Organizer do szafy - akcesorium nie tylko dla minimalistów

Organizery, pudełka czy też kosze pomagają nam zachować nienaganny porządek w szafie. Okazuje się, że nie musimy wymieniać całego mebla na ten, który jest bardziej funkcjonalny. Wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiednie do naszych potrzeb akcesoria, które umożliwią nam wykorzystanie miejsca w 100 procentach. Jaki organizer do szafy wybrać? Oto przegląd najpopularniejszych rozwiązań.

Organizery wiszące

Wiszący organizer do szafy to kilka dodatkowych półek, które możemy wykorzystać na przechowywanie odzieży, butów czy różnorodnych akcesoriów. Produkty te wykonane są zazwyczaj z materiału i charakteryzują się uchwytami haczykowatymi lub posiadają otwór, przez który przekłada się rurę.

W organizerze wiszącym możesz zmieścić nawet 10 par butów na niewielkiej przestrzeni. Jeżeli Twoja szafa jest uboga w półki, to szersze organizery możesz wykorzystać do przechowywania t-shirtów, swetrów lub złożonych spodni.

Na szczególną uwagę zasługują organizery wiszące, które mogą pochwalić się dużą ilością małych kieszonek. Takie rozwiązanie jest idealne do przechowywania okularów przeciwsłonecznych, zegarków, apaszek czy nawet biżuterii.

Organizer do szafy

Pudełka

Przedmioty schowane w zamkniętych pudełkach sprawiają, że w naszej szafie lub garderobie będzie panował porządek i harmonia. Każdy z nas ma mnóstwo akcesoriów, których nie używamy na co dzień, więc zwykle lądują w szufladach na tak zwane „przydasie”. Rozwiązaniem problemu z przechowywaniem drobniejszych przedmiotów są pudełka charakteryzujące się różnorodną wielkością. Rzeczy możemy posegregować tematycznie, a na pudełka nakleić kartki z opisaną zawartością.

Dodatkowo szczelne pokrywy sprawiają, że akcesoria przechowywane w pudełkach nie kurzą się. W sklepach znajdziemy też specjalne pudełka na buty, krawaty, biżuterię czy zegarki.

Pudełko na krawaty

Kosze

W otwartych koszach możemy przechowywać większe przedmioty, a w szczególności rzeczy wykonane z materiału. To świetny pomysł na schowanie koców, poduszek czy też narzut. Materiał wypełni całą przestrzeń kosza, a my bez problemów wyciągniemy potrzebne w danej chwili przedmioty.

Wybierając kosze charakteryzujące się otworami w bocznych częściach obudowy, mamy możliwość swobodnego przejrzenia całej zawartości bez konieczności wyciągania przedmiotów ułożonych na wierzchu.

Kosze

Organizery z przegrodami

Z myślą o przechowywaniu odzieży i akcesoriów powstały organizery ze specjalnymi przegrodami. Niektóre z nich są stworzone do przechowywania skarpet, kolejne do trzymania biustonoszy, a inne do obuwia. Często możemy spotkać się z organizerami do szuflad, które świetnie sprawdzą się do przechowywania biżuterii, krawatów lub zegarków.

Organizery te umożliwiają wykorzystanie 100 procent przestrzeni, więc z takim akcesoriów pomieścisz w swojej szafie więcej, niż myślisz.

Organizer

Organizery na drzwi

Jeżeli nasza szafa daje nam możliwość zawieszenia dodatkowych organizerów na drzwiach, to warto skorzystać z tego dodatkowego miejsca do przechowywania. W ten sposób możemy zawiesić na drzwiach torebki, paski do spodni, a nawet drobne przedmioty, które chcemy mieć zawsze pod ręką.

Torebki na drzwiach

Worki próżniowe

Na koniec warto wspomnieć o workach próżniowych, które w małych przestrzeniach mogą być na wagę złota. Jeśli nie wiemy, gdzie schować letni komplet pościeli lub kurtki zimowe, to worki próżniowe sprawdzą się do tego idealnie. Ograniczenie ilości powietrza sprawia, że rzeczy zajmują dużo mniej miejsca, więc na dodatkowe kołdry i ręczniki nie musimy już przeznaczać całej górnej półki w szafie.

Jaki organizer do szafy wybrać?

Zanim kupisz wybrany organizer do szafy, zastanów się, jakie rzeczy chciałabyś w nich przechowywać. Zaplanuj maksymalne wykorzystanie przestrzeni w swojej szafie. Zestaw kilku pudełek, organizera wiszącego oraz organizera na drzwi może sprawić, że zyskasz w swojej szafie powierzchnię jeszcze raz taką, jaką obecnie posiadasz.