Ociekacz na sztućce - Nowoczesny!

Zmywanie naczyń to czynność, która potrafi być bardzo nieznośna. Szczególnie kiedy na wyposażeniu naszej kuchni nie znajduje się ociekacz na sztućce. Zdarzają się także wypadki, które mogą powodować poważny uszczerbek na zdrowiu! Kiedy w stosie talerzy, gdzieś ukryje się wystające ostrze noża, możemy przez przypadek nakłuć swój palec.

Jest to szczególnie niebezpieczne przy myciu naczyń, ponieważ w zlewie zbierają się przeróżne bakterie i wirusy, które mogą dostać się do naszego organizmu przez krew. Musimy być bardzo ostrożni także przy doborze środków czystości, bo wiele agresywnych płynów do mycia naczyń może osłabić naszą skórę i sprawić, że zranimy się dotkliwie byle otarciem!

Mata do suszenia naczyń

Porządki w kuchni

Warto przykładać podwyższoną uwagę do segregacji brudnych naczyń w kuchni. Kiedy wszystko ląduje w zlewie, naczynia mogą się piętrzyć i tworzyć niestabilne formacje wspierające się na przypadkowych sztućcach, które w każdej chwili mogą runąć i sprawić, że ulubione talerze się potłuką. Jest wiele argumentów przemawiających za tym, że wszystkie elementy zastawy kuchennej powinny być oddzielnie składowane, nawet kiedy są brudne!

Niezastąpiony gadżet w Twojej kuchni

Nowoczesny ociekacz na sztućce jest stylowym gadżetem, który będzie pasował do każdego stylu aranżacji wnętrz. Zastosowanie takiego rozwiązania w kuchni poskutkuje powiewem nowoczesności i sprawi, że część kuchni, która na ogół wydaje się bardzo nudna i nieciekawa, zacznie sprawiać wrażenie interesującej i innowacyjnej.

Nieskończone możliwości funkcjonalności ociekacza do sztućców

Francuzki producent stosuje najwyższej klasy tworzywa, aby zapewnić maksymalną wytrzymałość swoich produktów, zachowując oryginalne kolory i kształty. Ponadto specjalne wiązania cząsteczkowe tworzą szczelną powierzchnię zatrzymującą wilgoć wewnątrz pojemnika. Jedynie dokładnie wyprofilowane kanaliki, odprowadzają każdą kroplę, do specjalnego pojemniczka pod ociekaczem. Gromadzą się w nim wszystkie ciekłe zabrudzenia oraz resztki, dzięki łatwemu systemowi odkręcania, możemy jednym ruchem pozbyć się ich, wyrzucając je do zbiornika na bioodpady, bądź do naszego domowego kompostownika.

Szary nowoczesny ociekacz na sztucce

Ociekacz na sztućce łatwy w czyszczeniu

Każda część, z której składa się nowoczesny ociekacz na sztućce, jest łatwa do rozmontowania. Jest to bardzo ważna zaleta, ponieważ ociekacze najczęściej są wyrzucane (do kosza z odpadami plastikowymi) z powodu brudu, który się w nich gromadzi. Przez liczne wgłębienia, z czasem, zacznie osadzać się brud w kątach ociekacza. Kiedy nie mamy możliwości rozkręcenia wszystkich elementów, domycie tych części może okazać się nie lada wyzwaniem. Można próbować pozbyć się zabrudzeń i naleciałości poprzez specjalne szczoteczki do czyszczenia, za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem czy za pośrednictwem sprężonego powietrza, ale takie rozwiązania mogą nie pomóc, bądź być mało skuteczne na dłuższą metę. Tylko rozkręcenie wszystkich części pozwoli na pełną konserwację ociekacza na sztućce.

Nowoczesny ociekacz na sztućce także do zmywarki

Dodatkowo oryginalny produkt francuskiej marki Secret of Gourmet możemy czyścić w zmywarce, co pomoże zaoszczędzić nam wysiłków, który musielibyśmy włożyć w czyszczenie. Nie jest to jedyna sytuacja, podczas której ociekacz na sztućce znajdzie się we wnętrzu naszej zmywarki! Możemy włożyć go do środka z zestawem posegregowanych i nieumytych sztućców, aby po skończonym zautomatyzowanym zmywaniu, wziąć w garść wszystkie widelce, w drugą noże i jednym ruchem odłożyć na miejsce.

Nowoczesny ociekacz na sztućce może zapewnić niebywały komfort zmywania. Jest to świetny stylowy gadżet, którego funkcjonalność sprawi, że nie będziemy musieli się zmagać ze sztućcowymi problemami.