Nie masz już miejsca? Wybierz półki do kuchni

Czasem ilość przedmiotów leżących na wierzchu kuchennego blatu może przerażać. Kiedy już zaczynamy czuć się nieswojo ze wszechobecnym sprzętem kuchennym czy gromadzącą się żywnością powinniśmy zastanowić się nad rozwiązaniem takim jak półki do kuchni. Mogą nie tylko zwiększyć ergonomiczność i użyteczność naszej kuchni, a także dodać powiew świeżości dzięki zmianie wystroju; delikatnej, albo zupełnie odmieniającej pomieszczenie.

Mała przestrzeń w kuchni, ale czy na pewno?

Kiedy odczuwamy, że nasza kuchnia jest zbyt mała, powinniśmy zastanowić się co jest tego powodem. Wydawać by się mogło, że czynnik, który najbardziej wpływa na nasze odczucia jest jej metraż. Często jest to błędne myślenie, ponieważ nie zawsze potrzebujemy dodatkowych metrów kwadratowych, bo problem może rozwiązać prosta reorganizacja zagospodarowania przestrzeni, zwłaszcza na niezagospodarowanych częściach ściany.

Drobiazgi, które kochamy

Na pewno każdy z nas posiada ulubione drobiazgi i akcesoria, do których jest bardzo przywiązany. Nawet kiedy przestały spełniać swoją użyteczną rolę, wciąż potrafią cieszyć oko. Umiejętnie wykorzystane mogą być wyrazistym elementem wystroju. Na przykład we wnętrzach w stylu rustykalnym czy retro wszelkie drewniane ozdoby ze starych sztućców, misek i innych przyborów kuchennych mogą być motywem przewodnim pomieszczenia.

Stare kawiarki, wagi, zegary, szatkownice i moździerze, które nieczęsto są używane mogą zajmować sporo miejsca i ograniczać naszą przestrzeń. Nie musimy się ich jednak pozbywać, wystarczy zapewnić kuchni dodatkową powierzchnię, którą zapewnią nam różnorodne półki do kuchni.

Może wystarczą porządki?

W wielu przypadkach na brak miejsca w kuchni może wynikać z przepełnienia akcesoriami kuchennymi, których nie mamy już gdzie trzymać. Musimy pamiętać o robieniu regularnych, generalnych przeglądów wszystkich akcesoriów i wszystkie te, których używamy sezonowo, bądź zajmują wiele miejsca - przenieść do spiżarni, piwnicy bądź składziku. Zobacz jak łatwo można poradzić sobie z organizacją małej kuchni

Narożne półki, dlaczego są rewolucyjnym dodatkiem w kuchni?

Przestrzeń w rogach kuchni często jest wykorzystywana zaledwie w małym stopniu. Ustawia się tam sprzęty rzadko używane, które tylko zbierają kurz i utrudniają regularne porządki. Narożna półka może sprawić, że zyskamy kilka dodatkowych poziomów, na których pomieści się mnóstwo rzeczy. Przeróżne systemy półek i haczyków pozwolą na składowanie większej ilości rzeczy, które będą dostępne na wyciągnięcie ręki. Ponadto najczęściej narożne półki do kuchni nie wymagają montażu, który ingeruje w ściany, dzięki czemu możemy się obyć bez wiercenia i wbijania gwoździ.

nowoczesna lampa podłogowa

Jak wydaje nam się, że posiadamy za mało miejsce w naszej kuchni, nie powinniśmy się załamywać, tylko pomyśleć co jest tego przyczyną. Nawet najmniejsze kuchnie, można wszechstronnie zaaranżować wykorzystując wszystkie niezagospodarowane miejsca i powierzchnie dodając półki do kuchni, haczyki i specjalne uchwyty, które zwiększą ilość dostępnej przestrzeni i sprawią, że wykonywanie kuchennych czynności będzie łatwiejsze i bardziej przystępne dzięki ułatwionemu dostępowi do wyposażenia kuchni. Dodatkowo możemy także dzięki nim stworzyć chwytliwy styl wystroju zyskując miejsce na dekoracje i elementy ozdobne.