Pies w podróży - lista niezbędnych akcesoriów

Planując jakikolwiek urlop, zawsze należy przygotować się na najlepsze i najgorsze scenariusze. Wakacje pod hasłem "pies w podróży" wymagają starannych i przemyślanych decyzji. Żeby czas spędzony na urlopie upłynął Wam w bezproblemowy i przyjemny sposób, dokładnie wszystko zaplanuj z dużym wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas niepotrzebnego stresu i oszczędzisz go swojemu pupilowi.

Podróż z psem - przygotowania do podróży

Przygotowania na podróż z psem warto zacząć od wyboru miejsca, które w żaden sposób Was nie ograniczy. Hotel lub domek przyjazny zwierzętom to punkt pierwszy na Twojej liście. Jeśli planujecie zostać w jednej lokalizacji, warto przy okazji zorientować się, czy zarówno dla Ciebie, jak i dla niego znajdzie się wystarczająca ilość atrakcji.

Dowiedz się zatem czy w okolicy Waszego miejsca pobytu znajduje się wybieg dla piesków lub park, gdzie wspólnie będziecie mogli spędzać czas. Zazwyczaj na stronach restauracji znajdują się informacje dotyczące ograniczeń co do przebywania na ich terenie zwierząt. Ta informacja też może się przydać! I co jeszcze? Oczywiście najbliższy punkt weterynaryjny. Oby nie był potrzebny, ale lepiej dmuchać na zimne.

Lista niezbędnych artykułów

pies na wakacjach

Miski

Pies w podróży potrzebuje misek, żeby móc jeść w komfortowych dla siebie warunkach. Lekka psia miska przyda Wam się zarówno na plaży, jak i podczas dłuższych spacerów, żeby czworonóg mógł w wygodny sposób napić się wody lub zjeść posiłek. A jeśli o jedzeniu mowa, przy okazji trzeba dodać, że zmiana karny może wywołać rewolucję żołądkowe. A tego nie chcecie. Zabierzcie ze sobą odpowiedni zapas psiej karmy, którą Twój pupil je na co dzień. Praktycznym rozwiązaniem może okazać się także dozownik do psiej karmy. Dzięki niemu Twój pupil będzie mógł wygodnie jeść i pić podczas wspólnego odpoczynku.

Ulubione zabawki i posłanie

W przeciwieństwie do ludzi pieski potrzebują znanych sobie przedmiotów, by czuć się bezpiecznie w nowym otoczeniu. Dlatego koniecznie zabierz ze sobą jego ulubione zabawki i kocyk. W ten sposób stworzysz mu namiastkę domu i z pewnością poczuje się dzięki temu pewniej w nowym otoczeniu.

Szelki, smycz, kaganiec

W przypadku tego zestawu warto dopasować go do planowanych aktywności. Jeśli planujecie chodzenie po górach, albo długie spacery brzegiem morza najlepiej sprawdzi się zestaw przeznaczony do dogtrekkingu. Wygodne szelki i smycz, która amortyzuje szarpnięcia sprawią, że zarówno Ty, jak i Twój piesek będziecie się wspólnie świetnie bawić.

Mata chłodząca

Mata chłodząca dla zwierząt przyda się podczas długiej podróży samochodem lub pociągiem. Wystarczy wcześniej włożyć ją do lodówki lub zimnej wody, a następnie rozłożyć w legowisku, transporterze dla psa, a nawet na podłodze. Świetnym rozwiązaniem są również maty chłodzące w formie wygodnych ubranek dla psa.

Psia apteczka

Preparat na kleszcze, maść na odparzenia, bandaż, plastry i środek odkażający – to podstawowy zestaw, który powinien Wam towarzyszyć podczas każdej podróży. Przydać mogą się również kosmetyki dla psa takie jak szampon i krople do oczu. Taki mini zestaw pomoże Wam komfortowo spędzić wspólnie czas.

Jak uspokoić psa w podróży?

Znasz swojego pieska najlepiej i wiesz, co zrobić, żeby go uspokoić. Jeśli są to Wasze pierwsze wspólne wakacje i nie wiesz, w jaki sposób zareaguje na podróż i nowe otoczenie, zabezpiecz się na różne sposoby. Na większe stresy możesz podać mu delikatne tabletki uspokajające, ale wcześniej koniecznie skonsultuj się z Waszym weterynarzem. Małe stresy można zniwelować, tworząc pieskowi bezpieczną przestrzeń. W tym celu możesz wykorzystać transporter dla psa, ulubione legowisko lub składany kojec. Słowem, miejsce, w którym Twój pupil będzie mógł się schować i poczuć się jak w domu.