Motyw lasu w Twoim domu - zainspiruj się

Przestrzeń domowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna. Istnieje wiele sposobów na upiększenie domowego wnętrza, w zależności od preferencji danej osoby. W ostatnich latach można zauważyć pogłębiające się zainteresowanie naturalnymi elementami wnętrz. Skąd wzięła się popularność motywu lasu? W tym artykule zebraliśmy najciekawsze inspiracje z motywem lasu

Pomysły na aranżację w motywach lasu

Motyw lasu w trendach wnętrzarskich cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. W dzisiejszych czasach można go zaobserwować nie tylko w kontekście wyboru naturalnego drewna jako element wystroju. W wielu miejscach można znaleźć tysiące mebli czy akcesoriów nawiązujących do naturalnych motywów.

Leśne elementy są nie tylko estetyczne, ale również uniwersalne. Z uwagi na spory wybór artykułów w zasadzie każdy może zaopatrzyć się w produkt nawiązujący do leśnego otoczenia. Na początek warto zerknąc na meble, które od dłuższego czasu wiodą prym popularności. Zdecydowanie się na zakup drewnianego stolika, biurka czy szafy to inwestycja w wysokiej jakości produkt. Od bardzo dawna drewno jest surowcem oferującym długowieczność produktu. Oprócz tego trudno przejść obojętnie wobec stwierdzenia, iż drewniane meble prezentują się doskonale, bez względu na stylistykę danego pomieszczenia.

Drewniane elementy nie tylko przyciągają wzrok. Ich obecności w pomieszczeniu towarzyszy zapach, który koi zmysły, a także oddziałuje prozdrowotnie na ludzki organizm. Dla przykładu drewniany stolik przy łóżku jest nie tylko pięknym dodatkiem. Przy okazji wydzielane przez niego zapachy pozwalają odprężyć się przed zaśnięciem. Jeśli chcesz wykorzystać motyw lasu aranżując wnętrze - nie musisz zaczynać od mebli. Na początek zdecyduj się na zakup kilku dodatków i sprawdź, czy taka estetyka sprawdza się w przypadku Twojego domu lub mieszkania. Przykładowo, jeśli posiadasz w domu rośliny - zaopatrz się w doniczki i wybierz te, wykonane z naturalnych materiałów takich jak: wiklina lub bambus. Tak niepozorna zmiana może okazać się rewolucją dla danego pomieszczenia. Jeśli będziesz mieć ochotę na więcej - zwróć uwagę na innego typu akcesoria.

Motyw lasu w domu

Aranżacje wnętrz w motywach leśnych

Na powyższych przykładach widać, dlaczego aranżacje wnętrz z motywem lasu stają się coraz popularniejsze. Jak zostało już wcześniej wspomniane - jeśli chciałbyś udekorować swój dom leśnymi przedmiotami - warto uświadomić sobie, że nie musisz zacząć od kapitalnego remontu wnętrza. O ile zakup drewnianej podłogi czy elementów konstrukcyjnych może wiązać się z wysokimi kosztami, tak zainwestowanie w dodatki jest opcją zdecydowanie tańszą. Jednocześnie przyniesie równie satysfakcjonujące efekty. Jakie dodatki sprawią, że Twój dom zamieni się w leśną ostoję?

Jeśli szukasz inspiracji aranżacji wnętrz z motywem lasu - koniecznie zwróć uwagę na elementy oświetlenia. W wielu przypadkach jedna lampa potrafi zdecydować o klimacie niewielkiego pomieszczenia. Dla przykładu lampion solarny z plecionym kloszem to źródło światła gwarantujące natychmiastowe ocieplenie przestrzeni. Model ten można umieścić zarówno w sypialni, jak i w pokoju dziennym czy dziecięcej sypialni. W każdym miejscu będzie prezentował się równie spektakularnie. Kolejną propozycją są wszelkiego rodzaju kosze oraz inne opakowania stworzone z wikliny.

Oprócz walorów estetycznych, kosz pleciony do przechowywania oferuje możliwość praktycznego zastosowania. Wnętrza w motywie lasu posiadają zazwyczaj plecione kosze, pudła czy większe kufry. Obok tego typu dodatków trudno jest przejść obojętnie! Dodatkowo stanowią funkcjonalne elementy, z których mogą korzystać wszyscy domownicy.

Chcąc zastosować motyw lasu w sypialni, możesz zacząć od pościeli. Na rynku można znaleźć coraz więcej propozycji tkanin inspirowanych naturalnymi motywami. Dobrym przykładem jest pościel w stylu boho, która już samodzielnie znajdująca się na łóżku nadaje przestrzeni określonego klimatu. Tego typu pościele są warte inwestycji nie tylko z uwagi na estetykę. Dobra jakość wykonania i zastosowanie naturalnych tkanin do stworzenia produktu sprawia, iż codzienne użytkowanie takich tekstyliów staje się dużo przyjemniejszym doświadczeniem. Jeśli iść w naturę to na całość!

Las w mieszkaniu

Jeśli mowa o tekstyliach, trudno też pominąć zasłony. Dekorowanie domu w naturalnym stylu nie może obyć się bez zasłon zaciemniających w płóciennym kolorze. Ten kolor coraz częściej zastępuje klasyczną biel, z uwagi na swój uniwersalny charakter. Oczywiście, w ofercie wielu producentów można znaleźć zasłony płócienne w innych wersjach kolorystycznych. Odpowiedni model z pewnością doskonale uzupełni wnętrze w leśnej stylistyce.

Podczas poszukiwań inspiracji można natrafić na motyw dużych okien. Jeśli chcesz upiększyć przestrzeń, która już została zaprojektowana, prawdopodobnie nie przyszła Ci do głowy wymiana okien. Taki pomysł wiąże się z koniecznością poniesienia większych kosztów jego realizacji. Nie zapominaj jednak o magii, którą oferują wszelkiego rodzaju lustra. Marzenie o wielkim oknie można poniekąd zrealizować, inwestując w duże lustro ścienne w kształcie okna. Element dekoracyjny znajdzie zastosowanie nie tylko we wnętrzu stylizowanym na las. Interesujące lustro doskonale dopełnia pomieszczenie, a szczególnie te o niewielkim metrażu. Umiejętne zastosowanie lustra sprawia, że pokój wydaje się większy, a dodatkowo nabiera nieoczywistego charakteru.

Jak widzisz, motyw lasu stanowi niezwykle uniwersalną koncepcję aranżacyjną. Dzięki mnogości mebli i akcesoriów dostępnych na rynku można bez trudu stworzyć w swoim domu swój własny leśny zakątek.