Ozdoby idealne do Twojego ogrodu

Piękny ogród stanowi swego rodzaju wizytówkę domu i jego integralną część, w której szczególnie lubimy spędzać czas podczas letnich dni i wieczorów. Z tego względu warto zadbać o odpowiednią scenerię, która sprawi, że każda spędzona w ogrodzie chwila przebiegać będzie w dobrej, klimatycznej aurze. Do tego sukcesu niewątpliwie przyczyniają się różnorodne kompozycje wszelkich roślin i kwiatów, ale nie tylko! Przestrzeń ogrodową zaaranżować można na wiele sposobów, nie ograniczając się jedynie do nich. Różnego rodzaju dekoracje ogrodowe będą doskonałym ukoronowaniem przestrzeni, ciesząc oko nie tylko w trakcie lata, ale także przez cały rok. Jakie dekoracje więc wybrać? Prezentujemy kilka propozycji ozdobnych, które przyczynią się do urozmaicenia ogrodu, a tym samym pomogą stworzyć osobistą, zindywidualizowaną aranżację ogrodu.

Ozdoby do ogrodu

Ozdoby ogrodowe wiele noszą imion i przyjmować mogą wiele kształtów. Ważne, aby przeznaczone były do użytku zewnętrznego, wówczas będziemy mogli mieć pewność, że są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Stworzenie spójnej, harmonijnej przestrzeni wymaga trzymania się jednolitej stylistyki ozdób wybieranych do ogrodu, choć nie brakuje również opcji uniwersalnych, które odnajdą się w każdym ogrodzie. Wolnostojące ozdoby ogrodowe nie wymagają od nas specjalnej pielęgnacji, a z pewnością będą cieszyć oko zarówno lokatorów, jak i gości.

Kręcący się motyl dekoracyjny, działający na baterię solarną to kolejna ciekawa i niewymagająca ozdoba, która z całą pewnością przypadnie do gustu, w szczególności dzieciom. Jeśli chcemy stworzyć swojski, sielankowy klimat w ogrodzie, to pomóc mogą w tym metalowe kanki. Ta urokliwa ozdoba pełnić może także rolę osłonki na kwiaty, a w towarzystwie metalowej konewki ogród stanie się spójnym stylistycznie, klimatycznym azylem w stylu vintage. Idealną, oryginalną ozdobą do ogrodu jest wskaźnik kierunku wiatru z motywem kota, który z całą pewnością przypadnie do gustu także najmłodszym.

Ozdoba ogrodowa

Figurki i krasnale

Różnego rodzaju figurki ogrodowe to ponadczasowe ozdoby, urozmaicające wygląd ogrodu, a w dodatku występują w wielu rozmaitych kształtach. Ozdoba ogrodowa jeż cieszyć będzie oko ułożony w trawie lub kwiatowych rabatkach. W ogrodach, w których znajdują się oczka wodne, idealną dekoracją jest czapla naturalnej wielkości lub żaba dekoracyjna. Doskonałym rozwiązaniem jest figurka wyposażona w lampy solarne, której pełen uroku wygląd z całą pewnością będzie zachwycać wszystkich gości, a po zmroku rozświetli ogród, dzięki umieszczonym w oczach reflektorom.

Nie można także zapomnieć o tradycyjnych ozdobach, jakimi są krasnale ogrodowe. Ich ponadczasowość czyni je niezmiennie jednymi z najpopularniejszych dekoracji wybieranych do ogrodu. Cudaczne krasnale występują w rozmaitych pozycjach i z różnymi dodatkami, takimi jak konewka lub łabędź, dzięki czemu możemy rozweselić swój ogród na wiele sposobów.

Kamienie dekoracyjne

W nowoczesnych, minimalistycznych ogrodach pięknie prezentują się dekoracyjne białe kamienie dekoracyjne, pięknie kontrastujące z zielenią roślinności. Najczęściej otacza się nimi rabaty z krzewami lub otacza ścieżki wzdłuż ogrodu. Dla miłośników bardziej stonowanych rozwiązań dobre wyjście stanowią szare kamienie dekoracyjne. Można przyozdabiać nimi także donice z roślinami - w mniejszych donicach warto zastosować drobniejszy wariant. Kamienie dekoracyjne cechuje nie tylko elegancki wygląd, nadający aranżacji ogrodu niezwykłego efektu, ale także praktyczność, ponieważ powstrzymują chwasty przed nadmiernym rozrastaniem. Można wykorzystywać je do tworzenia ogromu kompozycji, a współgrając z otaczającą ogród roślinnością stworzenie oryginalnej, klimatycznej przestrzeni stanie się dużo prostsze. Kamienie występują w przyrodzie naturalnie, dlatego są doskonałym uzupełnieniem krajobrazu w ogrodzie.

Możliwości aranżacyjne ogrodu są niemal nieograniczone, co udowadniają liczne projekty, które znaleźć można w różnego rodzaju inspiracjach ogrodowych. Piękna, sprzyjająca sceneria ogrodu podwyższy naszą satysfakcję i jakość spędzanego czasu, dlatego warto urozmaicić ją w ciekawe, cieszące oko dodatki. Różnorodność ozdób do ogrodu sprawia, że stworzenie spójnej stylistycznie przestrzeni ogrodowej, w której każdy będzie czuł się dobrze, nie będzie skomplikowanym zadaniem.