Organizery na kosmetyki - testujemy praktyczne rozwiązania dla Twojej łazienki

Czy tak jak większość kobiet, posiadasz wręcz niezliczoną ilość akcesoriów pielęgnacyjnych oraz kolorowych kosmetyków, które nieustannie i w niekontrolowany sposób zmieniają swoje miejsce? Wszyscy to rozumiemy i wiemy, że dobrze zorganizowana toaletka oraz utrzymanie porządku w łazience jest niełatwym zadaniem. W końcu zabiegi, którym się poddajemy w domowym zaciszu wymagają bardzo dużej ilości zróżnicowanych produktów kosmetycznych. Kremy, tubki z balsamami i innymi pachnącymi specyfikami muszą jednak mieć swoje miejsce. Podobnie jest z kosmetykami do makijażu. Bardzo ciężko jest się odprężyć wieczorem szukając ulubionych olejków eterycznych do kąpieli pośród miliona innych buteleczek, które piętrzą się na półkach i brzegach wanny. Irytacja, która narasta wraz z wydłużającym się czasem spędzanym na znalezieniu konturówki pasującej do koloru szminki, który wybrałaś na dziś może popsuć tak dobrze zapowiadający się dzień. Warto zadbać więc o dobrą organizację i utrzymywać ład i porządek wśród przyborów kosmetycznych. Jak to zrobić? Jak wybrać idealne organizery na kosmetyki, które będą w stanie pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria? Poszukaliśmy, znaleźliśmy i wypróbowaliśmy kilka wariantów, które bez wątpienia sprawdzą się w każdej łazience lub pomogą zorganizować przestrzeń dostępną na toaletce. Zainspiruj się naszymi propozycjami i znajdź tę idealną dla siebie!

zestaw kosmetyki

Organizer na toaletkę lub na biurko

Organizery na kosmetyki mają to do siebie, że mogą być stosowane nie tylko w łazience czy toaletce. Możesz równie dobrze postawić je na przykład na biurku lub na parapecie. Wszystko zależy od tego, jakie będzie ich przeznaczenie. Ich wielofunkcyjność dodatkowo przemawia na ich korzyść i powinna zachęcić nas do zakupu. Możesz wypełniać je również artykułami biurowymi, ponieważ dzięki dwunastu przegródkom różnego rozmiaru i głębokości, będziesz w stanie elegancko poukładać ołówki, długopisy oraz kolorowe mazaki tak, aby były zawsze pod ręką. I co najważniejsze, unikniesz w ten sposób nieokiełznanego bałaganu na biurku i ciągłego poszukiwania „czegoś do pisania”.

Jeżeli jednak zdecydujesz, że taki organizer lepiej posłuży Ci w łazience lub na toaletce – nic nie stoi na przeszkodzie, by wypełnić go na przykład pędzlami do makijażu, kredkami, tuszami czy nawet lakierami do paznokci! Sama decydujesz o jego przeznaczeniu. Sama wybierzesz miejsce, w którym posłuży Ci najlepiej. Najważniejsze jest to, by korzystanie z takiego organizera czyniło codzienne czynności przyjemniejszymi i zdecydowanie łatwiejszymi. Kolejny atut takiego dodatku to jego niewątpliwe walory estetyczne. Staranne wykonanie i przyjemny dla oka design tego pomocnika w służbie uporządkowanego życia zachęca do postawienia go w widocznym miejscu. Ładnie się prezentuje, a w związku z tym z pewnością doda charakteru każdego pomieszczenia, w którym się znajdzie.

organizer na kosmetyki

Pojemnik łazienkowy

Dedykowane organizery na kosmetyki spełniające funkcję pojemnika łazienkowego nie muszą być akcesorium, które musisz, choć niekoniecznie chcesz mieć. Wręcz przeciwnie! Wcale nietrudno dziś znaleźć ładny, estetycznie wykonany pojemnik czy pudełko, które z przyjemnością ustawisz na półce w łazience. Segregowanie kosmetyków powinno pozwalać na łatwiejsze zorganizowanie się podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Wykonywanie makijażu do pracy, czy na wieczorne wyjście jest zdecydowanie przyjemniejsze, kiedy sięgając po dany kosmetyk, jesteś w stanie bez trudu go zlokalizować i od razu z niego skorzystać. Prostokątny pojemnik w uniwersalnym kolorze daje możliwość utrzymania porządku zarówno wśród kolorowych kosmetyków, jak i tych służących pielęgnacji twarzy i ciała. Kosmetyki kąpielowe również powinny mieć ustalone miejsce. Dzięki trzem przegródkom możesz pomieścić sporo różnorodnych produktów w jednym, solidnym pudełku, które będzie też ładnie wyglądać.

organizer na kosmetyki

Organizer na kobiece drobiazgi

A co jeśli poza kosmetykami lubisz przechowywać w łazience na przykład biżuterię? Chyba każdej z nas zdarza się rozrzucać swoje drobiazgi w wielu miejscach, które niekoniecznie są do tego przeznaczone. Bransoletka na brzegu wanny, zegarek na pralce, kolczyki na półce pod lustrem łazienkowym. Niestety w ten sposób ryzykujemy, że nasze precjoza mogą zwyczajnie zgubić się pośród wielu innych akcesoriów i przedmiotów, które znajdują się w łazience. Aby uniknąć przykrych niespodzianek związanych z „wędrującymi” błyskotkami, warto zaopatrzyć się w organizery na kosmetyki, które można wykorzystać również jako pudełka na biżuterię. Prezentowany przez nas pojemnik idealnie sprawdzi się w roli przezroczystej szkatułki na biżuterię. Jego wielofunkcyjność daje naprawdę sporo możliwości jego wykorzystania. Cztery przegródki pomieszczą zarówno drobiazgi stosowane do makijażu, jak i również akcesoria biurowe. To z pewnością przekona niejedną z pań do zakupienia tego organizera jak najszybciej (i może nawet w kilku sztukach?).

organizer na kosmetyki lub bizuterie