łączy on te dwa pomieszczenia stanowiąc swego rodzaju część wspólną. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem barku, podamy ci parę powodów dla których warto mieć go w swoim domu.

Mobilność to oszczędność

Mobilne meble stanowią szczególne udogodnienie jeśli chodzi nam o zachowanie funkcjonalności przechowywania i zaoszczędzenie na wolnej przestrzeni. Zwłaszcza jeżeli nasze mieszkanie ma mały metraż. Stąd też mobilny barek sprosta naszym wymaganiom.

Często tego typu barki są skonstruowane ze stali nierdzewnej, co ułatwi nam pracę w kuchni. Zwłaszcza przyda się w małych kuchniach i jeżeli preferujesz szybkie śniadania. Dzięki mobilności możemy dowolnie wybierać jego miejsce w kuchni, w miarę naszych potrzeb i wygody. Dzięki mobilnemu barkowi zyskujesz nowe miejsca do przechowywania naczyń. Barki kuchenne posiadają kilka półek. Zastanów się na ich użyciem. Górny blat możesz zostawić pusty, będzie służył ci do przygotowywania potraw. Niżej możesz trzymać naczynia, które będą w zasięgu ręki w razie potrzeby. Możesz również zastanowić się nad umieszczenie na półkach owoców lub warzyw. A na najniższej półce najlepiej jest trzymać alkohol.

W zależności od modelu, każdy mobilny barek zaprojektowany został w inny sposób. Poszczególne modele różnią się ilością półek. Czasem mają po prostu zawieszone koszyki, lub są poprzedzielane na pół, z jednej strony funkcjonalne półki, z drugiej szuflady, lub osobna przestrzeń którą możesz zamknąć za pomocą sprytnie wykonanych drzwiczek. Podczas kupowania barku kuchennego zastanów się na tym ile miejsc potrzebujesz, ile rzeczy planujesz

przechowywać. Wszystko zależy od ciebie. Dlatego kupno barku kuchennego powinno być rozważane już na samym początku procesu meblowania kuchni oraz całego mieszkania. Pomyśl o tym!

Biały barek kuchenny na kółkach

Spotkania ze znajomymi

Ilekroć ktoś organizował imprezę domową, tzw. ,,domówkę” przyjęcia, nieformalne spotkanie towarzyskie czy zwykłe przyjacielskie pogaduchy w wąskim ale bliskim gronie znajomych, wie ile razy trzeba odwiedzać kuchnie, przynosząc butelki alkoholu, szklanki herbaty lub przekąski. Przerywając rozmowy, przepraszając na chwilę udajesz się do kuchni by coś przynieść, a przecież możesz tego uniknąć. Dzięki barkowi na kółkach ten problem zniknie. Taki barek to doskonały pomocnik każdego domowego barmana. Wszystko co potrzebne do przyjęcia stoi niedaleko nas, wystarczy kilka ruchów ręką! Wino, kieliszki, akcesoria do otwierania kolejnej butelki, kiedy rozmowy są tak dobre że trwają do rana.

A może wieczór tylko we dwoje? Ty i twoja połówka, razem w salonie. Byłoby szkoda co chwila wychodzić do kuchni. Barek może być blisko was i czekać na wykorzystanie. A co z porą letnią?

Posiadasz ogród w którym chcesz zorganizować przyjęcie, może wieczorny grill? Barek na kółkach będzie bardzo pomocny, nie trzeba będzie kłaść żywności na trawnik lub szukać jakiegoś innego miejsca. Wszystkie potrzebne nam rzeczy do ogrodowego pikniku będą teraz na wyciągnięcie ręki, bez obowiązku opuszczania przyjaciół z którymi uwielbiasz spędzać czas.

Mobilny barek na kółkach

Kolory i materiały

Przy kupnie barku kuchennego weź pod uwagę materiał z jakiego został wykonany. To ułatwi się potem jego zastosowanie. Weźmy na przykład taki barek z bambusa, solidne wykonanie to wysoka wytrzymałość, co jest wymaganą cechą jeśli chodzi o prace kuchenne. Wielofunkcyjny barek ZELLER to doskonały przykład na to jak połączyć funkcjonalność z wygodą i komfortem. Chodzi przecież o ciebie i twój czas. Barki z solidnie wykonanymi i pojemnymi półkami niekoniecznie musi być używany tylko w kuchni. Możesz przecież wykorzystać go tylko w salonie, umieszczając go przy swojej ulubionej kanapie, kładąc na nim na przykład książki.

Barki mobilne wykonane z drewna i zabudowane z trzech stron doskonale służą na umieszczenie w nich pojemników na śmieci. Weź po uwagę górny blat na którym możesz przygotowywać posiłki, a chcąc pozbyć się niepotrzebnych odpadków wykorzystasz znajdujący się niżej pojemnik na śmieci.

Mobilny barek na kółkach

Doskonały dla dzieci

Uczenie dzieci niezależności od najmłodszych lat tyczy się również przygotowywania posiłków. Dzięki barkowi kuchennemu mogą być naszymi pomocnikami jeżeli chodzi o wspólne przygotowywanie obiadu. Może również pełnić dla nich rolę nieformalnej jadalni lub może służyć jako dodatkowe miejsce do siedzenia podczas rozrywki. Szybkie przekąski lub kanapki do szkoły - twoje dziecko wie gdzie ich szukać, czekają na mobilnym barku!

Wózek kuchenny

Podsumujmy

Jak widać, mobilny barek ma szerokie zastosowanie i może być naszym małym pomocnikiem.

Zapewnia dodatkową przestrzeń w kuchni, tak bardzo potrzebną na małym metrażu. Mobilność sprawia, że możemy umieszczać go w dowolnym miejscu, dla naszej wygody. Dodatkowe miejsce do przechowywania to kolejna cecha, która zapewnia funkcjonalność mobilnego barku. Weź pod uwagę nadmiar sztućców i narzędzi kuchennych w twojej kuchni, teraz możesz je przechowywać bez ryzyka bałaganu. Istnieje opcja modyfikowania mobilnych barków do przechowywania tylko tych narzędzi, które potrzebujesz. Bez względu na czy przygotowujesz obiad dla domowników, wyprawiasz przyjęcie czy zapraszasz znajomych na domową imprezę, mobilny barek jest w zasięgu w twojej ręki. Wewnątrz mieszkania i podczas przyjęć w ogrodzie.

Mobilny barek to funkcjonalny mebel na każdą okazję. Polecamy!