Niewielkie akcesoria biurowe ułatwiające pracę

Właściwie zorganizowane biurko to podstawa w przypadku pracy biurowej. Tylko w ten sposób możemy zadbać o to, aby wszelkie potrzebne nam akcesoria biurowe były łatwo dostępne. Na rynku dostępnych jest wiele gadżetów, które pozwolą na efektywniejszą pracę. Niektóre z nich cechują się również atrakcyjnymi walorami estetycznymi. Decydując się na ich zakup, możemy uzyskać pięknie wyglądające stanowisko pracy. W przyjemnych warunkach pracuje się o wiele łatwiej. O ile większe sprzęty biurowe takie jak drukarka albo ksero są przydatne w praktycznie każdym biurze, warto również bliżej przyjrzeć się niewielkim gadżetom.

Tablice suchościeralne

Trudno wyobrazić sobie współczesne biuro, nieposiadające miejsca, w którym można zapisać lub prezentować informacje. Właściwie wybrana tablica umożliwi zarówno jednostkom, jak i grupie dzielenie się myślami oraz planowanie wspólnych działań. Jest to z pewnością wysoce użyteczne narzędzie komunikacji. Oczywiście gdy mowa o tablicach do biura, nie chodzi o carne modele, po których rysuje się za pomocą kredy. Zostały one zastąpione przez białe tablice suchościeralne. Piszemy na nich przy użyciu specjalnych markerów, które łatwo można usunąć z rozmaitych powierzchni. Dobrym wyborem jest tablica magnetyczna, czyli taka, która pozwala na przyczepianie do niej magnesów. Dostępnych jest kilka różnych rodzajów takich tablic. Właściwy wybór zależy od kilku kluczowych czynników.

Podczas wybierania tablicy do biura, konieczne musimy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została ona wykonana. O ile z wyglądu większość tablic suchościeralnych jest do siebie podobna, istnieją znaczące różnice pomiędzy poszczególnymi materiałami. W zależności od naszego wyboru uzyskamy tablicę mniej lub bardziej odporną na ścieranie. Niektóre modele cechują się także większą podatnością na przebarwienia. Największą wytrzymałością cechują się tablice porcelanowe, które pokrywane są za pomocą specjalnie utwardzanej ceramiki. Zakup takiego produktu jest inwestycją na wiele lat. Modele lakierowane stanowią tańszą alternatywę, ale nie zawsze posiadają właściwości magnetyczne.

Stosunkowo szybko pojawiają się na nich ślady użytkowania. Z kolei tablice szklane wykonywane są wyłącznie z najwyższej jakości szkła hartowanego. Tym samym ich wysoka wytrzymałość jest zagwarantowana. Z uwagi na swój wygląd, dobrze sprawdzają się w nowoczesnych biurach. Oprócz wybrania odpowiedniego materiału konieczne jest ustalenie optymalnej wielkości naszej tablicy. Największy wpływ ma na to ilość osób, które będą z niej korzystały. W zależności od naszych potrzeb możemy zamówić zarówno model dwumetrowy, jak i niewielką tablicę o wielkości A4. Ciekawym rozwiązaniem są właśnie niewielkie tablice samoprzylepne o właściwościach magnetycznych.

Tablica magnetyczna ze sklepu Emako.pl

Pojemniki pozwalające uporządkować biurko

Na pracę biurową składa się zazwyczaj kilka czynności, które wielokrotnie powtarzamy każdego dnia. Dlatego też jeśli odpowiednio uporządkujemy wszystkie przedmioty znajdujące się na naszym biurku, może drastycznie poprawić szybkość naszej pracy. Właściwie poukładane artykuły biurowe oraz poprawnie posortowane dokumenty to oznaka dobrze zorganizowanego pracownika. Pozostaje jedynie wybrać takie pojemniki, które najbardziej nam się przydadzą. Dobrym pomysłem jest zakup przybornika, który pozwoli posegregować ołówki, gumki, zszywacze, długopisy i inne akcesoria. Należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano dany przybornik. Modele plastikowe cieszą się sporą popularnością z uwagi na różnorodność kolorów, kształtów oraz jakością wykonania. Wytrzymalszą alternatywą są metalowe przyborniki. Przydatność danego pojemnika zależy przede wszystkim od ilości przegródek. Wybrane przez nas organizery plastikowe powinny być wyposażone w antypoślizgowe gumki. Zapobiegają przesuwaniu się po śliskiej powierzchni blatu naszego biurka.

Jeśli chodzi o dokumenty leżące na naszym biurku, szczególnie przydatne są rozmaite segregatory bądź teczki. W trakcie pracy biurowej generowane są zazwyczaj ogromne ilości papierowych dokumentów. Bez efektywnego systemu składowania odnalezienie konkretnej kartki zajmie nam o wiele więcej czasu. Chaos na biurku negatywnie wpływa na efektywność pracy. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w teczki z przegrodami, segregatory lub nawet całe szafki do przechowywania dokumentów. Wszystko zależy od ilości papieru, który potrzebujemy składować. Optymalnym rozwiązaniem będą segregatory z koszulkami. Dostępne są różnych kolorach i tym samym doskonale nadają się do stworzenia sprawnego systemu archiwizacji. Oprócz tego powinniśmy zakupić teczki na dokumenty, które sprawdzą się również podczas prezentacji oraz szkoleń.

Biurko - dwie osoby pracujące przy jednym biurku na laptopach

Galanteria papiernicza i drobne narzędzia przydatne w biurze

Podczas pracy w biurze używa się wielu różnych akcesoriów, o których można nie pamiętać na co dzień. Zauważamy dopiero ich brak, gdyż istotnie utrudniają pracę biurową. Warto więc zadbać o właściwy wyposażenie naszego biura. Chodzi mianowicie o takie przedmioty jak spinacze, nożyczki, kleje, taśmy klejące, dziurkacze oraz zszywacze. Przydadzą się między innymi podczas sortowania dokumentów oraz przygotowywanie korespondencji pocztowej do wysłania. W przypadku zszywaczy warto wybrać solidny model z antypoślizgową podstawą. Należą do jednych z najczęściej używanych narzędzi biurowych. Należy dobrać do nich wystarczająca ilość zszywek. Z kolei dziurkacze pozwolą przygotować dokument do umieszczenia go w segregatorze.

Pomocnym narzędziem jest także rozszywacz, który pozwala w szybki sposób pozbyć się zszywek bez uszkadzania papieru. W żadnym biurze nie może zabraknąć artykułów papierniczych. Z pewnością potrzebne są duże ilości papieru ksero do wykorzystania w biurowym kserze. Zazwyczaj używane są także liczne koperty oraz rozmaite akcesoria przydatne w procesie pakowania. Do lepszej organizacji pracy biurowej przydadzą się także bloczki do notowania oraz karteczki samoprzylepne. Niewielkie akcesoria są równie potrzebne podczas pracy biurze co sprzęt większych rozmiarów. Bez nich z pewnością ucierpi nasza produktywność.

Akcesoria biurowe