Organizacja dziecięcego pokoju - wybieramy skrzynię na zabawki

Pokój dziecięcy to wyjątkowa przestrzeń. Urządzamy ją z największą starannością, wkładając całe serce w to, aby nasz ukochany maluszek czuł się w swoim pokoju jak najlepiej. Bajkowe meble i dodatki tworzą atmosferę do szczęśliwego i zdrowego rozwoju.

Dzieciaki mają całą masę drobiazgów i zabawek, których przechowywanie bywa wyzwaniem dla rodziców. Skrzynie na zabawki to rozwiązanie, które pokochały wszystkie mamy. Są pojemne i piękne, dzięki nim utrzymacie porządek w zabawkach maluszka.

Nauka przez zabawę

Wszelkiego rodzaju pojemniki, pudełka i skrzynie to świetne narzędzie do tego, aby trenować z dzieckiem naukę sprzątania. Zdziwisz się, jak zajmujące bywa dla kilkulatka sortowanie zabawek do pojemników i organizerów. To świetna zabawa, która pomaga dziecku wyrabiać dobre nawyki na przyszłość.

Jak przekonać kilkulatka do sprzątania? Dać mu do tego odpowiednie narzędzia. Skrzynia na zabawki na kółkach to świetny pomysł. Jest mobilna, więc dziecko z łatwością samo ją przesunie tam, gdzie będzie jej potrzebować. Pusta będzie świetnym jeździdłem, po takiej wesołej zabawie możesz przystąpić z dzieckiem do zbierania rozrzuconych na podłodze zabawek. W dobrym nastroju porządki na pewno przebiegną sprawniej. Wszyscy rodzice wiedzą, jak na dziecko wpływają nakazy i zakazy – kończy się to zwykle marudzeniem. Zrelaksowany brzdąc, który myśli, że zabawa wciąż trwa będzie sprzątać bez szemrania.

Nasza propozycja mobilnej skrzyni na zabawki to prosty i bardzo elegancki model. Często jest tak, że mama chce mieć malucha na oku, więc zabawa przenosi się na przykład do salonu lub gabinetu. Dzięki kółeczkom z łatwością przemieścisz ją wszędzie. Naturalne drewno to materiał przyjazny dla zdrowia, tym bardziej warto sięgać po drewniane meble, akcesoria i zabawki dla dzieci. Skrzynię zdobi delikatne malowanie – gwiazdki i wesołe napisy. Wszystko w modnym stylu skandynawskim.

skrzynia na zabawki

Skrzynie ze skarbami

Rodzice wiedzą, że zabawek z każdym miesiącem przybywa, więc jedna skrzynia nie załatwi organizacji w pokoju dziecięcym. Aby dobrze posortować rzeczy malucha potrzebujesz co najmniej kilku pojemników, aby rozsądnie posortować wszystkie dziecinne skarby.

W ten sposób, każdy rodzaj zabawek będzie mieć własne – „tematyczne” pudełko. Autka osobno, klocki osobno, a pluszaki czy książeczki do innego pojemnika. W ten sposób łatwiej będzie Ci utrzymać ład w setkach drobiazgów. Zestaw uroczysz skrzynek czy pudełek będzie wyglądać dobrze na regale. Dziecko nauczy się sortować i sięgać tylko po to, czym aktualnie chce się bawić.

Kolorowe skrzynie na zabawki to spore ułatwienie nie tylko w porządkach. Dziecko z łatwością odnajdzie w nich to, czego szuka. Nie wspominając o tym, że same w sobie mogą być narzędziem do zabawy – fortem dla żołnierzyków, domkiem dla pluszaków czy łóżeczkiem dla lalek. Przecież dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona.

Trzy drewniane skrzynki, pomalowane na pastelowe kolory to praktyczny i modny dodatek do pokoju dziecka. Są trwałe i przyjazne środowisku, a to obecnie bardzo ważne. Nawet, gdy dziecko wyrośnie już z zabawek to skrzynki przydadzą się do przechowywania innych przedmiotów. Uniwersalna kolorystyka i ładne grafiki sprawdzą się zarówno w pokoju przedszkolaka, jak i nastolatka. Będą pasować do pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim i retro.

skrzynie na zabawki w stylu retro

Jak dobierać pojemniki na zabawki dla dziecka?

Organizacja przestrzeni w pokoju dziecka jest ważna – im więcej drobiazgów, tym szybciej zapanuje tam bałagan. Aby ułatwić sobie sprzątanie, a dziecku zabawę starannie dobieraj pojemniki do rozmiarów przechowywanych przedmiotów.

Skrzynie na zabawki to piękne i funkcjonalne meble do pokoju dziecięcego. Świetnie wpisują się w modny styl retro, ale można wybrać również modele w stylu nowoczesnym.

Kredki czy przybory plastyczne powinny mieć osobne miejsce do przechowywania. Na stolik do rysowania dobrze jest mieć organizer na kredki i podkładkę do malowania. Kolorowanki, bloki czy kolorowy papier dobrze jest włożyć do osobnej skrzynki i ułożyć je grzbietami do góry, aby dziecku łatwiej było przeglądać zawartość.

Na pluszaki najlepszy będzie miękki, tekstylny pojemnik. Klocki, szczególnie te drobne dobrze jest umieścić w pojemniku z pokrywką – podczas przenoszenia nic się nie wysypie. Duże skrzynie na zabawki to najlepsze miejsce, aby poukładać gry, puzzle i inne zabawki w opakowaniach. Nie polecamy wypełniania dużych pojemników drobnymi zabawkami – dziecko zniechęci się szukając konkretnych rzeczy i koniec końców przestanie bawić się tym, co utknęło na dnie skrzyni.