Organizacja w małym przedpokoju - półka na buty

Nasz przedpokój wydaje się być za mały, żeby umieścić tam wszystkie elementy wystroju, na których nam zależy? Najczęściej to nie rozmiar pomieszczenia, a organizacja przestrzeni może mieć na to największy wpływ! Dzięki zręcznemu umieszczeniu mebli takich jak półka na buty i pomysłowym zaaranżowaniu przestrzeni, na przykład haczyki ścienne na kurtki dla gości - zyskamy więcej miejsca i sprawimy, że każdy, kto będzie przychodził do naszego mieszkania, będzie pod wrażeniem elegancko i wszechstronnie urządzonym przedpokojem

Przedpokój jest miejscem, któremu poświęcamy przeważnie mało uwagi, projektując nasze mieszkanie. Jest to wynik bardzo błędnego rozumowania! Jak powszechnie wiadomo, najważniejsze jest pierwsze wrażenie i na jego podstawie budujemy pełniejszy obraz w naszej głowie. Ta zasada nie tyczy się tylko nowo poznanych ludzi, dokładnie taki sam tok myślenia, zachodzi w mózgach gości, którzy nas odwiedzają. Dlatego warto zadbać o estetyczny wystrój przedpokoju. Tutaj znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Wieszaki na kurtki

Zawsze pamiętamy o miejscach na nasze odzienie wierzchnie, kiedy wychodzimy, lub wracamy do domu. Jednak czasem jak odwiedzają nas goście, staje się to nie lada problemem. Na haczyku z czasem kończy się przestrzeń do nałożenia kolejnej warstwy, a kiedy spróbujemy nałożyć zbyt wiele sztuk na jeden; może się zdarzyć, że odpadnie od ściany i spadnie na podłogę. W takiej sytuacji moglibyśmy się spalić ze wstydu przed gośćmi, a na dodatek problem z kurtkami, dalej nie pozostanie rozwiązany.

Ubranie na wieszaku w przedpokoju

Szafka na buty z siedzeniem

Często w przedpokoju posiadamy krzesło bądź inny mebel, który jest używany, aby przycupnąć i ściągnąć, bądź założyć buty. Niekoniecznie musimy dodawać do przedpokoju nowy mebel specjalnie w tym celu. Szafka na buty z siedzeniem będzie spełniała zarówno funkcję wygodnego i solidnego siedzenia, jak i zorganizowanej przestrzeni do składowania naszego obuwia. Taki mebel w przedpokoju sprawia, że goście widząc obicie przystosowane do siedzenia, instynktownie zaczną na nim siadać. Zapewnimy im tym komfort i wygodę.

Organizer na buty

Warto pomyśleć o tym, aby dostępną przestrzeń szafki wykorzystać.w pełni. Umieszczając pary naszych butów obok siebie, wciąż pozostawiamy całą przestrzeń nad nimi niezagospodarowaną. Układając buty jeden na drugim, narażamy je na ubrudzenie od podeszwy. Te problemy możemy rozwiązać, używając specjalnie przystosowanych do tego celu organizerów, które uchronią nasze buty przed kurzem i pomogą w pełni zapełnić dostępną przestrzeń, jaką oferuje nam półka na buty.

Wysoka szafka

Urządzając przedpokój, warto pomyśleć o zapełnieniu całej powierzchni ściany. Kiedy zauważymy, że nie jesteśmy w stanie wypełnić całej przestrzeni naszej szafki na buty, warto pomyśleć o wymianie mebla na mniejszy i bardziej wszechstronny. Szafki posiadają zazwyczaj kilka poziomów, na których każdy w domowników będzie miał określoną przestrzeń na swoje obuwie. Ułatwi to odnalezienie upragnionej pary, kiedy musimy już szybko wychodzić z domu, aby się nie spóźnić.

Jak widać, mały przedpokój nie jest problemem, kiedy odpowiednio zaaranżujemy przestrzeń. W pełni zapełniona szafka na buty, dodatkowe haczyki i wieszaki ułatwią nam składowanie. Jeżeli dotychczas nie mieliśmy miejsca, aby usiąść podczas zakładania obuwia, będziemy mogli je sobie zorganizować, a domownicy oraz nasi goście na pewno poczują różnicę.