Niepozorna funkcjonalność w wyjątkowej oprawie - stopery do drzwi

Mimo, że są one wyjątkowo przydatnymi gadżetami, wiele osób nie posiada ich w domu. O czym mowa? O stoperach do drzwi, które zapobiegają poruszaniu i zamykaniu się drzwi. Funkcja ta może być bardzo pomocna zwłaszcza podczas silnych przeciągów lub w trakcie przeprowadzek. Dobrze jest też czasem przewietrzyć mieszkanie, a wtedy ogranicznik doskonale spełni swe zadanie. Jest to też akcesorium, które może zainteresować rodziców, a także właścicieli czworonogów. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczących funkcjonalności stoperów do drzwi!

Stopery do drzwi - stylowy gadżet, który przyda się wszędzie!

Są niewielkie, a jednak potrafią zdziałać cuda! Właśnie z tego powodu powinieneś bardzo poważnie rozważyć kupno stoperów do drzwi w Twoim domu. Łatwo zapomnieć o istnieniu takich drobnych akcesoriów, jednak z pewnością możesz przywołać sytuację, w której drzwi trzasnęły z hukiem. Stopery do drzwi są świetnym dodatkiem zarówno do mieszkania, jak i do budynków biurowych, restauracji itp. Mogą one pomóc Ci sterować przepływem powietrza lub po prostu utrzymać drzwi w pozycji otwartej, kiedy sytuacja tego wymaga (na przykład podczas przeprowadzki). Jest to także szczególnie przydatne akcesorium dla wszystkich rodziców małych dzieci, ponieważ chroni ono najmłodszych przed ewentualnymi urazami, czy też przed przytrzaśnięciem.

Stopery do drzwi znaleźć można w różnych stylach, kolorach i kształtach. Dzięki tej różnorodności mogą być one zarówno funkcjonalnym, jak i stylowym dodatkiem do wystroju wnętrza Twojego domu. Dlaczego by nie wybrać ogranicznika w podobnym odcieniu co inne meble? Lub zainstalować zabawny stoper do drzwi w kształcie lwa, który świetnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Inną propozycją, która będzie odpowiednia do np. biura jest stoper do drzwi HERKULES od WENKO. Model ten charakteryzuje się stylowym designem, dzięki czemu podkreśli charakter wnętrza. Co więcej, gadżet ten świetnie podtrzymuje drzwi bez rysowania podłogi.

Nie tylko do drzwi wewnętrznych 

Jeśli w Twoim domu znajduje się szafa wnękowa z drzwiami przesuwnymi, stoper do drzwi może okazać się przydatnym gadżetem. Gdy chcesz uniknąć niepotrzebnego otwierania szafy, możesz pod jej drzwi podłożyć stoper. Taka opcja będzie szczególnie atrakcyjna zarówno dla rodziców małych dzieci, jak i dla właścicieli czworonogów. Koty i psy to wyjątkowo ciekawskie stworzenia, które lubią eksplorować nowe miejsca. Jeśli dodatkowo mocno wyczekują posiłku, mogą starać się zwrócić na siebie uwagę poprzez otwieranie szafek, trzaskanie drzwiami itp. Tego rodzaju czynności mogą za dnia wywoływać uśmiech, jednak nocą potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Z pomocą przychodzą stopery do drzwi! Wystarczy odpowiednio je umieścić pod drzwiczkami, a zwierzak nie będzie ich już mógł otworzyć.

stoper do drzwi

Wygraj walkę z przeciągiem

Latem, kiedy na dworze panuje wyjątkowo przyjemna i ciepła atmosfera, wiele osób próbuje przewietrzyć swój dom lub mieszkanie poprzez otwieranie drzwi. Jeśli szukasz sposobności na wywołanie przeciągu, a nie chcesz ryzykować trzaskającymi drzwiami, stoper do drzwi będzie świetną opcją. Takie akcesorium zastosować można zarówno w przypadku drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Stopery stosować można nie tylko po to, by drzwi nie trzaskały. Jeśli często zdarza Ci się walnąć drzwiami w ścianę, stoper także może pomóc Ci rozwiązać ten problem. Wystarczy, że umieścisz przed lub za drzwiami stoper-maskotkę w kształcie osiołka, a pozbędziesz się hałasu i wygłuszysz uderzenia. Przyjaźnie wyglądający pluszak z pewnością przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i najmłodszym, dlatego z powodzeniem nada się on jako ogranicznik drzwi do pokoju dziecięcego.

Doskonały pomysł na prezent!

Jeśli w niedalekiej przyszłości ktoś z Twoich bliskich ma urodziny, zbliżają się święta lub znajomi wyprawiają Baby Shower, z pewnością zastanawiasz się nad wyborem ciekawego i oryginalnego prezentu. Takim podarunkiem może być właśnie stoper do drzwi! Dzięki różnym kształtom, rozmiarom, motywom i kolorom, gadżety te można z łatwością dopasować do okazji. Co więcej, jest to niezwykle przydatny i funkcjonalny przedmiot, a nie tylko zwykła figurka lub pluszak. Kupując stoper do drzwi, zaskoczysz swoich bliskich ciekawym prezentem, który z pewnością przyda się w ich mieszkaniu lub domu. Możemy założyć się, że takiego podarunku jeszcze nie dostali!

Ograniczniki do drzwi są stosunkowo tanie, natomiast są one bardzo dobrą inwestycją. Mając nawet tylko jeden stoper w domu, każda przeprowadzka będzie o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Wnoszenie ciężkiej szafy może być wyjątkowo uciążliwe i problematyczne, kiedy co chwilę drzwi do mieszkania zamykają się pod wpływem wiatru. Instalując stoper, unikniesz tego rodzaju kłopotów. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy taki gadżet jest Ci potrzebny, jeszcze raz wyobraź sobie wszystkie opisane przez nas sytuacje i przejrzyj dostępne w sklepach modele. Jesteśmy pewni, że któryś z nich przypadnie Ci do gustu i sprawisz sobie lub komuś Ci bliskiemu oryginalny, śmieszny i stylowy prezent, dzięki któremu problem z trzaskającymi lub odbijającymi się drzwiami zostanie raz na zawsze rozwiązany!