Naklejki dekoracyjne, czyli prosty sposób na odnowienie wnętrza

Jeżeli naszemu wnętrzu przydałby się remont, ale nie mamy na to potrzebnych środków i czasu, to warto pomyśleć nad zakupem naklejek dekoracyjnych, które odświeżą nasze pomieszczenie w prosty sposób. Naklejki dekoracyjne to nie tylko różnorodne wzory, które umieszcza się na ścianie. W sklepach znajdziemy też folie lustrzane, naklejki na płytki czy też na drzwi.

Jak odnowić wnętrze za pomocą naklejek dekoracyjnych?

Znudziła Ci się aranżacja pokoju, ale nie ma mowy o malowaniu czy też większym remoncie? Przybrudzone ściany i drobne ubytki możesz przykryć za pomocą naklejek dekoracyjnych. Takie rozwiązanie sprawi, że odświeżysz wnętrze za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Naklejki możesz umieścić również na drzwiach lub płytkach w kuchni czy też w łazience.

W formie mozaiki, lustra czy z motywem zwierzęcym?

Obecnie dostępne są różnorodne naklejki dekoracyjne, dzięki czemu możemy dopasować wybór i wzór do swoich potrzeb. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Naklejka w formie folii lustrzanej

Naklejkę w formie folii lustrzanej możesz umieścić na drzwiach pokoju lub szafy czy też na ścianie. Takie rozwiązanie umożliwi Ci przeglądanie się po przebraniu i przed wyjściem z domu. Dodatkowo folia lustrzana optycznie powiększy przestrzeń i rozświetli pomieszczenie, dzięki odbiciu światła.

Folia wyposażona została w specjalną siatkę, która ułatwia docięcie jej w odpowiednim wymiarze. Prócz tego możesz stworzyć z kilku części wyjątkową mozaikę.

Folia lustrzana

Naklejki na kafle

Naklejki na kafelki stają się coraz popularniejsze. To doskonała forma odświeżenia kuchni lub łazienki bez kompletnego remontu. Naklejki są łatwe w montażu i można nakleić je na każdej płaskiej powierzchni. Jeżeli wprowadziłeś się do nowego wnętrza, ale odłożyłeś remont na później, to naklejki dekoracyjne pozwolą zakryć niemodne kafle, które zniechęcają do przebywania w kuchni czy też w łazience.

Naklejki na kafle dostępne są w różnorodnych rozmiarach. Najczęściej spotkamy gotową mozaikę, której szerokość i wysokość wynoszą po 25 centymetrów. Klejenie jest niezwykle proste i szybkie.

Mozaika do przyklejenia

Naklejki na drzwi

Jeżeli nudzą nas zwykłe, białe drzwi, to możemy urozmaicić je naklejkami dekoracyjnymi. To świetnie rozwiązanie do pokoju dziecięcego lub do sypialni. Zwierzęcy motyw na drzwiach w pokoju 7-latki będzie strzałem w dziesiątkę. W sypialni dorosłych możemy zdecydować się na ulubiony cytat lub na przykład motyw florystyczny.

Naklejki na drzwi składają się zwykle z kilku mniejszych części, dzięki czemu możemy utworzyć własną kompozycję i dopasować je do wymiaru naszych drzwi.

Drzwi z motywem królika

Naklejka w formie zegara

Jeśli chcemy zapełnić pustą przestrzeń na ścianie w salonie czy w przedpokoju, to warto wybrać naklejkę w formie zegara. Dzięki niej odmienimy nasze pomieszczenie i dodatkowo zyskamy duży zegar, który zapobiegnie naszym spóźnieniom.

W zestawie z zegarem znajdziemy 13 elementów - wskazówki o wymiarach 15 i 20 centymetrów, trzy cyfry oraz osiem punktów. Całość zasilana jest baterią AA, którą w każdej chwili możemy wymienić. Warto wspomnieć, że mechanizm tykający wyróżnia się cichym działaniem.

Zegar ścienny w formie naklejki

Naklejki dekoracyjne – jak naklejać?

Montaż naklejek dekoracyjnych jest prostszy niż myślisz. To nie fototapeta, która potrzebuje do naklejenia odpowiedniego sprzętu i umiejętności. Możesz zrobić to wspólnie z dzieckiem, które z pewnością będzie czerpało z tego zajęcia ogromną radość.

Przed naklejeniem jakiejkolwiek naklejki niezwykle ważne jest oczyszczenie powierzchni. Bez względu na to, czy chcemy umieścić naklejkę na drzwiach, kaflach, szafce lub na froncie szafy. Postarajmy się wyczyścić wszelkie zabrudzenia oraz odtłuśćmy powierzchnię.

Kolejnym krokiem jest dokładnie wymierzenie miejsca, gdzie chcemy nakleić konkretny wzór. Przed oderwaniem folii ochronnej warto przyłożyć naklejkę do wybranej powierzchni i sprawdzić, czy ułożenie jej w tym miejscu będzie nas satysfakcjonowało.