Najpopularniejsze ozdoby choinkowe

Elegancka choinka tworzy przytulną atmosferę w domu, dlatego do wyboru ozdób choinkowych należy podejść poważnie. Bombki choinkowe, figurki, łańcuchy, koraliki, to jedne z popularniejszych dekoracji na święta Bożego Narodzenia. Wysokiej klasy ozdoby świąteczne malowane są trwałymi farbami, są odporne na przypadkowe uderzenia i nie obciążają gałęzi drzewka nadmierną wagą. Piękne ozdoby choinkowe tworzą bajeczną atmosferę i nadają Świętom Bożego Narodzenia szczególnego uroku. Aby uzyskać naprawdę piękny efekt, należy wcześniej zapoznać się z asortymentem sklepów oferujących ozdoby świąteczne.

Zwykle są to:

  • bombki tradycyjne o różnych średnicach;
  • płaskie ozdoby ze sznurka, w kształcie płatków śniegu, bałwanów, gwiazdek;
  • figurki zwierząt, szyszek, sopli, aniołków.

Do produkcji takich ozdób świątecznych najczęściej używa się szkła i plastiku. Szklane dekoracje świąteczne są piękne, ekologiczne, ale są też bardzo delikatne i łatwo można je zbić. Z kolei plastikowe ozdoby są lekkie, nie da się ich stłuc, ale za to nie każdemu podoba się ich wygląd. Wszystko oczywiście zależy także od konkretnego produktu.

Wielką popularnością cieszą się także zestawy ozdób choinkowych, dzięki którym można w prosty sposób ozdobić drzewko w spójnym stylu i kolorystyce. Zielony, złoty, czerwony, srebrny, niebieski są uważane za tradycyjne kolory bożonarodzeniowe. Można je łączyć ze sobą lub łączyć w jedną kompozycję.

Kupując świąteczną dekorację w sklepie, sprawdź jej mocowanie i upewnij się, że jest umieszczona na swoim miejscu. Zawieszki fabryczne mają tendencję do szybkiego psucia się. Jeśli tak się stanie, zastąp je kolorowymi, wyprostowanymi spinaczami do papieru lub wstążką. Najlepiej jednak postawić na wysoką jakość ozdób świątecznych, dzięki czemu będą one cieszyć oko przez wiele lat, co także jest bardziej ekologiczne!

ozdoby świąteczne

Lampki choinkowe

Poza bombkami lampki choinkowe są równie ważną dekoracją świątecznego drzewka. Znaleźć je można w różnych kolorach, rozmiarach, długościach, a także kształtach. Poza klasycznymi lampkami choinkowymi, w sklepach kupić można także lampki w kształcie sopli lodu, żarówek, mikołajów i nie tylko. W zależności więc od Twojej koncepcji na świąteczny wystrój wybierz opcję, która będzie najbardziej spójna z całością. W sklepie internetowym Emako.pl znajdziesz różnego rodzaju wysokiej jakości, stylowe dekoracje świąteczne, w tym piękne lampki choinkowe LED, lampki w kolorze białym, lampki wielokolorowe, lampki w kształcie gwiazdek, a także girlandy LED.

Bombki choinkowe

Piękna świąteczna choinka przede wszystkim powinna być udekorowana bombkami. Te dekoracje wyróżniają się tym, że dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Bombki choinkowe wykonywane są także z różnych materiałów, takich, jak szkło, tworzywo sztuczne, czy też materiał lub drewno.

Ręcznie malowane, szklane bombki - przezroczyste szklane bombki malowane ręcznie wyglądać będą świetnie na świątecznym drzewku. Ich główną zaletą jest piękny wygląd, oraz trwałość. Możesz kupić, na przykład przezroczyste szklane bombki w kształcie serc. Nałożone ze wszystkich stron na choinkę, dodatkowo podkreślone srebrną dekoracją z motywem leśnym, będą jasno błyszczeć i odbijać światło lampek, nadając miękki ton całej kompozycji.

Zestaw bombek średniej wielkości - kupno kompletu bombek ma taką zaletę, że pozwolą Ci one stworzyć spójną kompozycję bez większego wysiłku. Zestaw świątecznych dekoracji choinkowych utrzymany w delikatnych kolorach, wprowadzi dobry nastrój do całego pomieszczenia.

Ozdoby choinkowe

Ozdoby choinkowe to nie tylko lampki i bombki! Mogą być one najróżniejsze, od naturalnych szyszek pomalowanych w srebrne odcienie, poprzez puchate łańcuchy, a kończąc na papierowych ozdobach DIY. W zależności od tego, jaki klimat chcesz stworzyć w swoim domu, możesz postawić na różne dekoracje świątecznego drzewka.

Ozdobne koraliki świąteczne - koraliki są popularną dekoracją choinkową. Srebrne, zielone i niebieskie koraliki świecą jasno, wyglądając spektakularnie i niecodziennie. Koraliki można wybrać także w innych kolorach, na przykład, niebiesko-fioletowe lubi żółto-czerwone. Kolory koralików przeplatają się zwykle symetrycznie, dzięki czemu błyszcząca nitka świetnie z łatwością zastępuje tradycyjne ozdoby choinkowe. Można zawiesić je pionowo, poziomo, na ukos lub spiralnie. Taki sznur wielobarwnych koralików rozchodzących się na bujnych gałązkach idealnie sprawdzi się na tę zimową uroczystość i doda choince elegancji. Ponadto można je później wykorzystać do dekoracji pokoju lub tworzenia rękodzieła.

Dekoracje świąteczne

Jeśli chcesz stworzyć prawdziwie świąteczny klimat, nie ograniczaj się jedynie do dekorowania choinki. Bardzo ważne jest ozdobienie całego domu lub chociaż salonu! Pomogą w tym takie dekoracje świąteczne jak: czerwone rękawice na prezenty, świeczki, figurki o tematyce nawiązującej do Świąt Bożego Narodzenia.

Kolorowy świąteczny pociąg - świetnie wyglądającą dekoracją na święta będzie figurka lokomotywy parowej o głębokim czerwonym kolorze. Taką figurkę możesz położyć pod choinką. Dzieci z pewnością będą zachwycone taką dekoracją.

Zabawny bałwan w kapeluszu - bałwan jest jednym z symboli zimy i świąt. Figurka tradycyjnie wyglądającego bałwana stworzy wokół siebie przytulną, zimową atmosferę, która idealnie pasować będzie do rustykalnych ozdób i drzewka choinkowego. Akcesorium można umieścić pod choinką lub wykorzystać do dekoracji domu i biura w ramach świątecznych kompozycji. Taka urocza postać jest w stanie na długo przykuć uwagę dorosłych i dzieci.