Mycie okien bez zacieków - przydatne akcesoria

Zmiana pór roku oznacza dla nas często także zmiany w aranżacji domu, a to idealny pretekst na generalne porządki. Wraz z nadejściem wiosny i jej kolorowej palety barw, dobrą decyzją będzie polepszenie swojej widoczności, która pozwoli na podziwianie tych różnorodnych, przenikających się wzajemnie gradientów. Innymi słowy: czas umyć okna! Sprzątanie może być przyjemne, jeśli tylko jest efektywne, dlatego konieczne jest znalezienie dogodnego rozwiązania, dzięki którym wykonamy tę czynność szybko i sprawnie. To dotyczy także mycia okien. Aby przebiegało ono swobodnie, bez efektu zacieków i innych niedociągnięć, przez które trzeba proces powtarzać po raz kolejny, niezbędne będą akcesoria, które sprawią, że efekt będzie satysfakcjonujący, a nasz widok na świat zewnętrzny w pełni klarowny.

Praktyczne ściągaczki do wody

Ściągaczka do wody to bardzo wygodne akcesorium, pomocne nie tylko przy myciu okien, ale także w przypadku zaparowania szyb czy mycia luster i kabin prysznicowych. Guma na łopatce pozwala na bardzo precyzyjne usunięcie nawet najmniejszych kropelek wody z trudno dostępnych powierzchni, a odpowiednio wyprofilowany uchwyt o właściwościach antypoślizgowych umożliwia komfortowe operowanie ściągaczką. Ściągaczki wody różnią się od siebie w zależności od wybranego modelu, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór. Niektóre egzemplarze wyposażone są w rączki teleskopowe, sięgające do trudno dostępnych miejsc, dzięki którym wyciąganie drabiny nie będzie konieczne. Można zdecydować się także na zestaw z wymiennymi końcówkami o różnych długościach. W taki sposób z łatwością usuniemy wilgoć zarówno z większych, jak i mniejszych powierzchni.

Bardzo praktyczne, szczególnie do łazienki są ściągaczki do wody z bezinwazyjnym mocowaniem Turbo-Loc marki Wenko. Hak pozwala na wygodne zawieszenie ściągaczki, a ponieważ modele różnią się pod kątem efektu wizualnego, to można dopasować je do wyglądu łazienki. W taki sposób ściągaczka będzie zawsze pod ręką po wyjściu spod prysznica, nie zaburzając jednocześnie estetyki wnętrza. Elegancka linia ściągaczki do wody ze stali nierdzewnej wpasuje się do nowoczesnej łazienki, ale wybór stanowią także modele w bardziej stonowanej kolorystyce, uniwersalne do każdej przestrzeni, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Czarna kolorystyka z rączką z bambusa będzie natomiast idealna w łazienkach industrialnych.

mycie okien

Zestaw do mycia okien

Dla miłośników funkcjonalności doskonałym pomysłem będzie wybór zestawu do sprzątania, który posłuży nie tylko myciu okien. To niezwykle praktyczne narzędzie, łączące ze sobą aż trzy funkcje. Zestaw do mycia okien tworzy mop ze ściereczką z mikrofibry, pozwalającą na dokładne usunięcie zabrudzeń z podłogi, na jego końcu znajduje się ściągaczka do wody, a dodatkowo do zestawu dołączona jest zintegrowana, wymienna zmiotka.

Ponadto urządzenie jest wyposażone w zbiorniczek na wodę z płynem, dzięki czemu sprzątanie stanie się jeszcze prostsze i wygodniejsze, bo bez użycia wiadra. Tym sposobem można nie tylko zaoszczędzić miejsce, co będzie szczególnie cenne na mniejszych powierzchniach, ale także przeprowadzić porządki w jak najbardziej komfortowy sposób, dlatego zestaw z całą pewnością będzie satysfakcjonującym wyborem dla każdego. Długa rączka z powodzeniem umożliwi sięgnięcie do ciężko dostępnych powierzchni, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie przy myciu okien.

Myjka do mycia szyb

Warto darować sobie wysiłku tam, gdzie swoją pracę można usprawnić. Dobra myjka do szyb pozwala na uzyskanie czystości niewielkim nakładem pracy, a w tym sprawdzają się te, wykonane z mikrofibry. Są chłonne, precyzyjnie usuwają wszelkie zabrudzenia, a w dodatku nie trzeba martwić się o zarysowania, ponieważ cechują się także delikatnością dla wszelkich powierzchni. Najlepiej, gdy myjki do szyb posiadają gumę do ściągania wody - to bardzo funkcjonalne i wygodne rozwiązanie, ale można sobie je jeszcze bardziej ułatwić. Myjka do okien może być także wyposażona w zbiornik na wodę z płynem, dzięki czemu przy pomocy sprayu można umyć okna i ściągnąć z nich wodę praktycznie za jednym zamachem. W taki sposób bardzo sprawnie, bez większego wysiłku, a przede wszystkim efektownie poradzimy sobie z wszelkimi zabrudzeniami.

Każda przestrzeń jest inna, dlatego też wymagać może innych rozwiązań. W domach, w których znajdują się okna o zróżnicowanych, także mniejszych powierzchniach, warto zdecydować się na ściągaczki z wymiennymi końcówkami, natomiast tam, gdzie okna znajdują się w miejscach ciężko dostępnych, z pewnością dobrym rozwiązaniem będą rączki teleskopowe. Myjki do okien mogą się za to sprawdzić także przy myciu luster, a ściągaczki do wody będą niezawodne w łazience z dużymi kabinami prysznicowymi.