Najbardziej przydatne akcesoria dla psa

Obecność czworonożnego przyjaciela w domu to nie tylko same przyjemności, ale również duże zobowiązanie, z którym należy się liczyć na długie lata. Każdemu powinno zależeć na zapewnieniu jak najlepszych warunków życia swojemu pupilowi oraz na poczuciu, że niczego mu nie brakuje. Potrzeby psa mogą być bardzo zindywidualizowane, w zależności od miejsca jego życia, charakteru, zdrowia, wieku i innych czynników. Są jednak takie akcesoria dla psa, w które warto się wyposażyć jeszcze przed adopcją, niezależnie od tego, czy będzie on dojrzałym gigantem, czy szczeniakiem niewielkich rozmiarów.

Obroża lub szelki dla psa

Podstawowym i niezbędnym akcesorium dla psa jest obroża lub szelki, które stanowią nie tylko element utrzymania kontroli nad zwierzęciem, ale są także narzędziem jego identyfikacji w razie ucieczki psa. Warto na taki wypadek wyposażyć obrożę lub szelki w adresatkę, dzięki której odnalezienie naszego czworonożnego przyjaciela będzie prostsze i szybsze

Obroża będzie rozwiązaniem lepszym w przypadku psa dużych rozmiarów lub ze skłonnościami do agresji, ponieważ daje większą kontrolę nad jego głową. Szelki są wygodniejsze, kiedy mamy problem z ciągnięciem przez psa, ponieważ równomiernie rozkładają siłę jego napierania. To dobry wybór, kiedy zamierzamy z naszym czworonogiem uprawiać różne aktywności, takie jak bieganie lub rower. Zalecane są także dla psów o krótszych szyjach, obroża u takich może powodować nacisk na tchawicy.

Smycz dla psa

Posiadanie smyczy jest konieczne, pytanie brzmi, którą wybrać? Rodzajów jest kilka, smycze różnią się od siebie funkcjonalnością. Najbardziej popularne są smycze automatyczne, przepinane oraz spacerowe. Smycz automatyczna jest idealna na otwarte przestrzenie, kiedy chcemy dać psu więcej swobody, ale możliwe jest także trzymanie psa krótko.

Minusem smyczy automatycznej jest to, że nie daje nam ona tyle kontroli, przyciągnięcie psa może być w tym przypadku trudne, dlatego ta smycz dla psa zalecana jest, kiedy pies potrafi już poruszać się na smyczy i znamy jego zachowania. Na początku lepiej pozostać przy smyczy spacerowej, czyli standardowej, krótkiej smyczy lub przypinanej, którą różni od spacerowej to, że można ją regulować w zależności od potrzeb.

Pies na smyczy

Miska dla psa

Podstawą jest zapewnienie naszemu przyjacielowi podstawowych potrzeb takich jak jedzenie i stały dostęp do wody, co za tym idzie - przyda się miska dla psa. Świetnym rozwiązaniem dla większych i starszych psów są miski na stojaku, których wyższe ulokowanie zapobiega zachłyśnięciu i schorzeniom układu pokarmowego.

Legowisko dla psa

Pies musi mieć własną przestrzeń, w której będzie mógł wypocząć i takim miejscem jest legowisko dla psa. Warto więc zadbać, aby było ono dopasowane do pupila tak, by pozwalało na swobodne rozłożenie wszystkich czterech łap. Legowiska występują w wielu formach - jako pojedynczej poduszki, psiego łóżka, zabudowanego “domku”, a także przeznaczone dla psów z wszelkimi schorzeniami legowiska medyczne. Dopasowanie posłania indywidualnie jest więc kwestią kluczową, a poza tym legowisko może być również cieszącym oko elementem wyposażenia.

Legowisko dla psa

Zabawka dla psa

Dobrze dobrana zabawka dla psa da dużo radości zarówno naszemu pupilowi, jak i nam podczas wspólnych zabaw. W zależności od rodzaju zabawki pobudzają zwierzaka do aktywności fizycznej, intelektualnej, pomagają zredukować kamień nazębny oraz zaspokajają potrzebę żucia. Jest to ważne akcesorium, pomagające na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie naszego czworonoga.

Podsumowanie

Zapewniając psu wszystkie najważniejsze akcesoria, nie zapominając również o tym, jak ważna jest także nasza czynna obecność, będziemy pewni, że nasz pupil będzie w pełni zadowolony, a co za tym idzie - również i my!


Zestaw dla szczeniaka PUPPY DESIGN, miska i 5 zabawek, różowy
Zestaw dla szczeniaka PUPPY DESIGN, miska i 5 zabawek
Love Story
34,99 zł
Gryzak dla szczeniaka, ludzik ze sznurka i kulek, 32 cm, różowy
Gryzak dla szczeniaka, ludzik ze sznurka i kulek, 32 cm
Love Story
29,99 zł
Nożyczki dla psa groomerskie, stal nierdzewna, 15 cm, pomarańczowe
Nożyczki dla psa groomerskie, stal nierdzewna, 15 cm
Love Story
39,99 zł
Grzebień dla psa szeroki, 12 x 15 cm, czarno-szary
Grzebień dla psa szeroki, 12 x 15 cm
Love Story
29,99 zł
Smycz dla psa neonowa, 180 cm, kolor pomarańczowy
Smycz dla psa neonowa, 180 cm, kolor zielony
pomarańczowy zielony
Smycz dla psa neonowa, 180 cm
Pets Collection
27,99 zł
Transporter dla kota lub psa, 51 x 35 x 33 cm, szary
Transporter dla kota lub psa, 51 x 35 x 33 cm, szary
niebieski biały szary
Transporter dla kota lub psa, 51 x 35 x 33 cm
Pets Collection
od 74,99 zł
Legowisko dla psa z poduszką COSY, 80 x 60 cm, żółte
Legowisko dla psa z poduszką COSY, 80 x 60 cm, antracytowe
żółty antracytowy szary
Legowisko dla psa z poduszką COSY, 80 x 60 cm
Love Story
od 199,99 zł
Legowisko dla psa COSY, 55 x 50 cm, żółte
Legowisko dla psa COSY, 55 x 50 cm, antracytowe
żółty antracytowy szary
Legowisko dla psa COSY, 55 x 50 cm
Love Story
109,99 zł

Share this


Odkryj więcej


Popularne wpisy

Mała kuchnia - jak ją funkcjonalnie zaaranżować? - EMAKO
Nowoczesne i stylowe mydelniczki - EMAKO
Inspirujące pomysły na kącik nauki w pokoju Twojego dziecka - EMAKO
Praktyczny pokój dziecięcy w 5 krokach - EMAKO