Odmiana sypialni na Święta

Święta to wyjątkowy czas w roku, w którym nasze domy zmieniają swoją aranżację na pełną dekoracji i przytulnego oświetlenia. Najbardziej udekorowanymi pomieszczeniami ze względu na obecność świątecznej choinki są jednak najczęściej salony. Nic dziwnego - salon posiada nie tylko drzewko świąteczne, ale również jest wizytówką naszego domu dla gości.

Czy można jednak stworzyć coś niesamowitego w zaciszu naszej sypialni? Sypialnia to miejsce odpoczynku i relaksu, warto więc wprowadzić do niej świąteczny klimat, który otuli ciepłym zapachem, miłym światłem i radością przeżywanych Świąt.

Oświetlenie świąteczne

Nic tak nie wprowadza świątecznego klimatu jak rozmaite girlandy świetlne i lampki choinkowe. A gdyby rozważyć ich wprowadzenie w sypialni? Tak ozdobiona sypialnia nabierze wieczorem zupełnie nowego, przytulnego klimatu. Do wyboru masz klasyczne lampki choinkowe lub świąteczne łańcuchy o różnych kształtach z oświetleniem led. Szczególnie polecamy wzory gwiazdek, domków oraz płatków śniegu, które rozbudzą nie tylko dziecięce wyobraźnie.

Warto również rozważyć dekorację komody lub biurka w sypialni dekoracjami LED. Ciekawymi propozycjami w tej kategorii są ozdoby z kulkami LED - ich skromny, uniwersalny design i świąteczny kształt pasuje do nowoczesnych wnętrz. Możemy również zdecydować się na mini choinkę w sypialni lub stojak na bombki w jej kształcie. Jej ubieranie będzie bez wątpienia przyjemnością,a codzienne budzenie się w grudniu z jej widokiem po przebudzeniu wprowadzi nas w pozytywny, świąteczny nastrój.

Pościel świąteczna

Miłe tekstylia - koce świąteczne i miękkie poduszki

Centralnym punktem każdej sypialni jest łóżko i znajdujące się na nim miękkie tekstylia. A może warto w okresie świątecznym zadbać o wygląd naszej sypialni poprzez wymianę narzuty na łóżko oraz poduszki w świątecznej, zimowej kolorystyce? Koc świąteczny to niedrogi i bardzo skuteczny sposób na zmianę odbioru świątecznej sypialni - wystarczy wykorzystać go jako narzutę. Dodatkową zaletą jest również jego praktyczność, w końcu kto z nas w świątecznym okresie nie lubi przesiadywać okryty kocem przed telewizorem z ulubionym, ciepłym napojem?

Szczególnie popularne w okresie świątecznym stają się grube, dziergane koce oraz koce w kratę, które wprowadzają do aranżacji motyw retro. Najpopularniejszymi kolorami świątecznymi w tekstyliach jest kolor bordowy, czerwony i kremowy ze złotymi i srebrnymi elementami. Możemy również zdecydować się na koc bez elementów świątecznych, który posłuży nam cały rok.

Świąteczny zapach w sypialni - świeczki i dyfuzory

Nie da się ukryć, że w odbiorze wyglądu pomieszczenia ważny jest również zapach. W okresie świątecznym warto szczególnie zadbać o wybór odpowiednich zapachów, które podkreślą wagę świątecznych chwil i zapiszą się we wspomnieniach.

Na jakie zapachy świąteczne warto postawić w czasie świąt?

  • Zapachy sosny oraz lasu
  • Zapach choinki świątecznej - zapach najczęściej skomponowany z ciepłych nut owocowych podbity motywem żywicy
  • Zapach cytrusów, często z dodatkowymi elementami aromatów korzennych

Dodatkowymi, miłymi elementami we wnętrzu sypialni mogą być nastrojowe świeczki, które długimi wieczorami wykreują wyjątkowy klimat. Szczególnie ciekawe są te z wieczkami - ich dekoracyjny wygląd będzie ozdobą każdej komody lub stolika, a niezwykły zapach po zapaleniu wypełni pokój i otuli Twoje zmysły.

Kalendarze adwentowe - radosne wyczekiwanie świąt

Kolejnym dobrym pomysłem na dekorację świąteczną w sypialni jest ustawienie kalendarza adwentowego na biurku, komodzie lub stoliku. Dzięki temu codziennie po wstaniu z łóżka będziesz mógł odpakować kolejny, zaplanowany na ten dzień prezent. Możesz również podarować kalendarz dla swojego ukochanego lub ukochanej - codziennie będzie mógł się cieszyć z małego drobiazgu, który doładuje go energią i dobrym humorem na cały dzień.

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w naszym domu - warto zadbać, by w okresie świątecznym nabrało wyjątkowego, przytulnego charakteru. Życzymy Ci wesołych, spokojnych świąt w gronie najbliższych oraz miłego urządzania domu na Święta :)