Ozdobna zasłona prysznicowa

Prysznic z drążkiem, na którym umieszczana jest zasłona prysznicowa, to świetne rozwiązanie, umożliwiające tworzenie zróżnicowanych kompozycji stylistycznych! Wybierając ciekawe modele ozdobne jesteśmy w stanie wprowadzić w łazience niepowtarzalny klimat, a także z łatwością go przekształcać.

Sucha łazienka dzięki zasłonom prysznicowym

Posiadając nieobudowaną kabinę prysznicową albo parawan nawannowy, możemy borykać się z problemem rozpryskujących się na całe pomieszczenie drobinek wody. Są one kłopotliwe w czyszczeniu i sprawiają, że po kilku wziętych prysznicach, cała łazienka będzie wymagała gruntownego sprzątania.

Zasłona prysznicowa, jaki rozmiar?

Wymiary zasłon są bardzo istotne. Kiedy źle wyliczymy wysokość może spotkać nas sytuacja, woda będzie spływać na zewnątrz, zamiast do brodzika. Dlatego zawsze warto rozważyć wybór modelu, który po zawieszeniu, będzie sięgał brodzika.

Zasłony prysznicowe montowane są na uchwytach różnych typów. Najczęściej spotykanym mocowaniem jest drążek, na którym przeplata się kółeczka przyszyte do górnej części zasłony. Może zdarzyć się, że zasłon mocowane są na karniszach. Wtedy musimy pamiętać, o dodatkowych uchwytach, znanych jako żabki.

Zasłona prysznicowa

Rodzaje materiałów dominujących:

PEVA

Tworzywo sztuczne PEVA, którego główną cechą jest to, że jego produkcja, w przeciwieństwie do większości materiałów syntetycznych - jest przyjazna dla środowiska. Ponadto materiały tego typu są pokryte całkowicie wodoodpornym tworzywem sztucznym, a wykonana z wodoodpornego i wyjątkowo trwałego typu poliestru.

Poliester

Jest rodzajem tkaniny, na której nadruk jest trwalszy niż w przypadku innych materiałów. Kolorowe nadruki pełne szczegółów mogą stać się istotnym elementem w łazience. Odporność materiału na wodę sprawi, że oprócz wysokich walorów estetycznych, spełni swoje zadanie, zapewniając suchość całej reszty naszej łazienki

Tworzywo sztuczne

Wodoodporny i wyjątkowo trwały poliester jest wysoce higieniczny. Jego pielęgnacja wbrew temu co się powszechnie mawia - jest bardzo łatwa. Wystarczy wrzucić ubrudzony materiał do prania w 30 stopniach, zaznaczając tryb prania tkanin syntetycznych.

lazienka zaslona prysznicowa

Drążek prysznicowy

Wybierając drążek do kabiny prysznicowej powinniśmy wybrać model, który będzie trwały, mocny i solidny, a jego mocowanie zapewni stabilność. Wiele wypadków, które zdarzają się ludziom pod prysznicem wynikają z tego, że jak ktoś się poślizgnie, od razu bezwarunkowo próbuje się czegoś złapać. Kiedy zarówno drążek jak i zasłona będą wykonane z wysokiej jakości materiałów, możemy zapobiec nieszczęśliwemu upadkowi.

Zastosowania zasłon prysznicowych

Mając do wyboru modele o bardzo dobrych parametrach technicznych, możemy skupić się nad przeznaczeniem, jaki ma spełniać zasłonka. Przed przypadkowym zachlapaniem łazienki lepiej będą chronić przeźroczyste zasłonki. Kiedy ważniejsza dla nas jest prywatność i chcielibyśmy zyskać więcej intymności, warto zdecydować się na matową osłonkę.

Duży wybór tekstyliów sprawi, że na pewno znajdziemy coś dla siebie. Zwolennicy minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz będą mogli dowolnie wpływać na atmosferę łazienki, zręcznie dobierając unikalne odcienie barw. Miłośnikom krzykliwych motywów z pewnością do gustu przypadnie zasłona prysznicowa efektownymi wielokolorowymi nadrukami. Zmieniając zasłony możemy sprawić, że atmosfera w łazience będzie miała wyczuwalny powiew świeżości. Nie zapominaj o słuchawce prysznicowej dobrej jakości!