Oświetlenie pokoju dziecka - nowoczesne lampki i girlandy

Dobrze oświetlony pokój dziecięcy jest w stanie stworzyć miły i przytulny klimat. Girlandy powieszone pod sufitem sprawią, że pokój będzie wyglądał jak z bajki. Lampy nocne dadzą naszym pociechom poczucie bezpieczeństwa, a przyjazna lampa ledowa w pogodnym kształcie zapewni wysoki poziom światła każdego dnia.

Oświetlenie pokoju dziecięcego jest bardzo ważne

Nie powinniśmy nadzbyt męczyć wzroku naszego brzdąca, bo naświetlanie dzieciątka przez dłuższy czas może odbić się negatywnie na jego wzroku, a nawet skórze, która jest bardzo delikatna. Odnajdźmy ulubione lampki nocne dla naszego dziecka, żeby odpowiadały ich upodobaniom. Girlanda zawieszona pod sufitem będzie świetnym smaczkiem, który tak jak lampa ledowa, może być doskonałą świetlną ozdobą.

To zupełnie naturalne, że dzieci boją się ciemności

Lampka nocna jest bardzo ważna dla dzieci. Bardzo często nie czują się dobrze przy małym oświetleniu. Strach przed ciemnością jest tak naprawdę odwiecznym instynktem człowieka. Towarzyszy mu już właśnie od pierwszych chwil jego życia. Kiedy nie widzimy wystarczająco dużo przestrzeni wokół, często ogarnia nas lęk. Dzieci odczuwają ten strach podobnie jak dorośli, którzy spędzają noc w lesie. Kiedy zrobi się ciemno, a my już rozbiliśmy obozowisko, które zapewnia nam minimalny pozór bezpieczeństwa. Jednak rozpalając ognisko, czujemy się pewniej. Świadomość tego, że jakieś źródło światła, chociażby minimalnie, zapewniało nam lepszą widoczność, daje nam poczucie bezpieczeństwa, które jest podstawą dobrego snu. Taka świadomość ułatwi nam zrozumienie dziecięcego strachu przed ciemnością.

Oświetlenie pokoju dziecka

Wybierz lampkę nocną odpowiednią dla Twojego dziecka

Wybierając lampy nocne, należy pamiętać o uwzględnieniu rodzaju światła, które będzie przez nie emitowane. Mocne zimne światło jest bardzo niewskazane w takim przypadku. Dobrze się sprawdź w przestrzeni zewnętrznej, ale jako oświetlenie do pokoju dziecka może być zbytnie męczące dla oczu, a co za tym idzie - utrudniać sen naszego dzieciątka, a tego chcemy właśnie uniknąć!

Lampka nocna w kształcie żarówki umili czas zasypiania Twojej pociechy. Ponadto pozwoli rodzicom podpatrywać czy dziecko spokojnie śpi. Emituje delikatne światło, które nie razi w oczy. Całkowicie bezpieczna. Wyjątkowy kształt będzie ponadto rewelacyjną ozdobą dziecięcego pokoju

Zjawiskowe girlandy niesamowitą dekoracją do pokoju dziecięcego

Główne źródło światła najczęściej umiejscowione jest na suficie. Jest to miejsce, które umożliwia łatwe rozprzestrzenianie się promieni światła po całej przestrzeni. Dlatego zasilane najczęściej jest źródło światła o dużej mocy, aby zapewnić wysoki poziom oświetlenia. Jednak nie zawsze tak jasno świecąca żarówka jest potrzebna. Lampka nocna, dająca słabe i delikatne światło nie sprawdzi się wystarczająco kiedy chcemy stworzyć klimat w pomieszczeniu, bądź bawić się z naszym bąbelkiem wieczorem nie rozbudzając go zbytnio przy mocnym świetle wiszącej lampy pokojowej. Chcesz dopełnić wystrój swojego mieszkania odrobiną oryginalności?

Bawełniane kule LED dające miękkie, delikatne światło doskonale Tobie w tym pomogą. Lampki nadają charakteru pomieszczeniu oraz tworzą romantyczną atmosferę. Uniwersalny kolor będzie świetnie pasował do każdego interieru. Miękkie ciepłe światło zamknięte w kolorowych kulach zmieni pokój dziecięcy w bajkową magiczną komnatę.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że stosowne oświetlenie pokoju dziecka jest niesamowicie ważne. Jedna, mocna lampa wisząca może się sprawdzić w sypialni albo salonie, ale jednak pokój dziecięcy powinien mieć więcej źródeł światła, na różne okazje. Eksperymentujmy, kupujmy różne lampy ledowe do pokoju dziecięcego. Nowa lampa nocna może być doskonałym prezentem na urodziny dla dziecka. Zastanawiasz się co jeszcze może nim być? Po przeczytaniu tej publikacji nie będziesz już się nad niczym zastanawiać!