Najbardziej przydatne akcesoria do grillowania

Akcesoria do grillowania pozwalają wyczarować niepowtarzalne smaki. Są tak samo ważne, jak odpowiednie przyprawy, najwyższej jakości warzywa i mięso. Zaopatrz się w funkcjonalne widelce, ruszty i wielorazowe naczynia, a rozpoczęcie sezonu grillowego przywitasz z pełnym brzuszkiem!

Przygotuj się na sezon grillowy i dobierz idealnego grilla do przestrzeni

Zacznij od odpowiedniego grilla. Zdecyduj się na model mobilny lub murowany, elektryczny, gazowy lub węglowy. Wybór powinien być uzależniony od miejsca, w którym znajdzie się znajdzie się nasza strefa grillowania. Odpowiedź sobie na pytania, czy grill umieścisz w otwartej przestrzeni (ogród) czy na balkonie lub tarasie. W budynku mieszkalnym grillowanie jest zabronione, dlatego jedyną opcję stanowi grill elektryczny lub gazowy. Najchętniej wybierany w przestrzeniach, które nie ograniczają nas w wyborze, jest tradycyjny grill węglowy, a to głównie za sprawą wyjątkowego aromatu, jaki daje przyrządzanie potraw na węglu drzewnym. W większych ogrodach grill murowany prezentuje się niezwykle efektownie i z pewnością będzie służył przez wiele lat. Taki grill zbudować można na własną rękę, należy jednak pamiętać, aby używane do nich części miały odpowiednie atesty, dając tym samym bezpieczeństwo kontaktu z żywnością.

Jeżeli wolelibyśmy, aby w naszym ogrodzie zagościł gotowy grill ogrodowy, to dobrym wyborem będzie grill mobilny. Funkcjonalne kółka pozwolą zmienić miejsce ustawienia, dzięki czemu miejsce uczty może być za każdym razem w innym otoczeniu przyrody.

Akcesoria do grillowania - sposób na smaczną kuchnię na dworze

Niezbędne akcesoria do czyszczenia grilla

Skoro wybraliście już grilla, pozostaje kwestia akcesoriów do grillowania. Nie bagatelizujcie ich znaczenia, gdyż to właśnie one pozwolą Wam przygotować soczystą rybę, idealnie wysmażone mięso lub rozpływające się w ustach tofu w marynacie chilli. Zanim jednak usiądziemy do wspólnego stołu, przygotujmy ruszt i zadbamy o to, aby był czysty.

Pozycję obowiązkową stanowi szczotka do grilla, dzięki której pozbędziemy się sadzy z kratki. Czysty ruszt to podstawa pysznych potraw. Jeśli nie szczotka, to kamień do czyszczenia lub druciak pozwolą zachować ruszt w idealnym stanie.

Niezbędne akcesoria do grillowania - czyli jakie?

Grill jest już gotowy? W takim razie czas na gotowanie, w którym pomogą odpowiednie narzędzia.
Z całą pewnością nie obejdziemy się bez tych, które pozwolą nam na wygodne i bezpieczne przerzucanie potraw, czyli szczypce, widelec oraz łopatka. Można także zdecydować się na zestaw przyborów, w którym znajdziemy komplet tych narzędzi. Solidne wykonanie ze stali nierdzewnej, która bez dwóch zdań będzie najodpowiedniejszym materiałem na grillowe akcesoria oraz drewniane rączki zapewni pełny komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Funkcjonalne akcesoria do grillowania w towarzystwie upieczonych warzyw

Rada ekspertki

Zestaw przyborów do grillowania to korzystne cenowo oraz praktyczne rozwiązanie. Łopatka, szczypce, widelec i pędzelek są w jednym miejscu i to w dodatku w funkcjonalnym organizerze.

Akcesoria do grillowania w funkcjonalnym etui

Niezbędne przybory do grillowania - w trosce o idealnie wysmażone mięso

Do grillowania ryb i mięsa świetnie sprawdzi się specjalna kratka, dzięki której równo opieczemy steka. W przypadku warzyw lub serów najlepiej sprawdzą się dedykowana im patelnia lub taca, która dzięki zawartości niewielkich oczek, zapobiegnie przypaleniom i wypadaniu warzyw do wnętrza grilla. Jeżeli planujemy przyrządzać soczyste steki, to idealna do tego celu będzie podłużna kratka. Dodatkowymi akcesoriami, które usprawnią grillowanie są szpikulce do szaszłyków - idealne dla tych, którzy nie wyobrażają sobie grilla bez tej potrawy.

Wyposażeni w odpowiednie narzędzia, możemy mieć pewność, że grill udany. Z ich pomocą potrawy będą przepyszne i pełne aromatu. Korzystanie z funkcjonalnych narzędzi ma jeszcze jedną zaletę: zapobiega przypadkowemu poparzeniu. To nie tylko komfort gotowania, ale również bezpieczeństwo!