Nowinki w oświetleniu do Twojego salonu

Modernizujesz swój dom lub mieszkanie w bloku, a może po prostu chcesz odświeżyć swój salon i coś w nim zmienić? To jest możliwe! Wybierz eleganckie lampy do salonu, które dodadzą przestrzeni charakteru. Wykonując projekt swojego salonu, powinieneś pomyśleć o nim, jako o centrum życia rodzinnego. I do tego wybierz odpowiednie rodzaje oświetlenia, to znaczy lampy sufitowe lub lampy wiszące. Dowiedz się o nowych trendach oświetleniowych w aranżacji tego pomieszczenia.

Oświetlenie do salonu

Projektowanie oświetlenia salonu, jak każdego innego pomieszczenie, wymaga kreatywnego podejścia, które jest rozpatrywane z różnych punktów widzenia. W zależności od wielkości pomieszczenia ważne jest, aby dobrać oprawę do sufitu. Jednocześnie musisz uwzględnić wnętrze i swój gust. oświetlenie do salonu powinno być skupione na geometrycznym środku sufitu.

W niektórych przypadkach lampa jest instalowana bezpośrednio nad stołem jadalnym. Wyraźnie widoczna jest tendencja do powrotu do natury, tutaj eko-lampy doskonale wpiszą się nawet w etniczne wnętrza. Wnętrza w stylu boho i skandynawskie, pełne naturalnych kolorów, kolorów ziemi i materiałów takich jak rattan, trawa morska czy bambus podbijają serca. Eko-styl zdominowany jest przez naturalne materiały, projektując takie oświetlenie salonu, inspiracje możesz czerpać z nowoczesnych trendów, które stawiają na prostotę. Przykładem lampy do salonu jest model z pięknym rattanowym kloszem oddającym cechy stylu ekologicznego. To idealna dekoracja salonu ukazująca nowoczesny styl życia, łączy sielską, domową atmosferę z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Oświetlenie do salonu

Możesz również wybrać lampę sufitową z przestrzennym kloszem z trawy morskiej w kształcie kuli, który oddaje cechy stylu eko, rustykalnego czy chic shabby. Ciepło i bezpieczeństwo, czyli wspomnienie przytulnego domu babci na wsi i nostalgia za beztroskim dzieciństwem - to podstawa stylu współczesnego życia. Obszerny klosz z rattanu przemawia za tym, aby powiesić taką lampę w centralnym punkcie w salonie, zapewni odpowiednie oświetlenie pomieszczenia i da dużo ciepłego światła.

Trendy w oświetleniu salonu

Pomysł na oświetlenie salonu można czerpać z różnych stylów na przykład styl retro i technologia łączą się. Styl vintage i innowacje nie przemawiają już za prawem pierwszeństwa, ale są ze sobą harmonijnie połączone. Takich modeli na oświetlenie salonu sufitowe jest coraz więcej. Jednym z przykładów są żarówki ułożone symetrycznie (8 sztuk), które idealnie rozpraszają światło w salonie. Efektownie prezentują się również żarówki ozdobne zawieszone na kablu. Obydwa rozwiązania gwarantują również niezwykły efekt dekoracyjny, zarówno we wnętrzu nowoczesnym oraz salonie urządzonym w stylu loft. Projektanci połączyli zalety diod LED i rozwiązań żarnikowych.

Lampy mają przezroczystą żarówkę i rozpraszają światło we wszystkich kierunkach, jednocześnie oszczędzają energię i działają długo. Trend znalazł odzwierciedlenie w projektowaniu ledowego oświetlenia salonu. Dziś nietrudno znaleźć model, który łączy w sobie zintegrowane diody LED i wdzięk mosiądzu lub naturalnego drewna. Eleganckie oświetlenie salonu led imitujące klasyczne szklane klosze, rozwiązania z metalowymi kloszami i tym podobne techniki stają się nieodłącznym elementem nowoczesnych wnętrz. Trendy w oświetleniu salonu to modele w prostej formie ukazujące na przykład kształt cylindryczny, który niezmiennie wpasowuje się w styl art deco. Instalując takie lampy do salonu, podkreślisz subtelną elegancję wnętrza, uzyskując doskonały efekt oświetleniowy.

Podczas projektowania oświetlenia salonu będziesz musiał podjąć decyzję nie tylko o konstrukcji, wielkości i mocy oprawy, ale także o odpowiednim miejscu, natężeniu strumienia świetlnego, jasności, a nawet barwie oświetlenia. Oprócz swojej głównej funkcjonalności - oświetlenia przestrzeni, świecące dekoracje i lampy do salonu, spełniają również zadania zagospodarowania przestrzennego, akcentowania i oczywiście dekoracji pomieszczenia. Właściwie dobrana intensywność i jasność pomieszczenia pomogą nie tylko wizualnie rozszerzyć przestrzeń (w razie potrzeby), ale także zapewnią funkcjonalnie wypełnionym obszarom salonu wystarczający poziom oświetlenia.

Lampa do salonu

Oświetlenie salonu sufitowe jest mocowane bezpośrednio do sufitu. Klosze do lamp sufitowych są wykonane z drewna, szkła, metalu, bambusa i mogą składać się z kilku segmentów lub stanowić pojedynczą jednoczęściową konstrukcję. Jest to doskonałe rozwiązanie na oświetlenie do niskiego salonu, takie lampy sufitowe mogą być idealną opcją projektową dla Twojego systemu oświetleniowego. Zwróć uwagę na lampę sufitową dekoracyjną z drewnianym akcentem, ponieważ doskonale sprawdza się w stylistyce glamour i modernistycznej. Pełna boczna obudowa pozwala dowolnie ukierunkować światło, jeżeli w salonie posiadasz stół, doskonale rozproszy nad nim światło.

Kiedyś wszystko, co nowe i postępowe, nazywane było secesją, która pojawiła się w opozycji do tradycyjnych stylów. Obecnie prawie wszystkie modele projektowe o nietypowym kształcie są zwykle nazywane lampami secesyjnymi. Eleganckie lampy do salonu w tym stylu harmonijnie wpisują się w nowoczesne wnętrza, salony minimalistyczne, eklektyczne wzory. W nowoczesnych projektach często można spotkać modele wykonane w formie pojedynczej podstawy, do której przyczepionych jest wiele sznurków lub łańcuszków z abażurami.

Czasami wszystkie znajdują się na tej samej wysokości, tworząc coś w rodzaju wiązki abażurów, ale częściej znajdują się na różnych poziomach, tworząc ciekawe kompozycje świetlne. Takie cechy można odnaleźć w lampie sufitowej metalowej – loft z 3 źródłami światła, przy czym każde jest na innej wysokości. Świetnie sprawdzą się do oświetlenia ciemniejszych miejsc w Twoim salonie, mają nowoczesny design, który jest obecnie bardzo popularny.

Możesz skorzystać z pomysłu na oświetlenie salonu, decydując się na zamontowanie dwóch lamp w pokoju, wybierając te same modele, aby zachować symetrię i równowagę pomieszczenia. Ale opcja z modelami różniącymi się wykonaniem, ale zbliżonymi stylem (do siebie i do stylu Twojego pokoju) może stać się atrakcją wnętrza i wnieść nie tylko element zaskoczenia do pomieszczenia, ale także sprawić, że projekt będzie wyjątkowy.