Pierwsze wiosenne wycieczki za miasto - uzupełnij swój sprzęt turystyczny

Nastała wiosna a wraz z nią przyszedł czas na wycieczki za miasto. Dni i noce są coraz cieplejsze, więc warto pomyśleć o odpoczynku. Miasto ma swój urok, jednak niemal każdy jego mieszkaniec przyznaje, że czasem ma dość ciągłego zgiełku i potrzebuję chwilowej ucieczki na dziewicze łono natury. Sprzęt turystyczny, który powinieneś zabrać, zależy od rodzaju przewidzianych atrakcji. Inne wyposażenie przyda się na wycieczce rowerowej a inne podczas wędrówki po lesie. Tak czy owak, faktem jest, że odpowiedni sprzęt podczas takiej wyprawy jest absolutną podstawą. Jaki ekwipunek wybrać? Sprawdź!

Sprzęt turystyczny pod namiot

Akcesoria kempingowe pod namiot, zawsze powinieneś rozważnie dobierać. Każdy z nich może okazać się niezbędny, trzeba przewidywać, z czym przyjdzie Ci się mierzyć podczas wyprawy. Drobne akcesoria zazwyczaj dobiera się na podstawie indywidualnych potrzeb czy przyzwyczajeń. Istnieje jednak kilka rzeczy, w które trzeba się koniecznie zaopatrzyć, bo bez nich wyprawa, zamiast przyjemnością okaże się katorgą i udręką. Oto podstawowe sprzęty turystyczne pod namiot, które musisz zabrać ze sobą:

Namiot

Wybierając się pod namiot, szczególnie powinieneś zadbać akcesoria biwakowe, ze względu na noc spędzoną na łonie natury, wiele z nich może okazać się niezwykle przydatnych. W pierwszej kolejności powinieneś zadbać o miejsce do spania. Idealnym wyborem będzie namiot turystyczny typu iglo, ochroni Cię przed wiatrem czy wilgocią. Sprawdza się niemal w każdych warunkach, ze względu na materiał odporny na rozdarcia. Całkowicie się zamyka, co daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa, co jest niezwykle ważne przy wyprawach z nocowaniem na łonie natury.

Sprzęt turystyczny

Śpiwór i mata

Torba turystyczna i ciepły i wygodny śpiwór to także niezwykle ważne rzeczy. Pogoda jest zmienna i nie warto w tym przypadku oszczędzać. Jedna ze starych zasad brzmi - "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz" i właśnie w jej myśl należy dobrać śpiwór, który będzie chronił przed chłodem. Powinien być wygodny, funkcjonalny i rozmiarem dopasowany do twoich potrzeb. Nie musisz wybierać modeli, które są małe i lekkie, bo nie jest to najważniejsza kwestia, chyba że planujesz górską wędrówkę. Jednak nawet wtedy liczy się przede wszystkim izolacja termiczna oraz wygoda.

Dobry sen to klucz do udanej wyprawy. Bywa także, że ziemia jest wychłodzona lub zwyczajnie niewygodna i sam śpiwór, nawet najwyższej jakoś nie zdaje egzaminu. Dobrze jest mieć pod ręką matę kempingową, która w nocy uprzyjemni sen a w dzień, może sprawdzić się jako świetne miejsce do odpoczynku. Mata bywa szczególnie przydatna, gdy wybierasz się pod namiot z dziećmi, które przecież uwielbiają zabawy na ziemi. Aby chronić je przed przeziębieniem, zamiast na gołej ziemi, mogą pobawić się właśnie niej.

Torby termiczne i termoizolacyjne

Udając się na biwak, szczególnie w okresie ładnej pogody trzeba pamiętać, że upał także potrafi dać się we znaki. Oprócz tego, że musisz zabrać ze sobą jedzenie, które pod wpływem wysokiej temperatury, dużo szybciej się psuje, to często po prostu, będziesz miał ochotę wypić schłodzony napój. Warto zakupić dobre torby termiczne i lodówki turystyczne, bo potrafią zachować temperaturę jedzenia i napojów, które zostały do niej włożone, nawet przez kilka godzin. Są bardzo popularnym sprzętem turystycznym, wśród miłośników biwaków. Zakup ich może okazać się przydatny, nie tylko na wycieczkach, ale również podczas długich nużących podróży samochodem, gdyż świetnie sprawdzają się jako lodówki samochodowe. Mniejszą alternatywą może być torba termiczna z żelem, która świetnie się sprawdzi, gdy potrzebujesz mieć coś schłodzonego zawsze w zasięgu ręki.

Wycieczka za miasto

Składane krzesła turystyczne

Na biwakach również musisz gdzieś siedzieć, niestety jest mało osób, jeżeli w ogóle takie są, które mają na tyle duży samochód, aby schować do niego kilka zwykłych krzeseł. Na biwaki idealnie nadają się składane krzesła turystyczne, dzięki, którym będziesz mógł wygodnie usiąść niemal w każdym miejscu na ziemi. Dla osób, które cenią sobie odrobinę luksusu w każdej sytuacji, stworzono składane krzesła bujane, które zapewnią jeszcze większy komfort.

Sprzęt turystyczny sklep

Istnieje wiele sklepów z artykułami turystycznymi, oferujących wiele akcesoriów turystycznych. Ważne jest, aby zakupy robić w tych, które oferują asortyment najwyższej jakości. Część z nich świetnie się reklamuje, ale rzeczy, które można u nich kupić, są bardzo niskiej jakości, przez co Twój wyjazd może zmienić się w pasmo porażek. Wyjeżdżając na biwak poza miasto, powinieneś upewnić się, że Twoje rzeczy Cię nie zawiodą, dlatego zakupy rób zawsze w sprawdzonych sklepach, takich jak EMAKO.pl

Gadżety kempingowe

Oprócz standardowego asortymentu warto zadbać także o gadżety, które mogą ułatwić życie podczas biwakowej wyprawy np. akcesoria rowerowe. Takie drobiazgi jak poduszki pod głowę do samochodu, sprawią, że droga minie wygodnie i przyjemnie. Jeżeli wybierasz się na przejażdżkę rowerową, przydadzą Ci się pokrowce na siedzenia lub uchwyty na telefony. Dzięki kubkom termicznym zawsze będziesz mógł cieszyć się ciepłą kawą a parasole, ochronią Cię przed nadmierną ilością słońca. Wyjeżdżając na biwak, powinieneś także zadbać o odpowiednie ułożenie niezbędnych rzeczy. Pojemne plecaki i walizki są podstawą, ponieważ na łono natury zazwyczaj musisz zabrać wiele przedmiotów. Porządek w torbach pomogą utrzymać Ci różnej wielkości kosmetyczki, które sprawią, że Twoje rzeczy osobiste będą posegregowane i poukładane w odpowiedni sposób. Takie szczegóły mogą znacząco umilić Ci wyjazd.