Niedzielny obiad w ogrodzie

Nie ma nic przyjemniejszego niż weekend spędzony na świeżym powietrzu. Wiosenne promienie słoneczne, lekki wietrzyk oraz coraz dłuższe dni pozwolą Ci się odprężyć i naładują Cię pozytywną energią na kolejny, pracowity tydzień. Skorzystaj z faktu, że pogoda postanowiła nas trochę porozpieszczać i wykorzystaj ją na przykład na rodzinne spotkania w ogrodzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tradycyjny, niedzielny obiad przenieść na zewnątrz i skorzystać z uroków rozkwitającej wiosny. Niezależnie od tego czy jest to obiad dla najbliższych, czy większe przyjęcie, upewnij się, że odpowiednio podkreślisz walory swojego ogrodu, a goście będą mile wspominać spotkanie.

Meble ogrodowe

Odpowiednia oprawa

Niezbędna, nie tylko podczas przyjęcia, jest odpowiednia atmosfera. Planując niedzielny obiad w ogrodzie miej to na uwadze, ponieważ wybierając na posiłek takie właśnie miejsce masz wręcz nieograniczone możliwości. Zielona przestrzeń pomaga się zrelaksować, sprzyja długim rozmowom, a także sprawia, że czas mija wolniej i spokojniej. Każdy pomysł jest w cenie, skup się jednak na upodobaniach swoich gości. Spraw, by poczuli się komfortowo, jak u siebie. Rodzinny charakter przyjęcia, wyjątkowy sposób udekorowania stołu oraz otoczenia i wspólny posiłek. Czy może być przyjemniej?

Meble ogrodowe

Upewnij się, że stół ogrodowy pomieści wszystkie dania, które zamierzasz podać. Jeśli masz wątpliwości, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać na przykład stoliki balkonowe jako „wsparcie” dla głównego stołu. Możesz je ustawić w bezpośrednim sąsiedztwie stołu lub ustawić w zupełnie niezależnych miejscach. Doskonałą alternatywą będą także stolik kawowy lub metalowe stoliki ogrodowe – możesz na przykład ustawić napoje i słodki stół z przekąskami osobno, pod drzewem lub obok hamaku. Krzesła ogrodowe wyposaż w miękkie, kolorowe poduszki, rozłóż basen ogrodowy dla najmłodszych, leżaki i gotowe!

Drewniany stół ogrodowy z białymi krzesłami

Zadbaj o to, by stworzyć nie tylko fantazyjną aranżację stołu, ale również by zachwycić gości eksponując stylowe meble i stawiając na pasujące do nich dekoracje ogrodowe. Pomysłów oraz możliwości jest wiele, wszystko zależy od tego, jakim charakterem odznacza się ogród, w którym ma być zorganizowane przyjęcie. Dodaj wybrane przez siebie dekoracje, latarenki, ułożone w wysokich słojach bukiety polnych kwiatów i voilà! A teraz wyobraź sobie przyjemne popołudnie w gronie najbliższych, pyszny, zjedzony w rodzinnej atmosferze obiad w ogrodzie, a później relaks na hamaku, z dobrą książką i chłodną lemoniadą. Brzmi idealnie!

Udekorowany stół ogrodowy