Plażowy niezbędnik każdego urlopowicza

Wylegiwanie się na rozgrzanych piaskach to niezmiennie jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania urlopu. Ciepłe promienie słoneczne, uspokajający, jednostajny szum fal, czyste powietrze o słonym zapachu. I zero stresu, plażowy niezbędnik pod ręką i...tylko relaks. Oczywiście pod warunkiem, że znajdziemy wolny skrawek piasku na nasz koc, czy ręcznik pomiędzy ciasno porozstawianymi parawanami naszych sąsiadów, plażowiczów. Zakładając jednak, że nam się to udało czas na zasłużony odpoczynek.

Zacznijmy jednak od tego, że chyba każdy z nas wybierając się na plażę bierze ze sobą więcej rzeczy niż jest w stanie unieść. W końcu nigdy nie wiadomo co może się przydać, a lepiej wziąć nadmiar niż się później po coś wracać. Szczególnie jeśli razem z nami na wycieczkę ku złotym piaskom wybierają się dzieci. Jak więc spakować się na plażę nie zapominając o niczym i jednocześnie nie dać zbytnio popalić swojemu kręgosłupowi? Jak zawsze przychodzimy z pomocą! Przestawiamy niezbędnik plażowicza – dzięki niemu już nie będziesz musiał się martwić, że o czymś zapomnisz.

Lista rzeczy niezbędnych

Niezbędny to oczywiście mocno subiektywny termin, bo przecież każdy ma inne potrzeby i każdy spędza swój czas wolny inaczej. My skupimy się dzisiaj na akcesoriach, bez których nie w sposób się obejść, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które pomagają nam w trosce o nasze zdrowie.

Pleciony kosz i akcesoria plażowe

Krem z filtrem

Poza oczywistym, czyli ręcznikiem plażowym, klapkami, strojem kąpielowym i ubraniem na zmianę, powinniśmy z pewnością zadbać o to, by mieć zawsze pod ręką filtr lub olejek do opalania. Nasza skóra jest bowiem niezwykle wrażliwa na promieniowanie UV, co więcej, ich działanie przyspiesza starzenie się skóry! Pamiętaj, nawet niedługie narażenie na słońce może skończyć się oparzeniami nieodpowiednio chronionej skóry. Nakładaj krem przed kąpielą słoneczną, ale także po każdym wyjściu z wody. W ten sposób unikniesz poparzeń czy mikrouszkodzeń powodowanych przez gorące promienie słoneczne.

Olejki do opalania

Okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy

Chroń także swoje oczy i głowę. Wybierz dobre okulary przeciwsłoneczne z filtrem, kapelusz lub czapeczkę z daszkiem. Przegrzanie może skutkować nieznośnym bólem głowy lub nawet udarem słonecznym. A nie są to Twoi wymarzeni towarzysze wakacji. Bezpośrednia, długa ekspozycja na słońce może być naprawdę niebezpieczna, dlatego miej zawsze w pogotowiu nakrycie głowy. Jeśli planujesz spędzić na piasku czy leżaku więcej czasu, staraj się również spędzić jego część pod parasolem lub innym źródłem cienia. Oszczędzaj swój organizm. W awaryjnej sytuacji, kiedy zapomnisz o kapeluszu, skorzystaj z ręcznika (o którym na pewno nie zapomnisz), chusty lub pareo.

Żółta kompozycja plażowa

Napoje

Zabierz też ze sobą wodę mineralną, lemoniadę lub schłodzoną zieloną herbatę. Odpowiednie nawodnienie to podstawa dobrego samopoczucia, zdrowego ciała i nienagannej sylwetki. Dłuższa ekspozycja na słońce to najprostsza droga do odwodnienia organizmu, dlatego też pamiętaj o częstym uzupełnianiu płynów. Gaś pragnienie dbając jednocześnie o zdrowie i dobrą kondycję swojego ciała.

Woda mineralna w szklance

Zabawki dla najmłodszych

Jeśli w drodze na plażę towarzyszą Ci dzieci, Twój plażowy niezbędnik pomieści również zabawki. Musisz je zapakować i koniec! Dzięki nim dzieci zajmą się na jakiś czas budowaniem zamków z piasku, a Tobie pozwolą się w spokoju poopalać lub zatopić chociaż na chwilę w ulubionej lekturze. Postaraj się jedynie, żeby Twoje pociechy nie zabrały ze sobą wszystkiego, co posiadają. Spakowanie (i nie pogubienie!) łopatek, sitka, grabek, foremek i wiaderek może okazać się sporym wyzwaniem. Wyznacz limit zabawek starając się, żeby nie ograniczyły miejsca na naprawdę ważne akcesoria.

Zabawki na plaży

Torba plażowa

Torba plażowa, która zabierzemy ze sobą, powinna być pojemna i wygodna w noszeniu. W końcu musi pomieścić niemały ekwipunek a my chcemy też, żeby było nam wygodnie ją nieść. Dobra organizacja to podstawa. Ręczniki, koc, napoje, przekąski czy zabawki – wszystko to z łatwością pomieścisz w naszej eleganckiej propozycji z linii designerskich produktów marki KOZIOL. Ta wielofunkcyjna torba odznacza się na tle swoich „materiałowych” koleżanek. Niezobowiązująca stylistyka sprawia, że będzie pasować do każdego stroju. Oryginalny i poręczny kształt, wygodne w noszeniu rączki czynią z niej dodatek idealny.

Torba na zakupy TASCHELINO firmy KOZIOL

Jesteś gotowy na plażowanie? Z naszą receptą na plażowy niezbędnik z pewnością nie zapomnisz o najważniejszych akcesoriach, a dzięki naszej wielofunkcyjnej torbie plażowej będziesz w stanie spakować wszystko to, co potrzebujesz.