Niedrogie akcesoria kuchenne dla studenta - przegląd propozycji

W kuchni potrzebujemy wielu przedmiotów, więc gdy dopiero zaczynamy gromadzić dobytek, musimy robić to oszczędnie i z głową. Poniższe akcesoria są niezbędne dla studenta i będą łatwe do utrzymania w dobrej formie.

Wiemy, że studenci mają ograniczony budżet, dlatego wybraliśmy produkty przyjazne dla portfela.

akcesoria kuchenne

1. Garnki i patelnie:

Polecamy garnki ze stali nierdzewnej lub aluminiowe. Nie musisz kupować drogiego sprzętu, ale też nie chcesz czegoś, co się łatwo przypali. Patelnie powinny mieć powłokę, która zapobiega przywieraniu jedzenia.

2. Noże:

Dobry nożyk kuchenny to podstawa. Jeśli chodzi o noże, to polecamy te ze stali nierdzewnej. Są one łatwe w utrzymaniu i dość trwałe.

3. Deska do krojenia:

Chcesz, żeby twoja deska do krojenia była bezpieczna i trwała? Wybierz tę z drewna. Jeżeli zależy ci na higienie, sprawdzi się deska ze szkła - choć może być problematyczna podczas przeprowadzki.

4. Miseczki i talerze:

Wybieraj miseczki i talerze ze stali nierdzewnej lub ceramiczne. Możesz wybrać też te z tworzyw sztucznych - ale upewnij się, że tworzywo jest wytrzymałe i przeznaczone do kontaktu z jedzeniem.

5. Sztućce:

Wybierz sztućce ze stali nierdzewnej. Na początek wystarczy niewielki komplet, który będzie Ci służył do wszystkich posiłków. Możesz wybrać takie w całości metalowe lub z plastikowym uchwytem.

6. Szklanki i kubki:

Wybierz szklanki, które będą odporne na zadrapania i łatwe do utrzymania w czystości. Szkło będzie najlepszym wyborem. Zamiast szklanek możesz na początek zaopatrzyć się w kubki - z nich możesz pić również ciepłe napoje - są wielofunkcyjne.

7. Akcesoria:

Pomyśl o niezbędnych akcesoriach, takich jak szpatułki czy chochle. Zestaw akcesoriów możesz sukcesywnie poszerzać. Przyda się również stojak lub pojemnik na większe utensylia - pomoże utrzymać porządek.