Niezbędnik treningowy . Co powinieneś trzymać w swojej torbie sportowej?

Nie wiesz co powinieneś mieć w swojej torbie sportowej? Sprawdź co przyda Ci się podczas treningu na siłowni. Poniżej przedstawimy Ci niezbędnik treningowy- z nim zawsze będziesz mieć na siłowni wszystko, czego będziesz potrzebować.

Co tydzień powtarzasz sobie, że zaczniesz ćwiczyć od poniedziałku. Masz nawet karnet na siłownie, ale wciąż brak ci motywacji. Gdy jednak już zbierzesz się w sobie i chcesz zaliczyć danego dnia trening na siłowni, to nie wiesz, co właściwie musisz ze sobą zabrać. Śpieszymy z pomocą i naszym treningowym niezbędnikiem. Zatem, co powinieneś trzymać w swojej torbie sportowej?

Torba sportowa, ale jaka?

Nie zawsze na trening wychodzimy bezpośrednio z mieszkania albo, po treningu, od razu do niego wracamy. Często musimy nasz treningowy niezbędnik mieć przez kilka godzin przy sobie, np. w pracy czy na uczelni. Wtedy ostatnie o czym marzymy, to targanie ze sobą ciężkiej, nieporęcznej torby. Warto zatem wybrać dla siebie odpowiedni model torby, który sprawi, że noszenie ze sobą kilku dodatkowych rzeczy nie będzie wcale uciążliwe.

W naszym sklepie mamy szeroki wybór toreb sportowych. W zależności od swoich potrzeb, możesz wybrać dowolną pojemność torby. Natomiast, gdy jesteś nieco bardziej wymagający pod względem estetycznym, możesz też dopasować taką torbę do swojego stylu. Do wyboru, do koloru!

Turystyczna torba San Diego

Co warto mieć w swojej torbie sportowej?

W zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń, możesz potrzebować różnych akcesoriów. Jednak, gdy korzystasz jedynie ze sprzętów na siłowni, Twój treningowy niezbędnik może być cały czas dokładnie taki:
- wygodne sportowe ubranie z oddychającego materiału. Oczywiście też wygodna bielizna, która umożliwi Ci komfortowy trening.
- dopasowane sportowe obuwie na zmianę;

Tutaj mamy totalną podstawę, ale przecież każdy po treningu ma ochotę od razu wskoczyć pod prysznic, prawda?

Szara torba sportowa

Twój treningowy niezbędnik

Dlatego warto też ze sobą zabrać ręcznik, a nawet dwa. Jeden mniejszy, z którego będziesz korzystać w trakcie ćwiczeń, a drugi do użycia po prysznicu. Obowiązkowe są też klapki, bo ostrożności nigdy za wiele w miejscach publicznych. Podstawowe kosmetyki, takie jak żel pod prysznic czy szampon również się przydadzą. Większość siłowni ma zamontowane w łazienkach suszarki, więc ten element możesz spokojnie pominąć.

Polecamy jednak do swojej torby sportowej wrzucić energetyczne przekąski, takie jak batony czy mieszankę orzechów żeby uzupełnić siły. Niezbędna jest także odpowiednia ilość wody. Z doświadczenia wiemy, że butelka 1,5 l jest w sam raz.

Jeśli masz długie włosy przyda Ci się gumka. Często zapomina się o tym małym drobiazgu, ale przecież na siłowni nie sposób ćwiczyć z kurtyną włosów na twarzy!

Jak wyposażyć torbę treningową

Co może być przydatne?

Nie od dziś wiadomo, że muzyka to świetny motywator do ćwiczeń. W większości siłowni gra playlista w tle. Ale, jak wiemy, gusta muzyczne są różne i nie sposób wszystkim dogodzić. Dlatego do swojej torby sportowej nie zapomnij wrzucić słuchawek. Uwierz nam, mogą się okazać zbawienne, gdy chcemy choć odrobinę odpocząć psychicznie w trakcie ćwiczeń.