Odpowiednie lampki choinkowe - jakie wybrać

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez zestawu lampek choinkowych. Właśnie z tego powodu światełka te zwykle znajdują się na szczycie naszej listy zakupów, kiedy zaczynamy dekorować dom na okres świąteczny. Przy tak wielu opcjach do wyboru czasami trudno jest ustalić, od czego zacząć. Lampki choinkowe są przecież jednymi z najpopularniejszych dekoracji świątecznych!

Możesz zawiesić je na ramach okiennych, na dachu, wzdłuż ogrodzeń i ścieżek lub owinąć nimi pnie drzew w ogródku. Możesz także użyć krótkich wersji zasilanych bateryjnie do dekoracji wieńców lub do dekoracji schodów. Aby pomóc Ci określić, jakie lampki choinkowe wybrać, przygotowaliśmy kilka porad, które naświetlą Ci ten temat.

Wybierz kolor żarówki

Kolor lampek świątecznych jest w pełni uzależniony od Twoich preferencji, a także od kolorystyki pomieszczeń znajdujących się w Twoim domu. Przy wyborze koloru lampek, weź także pod uwagę wygląd i dekoracje znajdujące się na choince. Jeśli szukasz tradycyjnego, przytulnego klimatu, ciepłe białe lub żółte lampki choinkowe powinny spełnić Twoje oczekiwania. Alternatywnie, jeśli poszukujesz czegoś nieco innego, to lampki wielokolorowe lub czerwone lampki choinkowe będą idealne.

Pamiętaj, że nawet jeśli zdecydujesz się na proste, białe lampki, nadal możesz zaakcentować inne dekoracje znajdujące się na drzewku choinkowym - po prostu wybierz wyróżniające się ozdoby. Oryginalną i wyróżniającą się dekoracją będą lampki w kolorze niebieskim, takie jak łańcuch świetlny BOA 192.Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie koloru kabla przed zakupem lampek. Na przykład zielony kabel będzie doskonały do ozdabiania choinki, podczas gdy dyskretny, przezroczysty kabel świetnie sprawdzi się podczas ozdabiania lustra lub obrazu.

Wybierz kształt lampek

Lampki choinkowe o standardowym kształcie wyglądają pięknie, ale jeśli zależy Ci na oryginalnym wyglądzie świątecznego drzewka, możesz sięgnąć po ozdoby świetlne w kształcie niestandardowym. Istnieje wiele alternatywnych kształtów żarówek, które można rozważyć, w tym szyszki, gwiazdy i płatki śniegu.

Długość kabla

Zanim kupisz świąteczne lampki, zdecyduj, gdzie będą umieszczone, ponieważ to określi, jak długi kabel musisz kupić. Dobrym pomysłem jest najpierw zmierzyć pomieszczenie oraz miejsca, w których planujesz powiesić lampki. Okno ozdobione światłami będzie oczywiście wymagało znacznie mniejszej długości niż ogromna choinka stojąca w salonie! Jeśli zastanawiasz się, ile lampek choinkowych potrzebujesz, nasz przewodnik poniżej powinien pomóc: 2 stopy (60cm) - 20 świateł 3 stopy (90cm) - 50 świateł 4 stopy (120cm) - 80 świateł 5 stóp (150cm) - 150 świateł 6 stóp (180cm) - 250 świateł 7 stóp (210cm) - 350 świateł

Bateria czy zasilanie sieciowe

Jeśli nie chcesz, aby w Twoim salonie kable plątały się pod stopami, wybierz oświetlenie świąteczne zasilane na baterie. Dzięki takiej dekoracji będziesz potrzebować maksymalnie 3 baterii AA, więc jest to także doskonały wybór w przypadku chęci udekorowania przestrzeni poza domem, na przykład ogrodu!

Świetne alternatywy dla tradycyjnych świateł

Jeśli masz ochotę odpocząć od tradycyjnych lampek w tym roku, dlaczego nie rozjaśnić swojego domu świecącymi gałązkami? Nie tylko wprowadzą one odrobinę oryginalności do Twojego pokoju, ale także stworzą nowoczesną atmosferę, która zaakcentuje pozostałe dekoracje znajdujące się w Twoim świątecznym domu. Możesz też umieścić jedną na korytarzu lub w innym pokoju, aby podtrzymać ducha świąt w całym domu.

Oświetlenie świąteczne

Nie zapomnij o podstawach

Teraz gdy wybrałeś już idealne lampki choinkowe do swojego domu, nadszedł czas, aby zapamiętać kilka najważniejszych zasad korzystania z tego typu dekoracji. Po pierwsze, dobrym pomysłem jest podłączenie świateł do wyłącznika czasowego, aby włączały się tylko na kilka godzin dziennie, gdy jesteś w domu, oszczędzając w ten sposób prąd. Niektóre z naszych lampek choinkowych są już fabrycznie, posiadają funkcję timera. Jeśli wybrałeś lampy zasilane z sieci, sprawdź, czy kabel sięgnie do wtyczki, w przeciwnym razie potrzebować będziesz przedłużacza.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zawsze przechowuj lampki w miejscu niedostępnym dla małych dzieci i zwierząt. Upewnij się, że kupujesz lampki przeznaczone wyłącznie do użytku w pomieszczeniach. Tę informację powinieneś znaleźć na opakowaniu. Oświetlenie wewnętrzne nie jest przeznaczone do użytku na zewnątrz i może łatwo przepalić bezpiecznik. Większość nowoczesnych lamp zewnętrznych wykorzystuje żarówki LED, które są bardzo wydajne i zużywają mniej prądu niż tradycyjne żarówki, dzięki czemu są tańsze w utrzymaniu. Są również niskonapięciowe i nie przegrzewają się, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla dzieci.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu, wiesz już, jakie lampki choinkowe wybierzesz na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. W sklepach znajdziesz ogromny wybór tych dekoracji, w związku z czym na pewno znajdziesz odpowiadający Twoim gustom model. Jeśli chcesz zapoznać się dokładniej z różnorodnymi rodzajami lampek, zapraszamy Cię do odwiedzenia sklepu Emako.pl, w którym znajdziesz bogatą gamę zarówno lampek choinkowych, jak i innych dekoracji świątecznych.