Modne wnętrza 2022 - trendy w kuchni

Trendy w kuchni 2022 roku stawiają na trwałość i łatwe utrzymanie wnętrza w czystości. Jaka kolorystyka będzie obowiązywać we wnętrzach? Podpowiadamy, jak urządzić modną kuchnię.

Architektura wnętrz zmieniła się na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Stawiamy na wnętrza funkcjonalne, jasne i duże — dlatego kuchnia i salon stały się jednym pomieszczeniem. Otwarta kuchnia to dziś standard zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Otwarta przestrzeń daje ogromne możliwości aranżacyjne. Sprawdźmy jak urządzić ją z najnowszymi trendami wnętrzarskimi.

Jakie kolory królują w kuchni w 2022 roku?

Kilka ostatnich sezonów należało do sterylnej bieli w kuchniach. Nie rezygnujemy z niej, ale stęskniliśmy się za kolorami. Najmodniejsze barwy 2022 roku to zieleń i błękit, to te kolory będziemy wprowadzać również do kuchni. Szmaragdowe fronty mebli kuchennych to jeden z gorących trendów nadchodzących sezonów. Wciąż zapraszamy naturę do wnętrza, dlatego kuchnia w odcieniach żywej zieleni połączonej z naturalnym kolorem drewna to właściwy kierunek.

Do szmaragdowych szafek pasują granatowe lub czarne okucia. W tym roku możesz zaszaleć z kolorami w kuchni. Czerń to jeden z nieoczywistych wyborów do kuchni — architekci wnętrz stawiają na tę barwę w 2022 roku. Do głębokiego odcienia tej barwy dodajemy kolory inspirowane kamieniami szlachetnymi. Jaki efekt uzyskamy w kuchni za pomocą takiego połączenia? Eleganckie wnętrze, które ma bardzo wyrazisty charakter. Nie polecamy takiego doboru kolorów w małej kuchni. Te połączenia sprawdzają się w dużej i dobrze oświetlonej kuchni otwartej na salon.

W małych wnętrzach lepiej sprawdzają się jasne odcienie oliwkowego lub błękitu. Taka paleta kolorystyczna sprawi, że kuchnia będzie interesującym i przyjaznym wnętrzem. W połączeniu z bielą, szarościami lub jasnymi odcieniami drewna stworzysz modną i efektowną kuchnię. Wciąż skupiamy się na deseniach, które stworzyła natura. Naturalne żyłkowania marmuru czy usłojenia drewna będą najlepszą ozdobą Twojej kuchni.

Meble kuchenne

Kuchnia to wnętrze, w którym dużo się dzieje, dlatego bałagan jest tu codziennością. Urządzając kuchnię, skup się na tym, aby ułatwić sobie sprzątanie. Trwałe materiały, które łatwo umyć — w tym kierunku zmierzamy w 2022 roku. Blaty wybieramy takie, aby środki dezynfekujące nie pozostawiały na nich śladu.

W trendach pozostają blaty wykonane z kamienia naturalnego np. granitowe. Przemysłowym odpowiednikiem takiego blatu jest tzw. konglomerat. Jego największą zaletą jest fakt, że zlew może być jego integralną częścią. Nie wycina się otworów w blacie i nie montuje stalowego zlewu. Ciekawy efekt daje również spiek kwarcowy. Jeśli chcesz mieć w kuchni drewno, to tylko egzotyczne gatunki mogą równać się trwałością z kamieniem. Powyższe rozwiązania wiążą się z dużymi kosztami zakupu, ale jest to inwestycja na lata. To materiały odporne na ścieranie, wilgoć i zmiany temperatury.

Miłośnicy jasnych, luksusowych wnętrz z radością przyjmą wiadomość o tym, że marmur wciąż króluje we wnętrzach. Blaty i otwarte półki kuchenne z marmuru doskonale prezentują się w nowoczesnych kuchniach.

modna kuchnia 2022

Wyposażenie kuchni

Meble kuchenne w tym roku będą składać się z dolnej, zamkniętej części i otwartych półek w górnym ciągu. Dlatego zastawę i akcesoria wybieramy starannie, ponieważ będą formą funkcjonalnej dekoracji. Aby stworzyć modne wnętrze, nie możesz zapomnieć o roślinach. Żywe, doniczkowe kwiaty są doskonałym uzupełnieniem kuchennej aranżacji. Może to być zestaw ziół w ozdobnych doniczkach lub sukulenty, które doskonale czują się w ciepłym klimacie. Jeśli kuchnia jest ciemna, możesz wykorzystać sztuczne rośliny — dziś są one niemal tak piękne, jak żywe.

Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia to miejsce, w którym chętnie korzystamy z nowych technologii. W trosce o czystość i zdrowie warto wybrać dozowniki mydła w płynie na podczerwień. To rozwiązanie, które pomoże Ci umyć dłonie bez niepotrzebnego przenoszenia bakterii i wirusów na kuchenne sprzęty. Idąc dalej tym tropem, projektanci proponują nam ultranowoczesne, bezdotykowe sprzęty kuchenne. To prawdziwa rewolucja w świecie wyposażenia kuchni. AGD sterowane z poziomu smartfonu czy bezdotykowa bateria do zlewu to prawdopodobnie dopiero początek. Miłośnicy nowoczesnych gadżetów z pewnością będą zachwyceni.

Taki futuryzm skłania do refleksji, bo przecież zupa sama się nie pomiesza. Stare — dobre utensylia nie znalazły jeszcze elektronicznych następców. A są bardzo ważne w kuchni, bo bez nich trudno przygotować posiłek. Akcesoria kuchenne na 2022 rok również są trwałe i ekologiczne. Idziemy w kierunku stali nierdzewnej, miedzi lub drewna. W tej ostatniej kategorii króluje bambus. Materiał, który z natury jest odporny na wilgoć i wysokie temperatury.

Umiejętnie zaplanowana kuchnia, której wyposażenie pomaga utrzymać porządek — do tego dążymy w nowym roku. Dlatego polecamy sprytne gadżety — deskę z pojemnikiem, silikonową podstawkę na łyżkę lub prosty, ale genialny: wiszący pojemnik na resztki. Wyposażenie kuchni w takie drobiazgi sprawi, że codzienne obowiązki wykonasz zdecydowanie sprawniej. Utrzymanie porządku również będzie łatwiejsze.

Meble kuchenne to nie tylko wygląd frontów — to przede wszystkim wnętrze. Dobrze zorganizowana przestrzeń to podstawa w kuchni. Dzięki niej szafki kuchenne pomieszczą więcej niezbędnych akcesoriów i elementów zastawy. Stojaki, dodatkowe uchwyty i organizery — to najlepszy sposób, by sprytnie wykorzystać całą przestrzeń w szafkach kuchennych.