Najmodniejsze fototapety do salonu - inspiracje, aranżacje

Kobieta przyklejająca tapetę

Od kilku lat fototapety przeżywają swój renesans. Zmiana wzornictwa i właściwości tego typu dekoracji sprawiły, że znów chcemy zdobić nimi swoje ściany. Prezentujemy najmodniejsze fototapety do salonu i podpowiadamy jak wykorzystać je do wymodelowania wnętrza.

Nowoczesne fototapety mają przepiękne, nierzadko artystyczne wzory. Materiały, z których się je wykonuje, są odporne na wilgoć i mogą być myte, co znacząco przedłuża ich żywotność. Zatem do dyspozycji mamy piękne i trwałe fototapety. Aranżacje, które można za ich pomocą wyczarować zachwycają. A koszt takiej metamorfozy jest naprawdę niewielki, bo fototapetę możesz przykleić samodzielnie.

Najciekawsze inspiracje fototapet do salonu

Moda na tego typu dekoracje sprawiła, że możemy znaleźć różnorodne i naprawdę piękne fototapety do salonu. Jakie wzory i widoki są dziś w trendach? Zobacz nasze inspiracje.

Natura - fototapety w trendzie eko

Fototapety przedstawiające piękne widoki przyrody, takie jak góry, lasy, jeziora czy plaże, są zawsze popularne i mogą tworzyć spokojną i relaksującą atmosferę w salonie. Kilka sezonów temu mówiło się o zapraszaniu lasu do wnętrza. Dzięki fototapetom można to zrobić prawie dosłownie. Twoja ściana w salonie może zamienić się w zielony las.

Tego typu wzory obecne są na realistycznych fototapetach, do których wykonania wykorzystano piękne zdjęcia. Możesz również wybrać artystyczną wersję fototapety, która przedstawia las z wyobrażenia artysty. Wszystkie tego typu wzory łączy jedna cecha - takie widoki tworzą wrażenie głębi, która powiększy optycznie mały salon. Fototapety do salonu przedstawiające piękne widoki to również sposób na to, by przez cały rok czuć się jak na wakacjach.

 Fototapeta - Zimowy las

Fototapety abstrakcyjne - zaskocz swoich gości

Fototapety z abstrakcyjnymi wzorami, kolorowymi plamami i geometrycznymi kształtami mogą nadać salonowi nowoczesności i artystycznego charakteru. Najczęściej są to nieoczywiste połączenia kolorów lub wzorów, które mają za zadanie zaskoczyć obserwatora. Wybór tak nietuzinkowej tapety to dobre rozwiązanie, gdy chcesz nieco ożywić minimalistyczne wnętrze. Obecnie najmodniejsze są abstrakcje, które przywołują ornamentykę z epoki Art Déco lub zawierają połączenia kolorystyczne zaczerpnięte z wzornictwa lat 70. XX wieku. Wybór odpowiedniego wzoru pomoże optycznie wymodelować wnętrze.

Fototapeta - Trzy słońca

Ekskluzywne fototapety - inspiracje luksusem

Luksusowe wzory i motywy, takie jak marmur, złoto, srebro czy eleganckie hafty, mogą nadać salonowi elegancji i stylu. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stylu glamour. Jeśli zdecydujesz się na takie desenie zwróć uwagę na przywołane już w artykule Art Deco - to wyjątkowy styl, który jako jeden z niewielu buduje atmosferę luksusu za pomocą prostych form.

Fototapeta samoprzylepna - Złote ścieżki

Miasta i architektura doskonałe do wnętrz loftowych

Fototapety ukazujące piękne panoramy miast, ikoniczne budynki i architektoniczne detale są również popularnym wyborem, szczególnie dla miłośników miejskiego stylu życia. My proponujemy nieco bardziej wyrafinowany wzór fototapety. Inspiracje do jego stworzenia czerpano z miejskiej mapy. Prosta forma i czyste linie doskonale podkreślą styl industrialnego wnętrza.

Fototapeta samoprzylepna - Wyśnione miasto

Botaniczna fototapeta - inspiracja nie tylko dla wnętrz Urban Jungle

Wzory przedstawiające kwiaty, rośliny i liście mogą wprowadzić do salonu odrobinę natury i świeżości. To po lesie, kolejny sposób na wprowadzenie natury do wnętrza. Tym razem zrobimy to za pomocą wizji artystycznej. Jakiś czas temu bardzo modne były fototapety z kwiatami w wersji makro, ale dziś skupiamy się raczej na niebanalnych deseniach.

Fototapeta samoprzylepna - W deszczowym lesie

Jaka fototapeta do salonu? Masz setki możliwości

Zaprezentowane powyżej piękne fototapety do salonu to tylko kilka inspiracji. W naszym sklepie znajdziesz setki modnych wzorów do wnętrz w różnych stylach. Wybierz najpiękniejszą i wykonaj błyskawiczną metamorfozę salonu za pomocą fototapety. Aranżacja z niecodzienną dekoracją zachwyci Twoich gości.