Piękna i czysta kuchnia - przegląd akcesoriów do zmywania

Niewielu z nas lubi zmywanie naczyń i szorowanie kuchni. Producenci akcesoriów kuchennych chcą nam te czynności uprościć i uprzyjemnić. Dlatego powstają całe serie pięknych i użytecznych gadżetów.

Akcesoria do zmywania to nie tylko gąbka i płyn do mycia naczyń. Potrzebujemy również sprytnych szczotek do mycia trudno dostępnych miejsc. Ładnych dozowników na płyn i mydło do rąk. Mat, misek i ociekaczy. Nasze kuchnie różnią się od tych, w których urzędowały nasze mamy i babcie. Teraz kuchnia to pomieszczenie równie starannie zaprojektowane i zaaranżowane co salon czy jadalnia. Na szlachetnym, kamiennym blacie nie postawimy przecież butelki z płynem do mycia naczyń i nie odłożymy byle jak gąbki. Akcesoria do zmywania muszą pasować do wystroju, cieszyć oko i przy tym wszystkim jeszcze spełniać swoją praktyczna rolę.

Dla perfekcjonistów – zestaw

Zestaw akcesoriów do zmywania to doskonały sposób na uporządkowanie przestrzeni obok zlewu. Organizer, który zawiera dozownik płynu do mycia naczyń, szczotkę do naczyń, wieszak na ściereczkę i miejsce na gąbkę. Wykonany z tworzywa sztucznego, więc łatwy do utrzymania w czystości. Wszystko idealnie ułożone na swoim miejscu. Spełnienie marzeń każdej perfekcyjnej pani domu.

akcesoria do zmywania

Jest również wersja dla minimalistów. Sprytnie pomyślany dozownik na mydło z kieszonką do włożenia gąbki. Proste i niesamowicie praktyczne. A co, jeśli nie mamy miejsca żeby ustawić przybornik na blacie? Rozwiązaniem będzie chromowany koszyczek montowany na ścianie – umieścimy w nim gąbkę i dozownik na płyn.

Jej wysokość szczotka

Mała, poręczna szczotka potrzebna jest w każdej kuchni. Przyda się podczas szorowania dna garnka, na którym coś przywarło. Umyjemy za jej pomocą wszystkie trudno dostępne miejsca. Z łatwością usuniesz resztki posiłków z talerzy przed włożeniem ich do zmywarki. Warto mieć w kuchni specjalne, wąskie szczotki do mycia butelek i wazonów. Możemy kupić elegancki model w kolorze blatu lub zaszaleć i postawić sympatycznego stworka, na którego głowie dumnie pręży się włosie. Charakterystyczne szczotki marki Koziol to nie tylko świetny design, ale również trwałość i dobrze dopracowany profil – bo przecież służą do czyszczenia.

szczoteczka do warzyw

Coś dla miłośników praktycznych gadżetów

Zmywanie można ułatwić i przyspieszyć – tak uważają twórcy kuchennych gadżetów. Przyjrzyjmy się kilku z nich – są to akcesoria do zmywania, które z pewnością przypadną wam do gustu.

Pierwszy z nich to doskonała alternatywa dla gąbki. Silikonowa myjka do garnków Wenko. Z jednej strony znajduje się coś w rodzaju szczoteczki z silikonowymi wypustkami. Druga strona jest prążkowana, natomiast brzeg to idealna ściągaczka. Myjka jest elastyczna, możesz ją składać i myć dwie strony naczynia jednocześnie. Jest większa od gąbki, więc umyjesz naczynia szybciej. Jej największą zaletą jest to, że brud do niej nie przywiera i uwaga: można ją bezpiecznie umyć w zmywarce.

akcesoria do zmywania wenko

A co powiecie na składną miskę do zmywania naczyń? Świetny patent nie tylko na kemping. Silikonowa miska Wenko przyda się nie tylko podczas ręcznego zmywania, ale też podczas sprzątania czy prania ręcznego. Jej zaletą jest to, że kiedy nie jest potrzebna składamy ją do rozmiarów płaskiego talerza i chowamy do szuflady.

Fanom przedmiotów praktycznych spodoba się zestaw akcesoriów do zmywania Wenko. Zawiera gąbki, miedziane myjki tzw. druciaki i szczotkę. Nic szczególnego? Otóż sercem tego zestawu jest rączka, nie tylko montujemy na niej myjki, ale przede wszystkim jest sprytnym dozownikiem na płyn do mycia naczyń. Nie tylko praktyczne, ale również ekonomiczne rozwiązanie. Delikatny nacisk na uchwyt powoduje uwolnienie niewielkiej porcji detergentu. Nie musimy dolewać płynu z butelki, uchwyt ułatwia szorowanie – jest zatem szybciej, sprawniej i łatwiej.

Na koniec gratka dla miłośników nowych technologii. Tak, nawet na kuchennym zlewie możemy znaleźć takie rzeczy. Automatyczny dozownik mydła lub płynu do mycia naczyń, który działa na podczerwień. Wystarczy zbliżyć dłoń z gąbką i urządzenie samo dozuje odpowiednią porcję środka. Bez dotykania dozownika mokrymi lub brudnymi rękami. Takie rozwiązanie zasługuje na naszą uwagę. Szczególnie w kuchni, gdzie mamy do czynienia z surowym mięsem, jajami, ziemią z warzyw. Nie przenosimy brudu i bakterii na dozownik, bo nie musimy go w ogóle dotykać. Genialne!

automatyczny dozownik mydla akcesoria do zmywania