Nowoczesny ogród - 5 niesamowitych pomysłów

Nowoczesny ogród daje wiele powodów do zachwytu. Jednym z nich jest fakt, że zapewnia on ciszę i spokój a jednocześnie posiada wiele oryginalnych rozwiązań. Nowoczesne ogrody charakteryzują się pięknymi tarasami, stylowymi miejscami do odpoczynku, eleganckimi stawami i imponującymi, dużymi doniczkami z pięknymi roślinami. W dzisiejszych czasach możliwości projektowania ogrodów są praktycznie nieograniczone. Ogrody z nutą nowoczesności emanują równowagą, zapewniając spokój i harmonię. To idealne miejsce na relaks na hamaku ogrodowym po intensywnym dniu pełnym wyzwań.

1. Nowoczesny ogród powinien posiadać geometryczne kształty

Pierwszym pomysłem na stworzenie pięknego i nowoczesnego ogrodu jest zachowanie geometrycznych linii i kształtów. Spraw, aby miejsca takie jak taras, ścieżki do spacerowania lub roślinne zakątki były wyraźnie zauważalne. Nowoczesny ogród powinien wyglądać przestronnie i być funkcjonalnie zaprojektowany. Skup zatem swoją uwagę na projekcie i zastosowanych materiałach. Warto zadbać o to, aby ogród spełniał wszystkie Twoje potrzeby i był miejscem, o którym zawsze marzyłeś. Zaznacz w projekcie, gdzie chcesz, aby znajdował się taras lub staw, jednak niech geometryczne linie ogrodu zostaną wyraźnie widoczne, pasując do ​​linii domu. W ten sposób uda Ci się skomponować harmonijną całość.

Nowoczesny dom z przydomowym tarasem

2. Zainwestuj w stylowe meble i akcesoria

Jeśli zależy Ci na komfortowym wypoczynku, zakup solidne i trwałe wyposażenie ogrodu. Wybierz meble i dekoracje ogrodowe, które wymagają niewielkiej konserwacji i mają ponadczasowy wygląd. Zaplanuj wystrój tak, aby zachować równowagę między akcesoriami wypoczynkowymi a zielenią. Wybieraj stonowane i kojące kolory w odcieniach szarości, czerni, bieli i zieleni. Aby ogród wydawał się przestronny i nie przepełniony, możesz umieścić swoje ulubione meble ogrodowe w centrum jego przestrzeni. Stolik i krzesła ogrodowe to meble, z których się korzysta cały czas i które są w zawsze na widoku. Dlatego ważne jest, abyś wybrał takie, które wyglądają pięknie i elegancko. Podkreślisz w ten sposób nowoczesny wygląd swojego ogrodu.

3. Wpleć rośliny w architekturę ogrodu

W każdym ogrodzie rośliny odgrywają kluczową rolę. Jeśli zależy Ci na podkreśleniu aspektu nowoczesności, możesz wykorzystać szczególne właściwości niektórych roślin. Bukszpan

Jest to roślina idealna do tworzenia ładnych i ciasnych żywopłotów. Możesz ją także posadzić w pięknej doniczce, a wtedy ten wytrzymały krzew nada koloru Twojemu ogrodowi przez cały rok.

Rozchodnik

Innym przyjaznym w utrzymaniu przedstawicielem flory, który dobrze się rozwija w każdym miejscu i w każdym ogrodzie jest Rozchodnik. Z kwiatami w kształcie gwiazdy, pięknymi, świeżymi liśćmi, roślina ta perfekcyjnie wpasuje się do Twojego nowoczesnego ogrodu.

Bluszcz

Możesz także przełamać lekko schemat nowoczesności, wykorzystując tajemniczość i pnące właściwości bluszczu. Istnieje wiele sposobów na zaadoptowanie bluszczu we własnym ogrodzie. Jednym z nich jest, na przykład stworzenie drewnianej konstrukcji przeplatanej siatką, po której bluszcz się będzie wspinać. Oczywiście, trzeba przez cały czas kontrolować jego drogę, gdyż inaczej rozrośnie się we wszystkich kierunkach.

Biała altana w przydomowym ogrodzie

4. Postaw altanę

Wiele osób marzy, aby mieć piękną altanę w swoim ogrodzie, ponieważ jest to idealne miejsce do odpoczynku i kontemplacji piękna. To, jak funkcjonalne będzie takie pomieszczenie zależy jego kształtu, rozmiaru i konstrukcji. Jeśli potrzebujesz altanki, w której chcesz poczytać książkę w samotności lub po prostu pooddychać świeżym powietrzem, to altanka dla 1-2 osób będzie w zupełności wystarczająca. Jeśli jednak planujesz wykorzystać altankę do przyjmowania gości lub picia herbaty wieczorem, zalecamy wybrać przestronną altanę z dużą ilością miejsca i stołem. Podczas instalacji altanki należy wziąć pod uwagę jedną zasadę: osoba siedząca w tym pomieszczeniu powinna czuć się chroniona od tyłu, co oznacza, że ​​altana powinna być zainstalowana przy ścianie lub w pobliżu żywopłotu.

Biała altana

5. Zainspiruj się naturą

Ułóż piękną ścieżkę prowadzącą do wejścia do twojego domu. Niech nie będzie to standardowa prosta ścieżka, ale ścieżka o oryginalnym kształcie, zbudowana z pięknych płytek. Może kochasz plażę, lasy lub góry? Spróbuj naśladować swoje ulubione krajobrazy. Nadaj swojemu ogrodowi konkretny styl i ramę, dzięki czemu natychmiast po powrocie do domu poczujesz się jak w domu. Kup bujane krzesło ogrodowe i ciesz się z wypoczynku na świeżym powietrzu. A jeśli jesteś rodzicem, to pomyśl jak zapewnić dzieciom relaks i ciekawe rozrywki w ogrodzie. Może odpowiednia będzie huśtawka drewniana ogrodowa?

Wietrzny dzień z kwiatami

Co powinno być w każdym nowoczesnym ogrodzie?

  • otwarta przestrzeń
  • oddzielna strefa odpoczynku
  • altana lub altanka
  • dużo roślin i kwiatów
  • dobrze przemyślany system oświetleniowy
  • woda: mały staw lub fontanna

Podsumowując

Nowoczesny ogród powinien mieć oryginalny pomysł, styl, własną filozofię, a także wnętrze, w którym liczy się każda drobna rzecz. Nie wystarczy, że posadzisz wszystkie swoje ulubione kwiaty naraz, musisz zastanowić się, jaki wyznaczasz sobie cel.

Na przykład, jeśli jest to prywatny mały ogród dla rodziny, to powinien pomóc poprawić relacje między krewnymi i odpowiadać ich interesom. Jeśli jest to ogród w centrum miasta, to powinien umożliwiać wygodne spędzanie czasu w porze lunchu, a jeśli jest to ogromny park, dobrze byłoby zapewnić tereny spacerowe i miejsca oddalone od siebie. Każdy problem rozwiązują rośliny, kolory, materiały.

Wraz z rosnącym dobrobytem, coraz więcej ludzi pragnie mieć pięknie zagospodarowaną przestrzeń przed własnym domem. Eleganckie ogrody z rozmachem stają się coraz bardziej popularne. Jak więc zaprojektować nowoczesny a zarazem przytulny ogród?Mamy nadzieję, że nasz artykuł zainspirował Cię do spełnienia tego marzenia.