Poduszka podróżna - jak ją wybrać?

Wiele osób, słysząc o poduszkach podróżnych, postrzega je jako opcjonalne akcesorium, kolejny powód do wydawania pieniędzy. Ale takie słowa głównie wypowiadają Ci, którzy nie mieli okazji podróżować przez wiele godzin. Wysokiej jakości odpoczynek w podróży jest kluczem do dobrego samopoczucia. Specjalne poduszki podróżne przyczyniają się do wygodnego ułożenia głowy podczas snu w pozycji siedzącej, ustawiając szyję w wygodnej pozycji.

Poduszka podróżna pod głowę

Istnieją dwa rodzaje poduszek podróżnych - nadmuchiwane i wypełnione. Wiele osób woli pierwszą opcję, argumentując, że produkt jest bardziej kompaktowy w czasie, kiedy nie ma w nim powietrza, zajmuje więc minimum miejsca. Jednak nadmuchiwane poduszki są podatne na uszkodzenia mechaniczne: można przedziurawić je przypadkowo uderzając je ostrym przedmiotem. Poduszka taka staje się wtedy bezwartościowa.

Poduszki podróżne pod głowę z wypełnieniem są natomiast wygodną i uniwersalną opcją. Najczęściej występują one w kształcie podkowy lub miękkiego zagłówka i wykonane są z ergonomicznego materiału. Podkowa ma kształt zakrzywionego wałka, którego końce nie są połączone. W pozycji siedzącej takie poduszki podróżne na szyję są najlepszą opcją. Nie tylko pozwolają one się zrelaksować i odpocząć, ale także chronią szyję w razie wypadku.

poduszka podróżna w kształcie rogala

Która poduszka podróżna jest najlepsza?

Przed wyborem poduszki podróżnej zastanów się, jak lubisz spać. Jeśli preferujesz spanie w pozycji “na wprost” - najlepszą dla Ciebie opcją opcją będzie poduszka zagłówkowa. A jeśli wolisz spać na boku, to doskonale sprawdzi się poduszka w kształcie podkowy lub kołnierza lub pianka pod szyję. Taka poduszka nie musi być przymocowana do krzesła za pomocą pasków i wygodnie jest przenosić ją z ramienia na ramię, gdy chcesz przewrócić się z boku na bok. Jeśli jesteś osobą, która ma problem z zaśnięciem przy zapalonym świetle, doskonałym rozwiązaniem może okazać się poduszka podróżna z opaską na oczy. Jeśli nadal nie wiesz, jaka poduszka podróżna byłaby dla Ciebie najlepsza, zastanów się nak następującymi elementami:

  • jak często będzie potrzebna poduszka - jeśli na jedną wycieczkę - lepiej nie szaleć i kupić prosty model, jeśli planujesz podróżować często i regularnie, lepiej spojrzeć na produkty ortopedyczne;
  • forma - wnętrze poduszki podróżnej powinno dopasowywać się do szyi, aby podtrzymać ją jak najlepiej;
  • przyjemny w dotyku materiał wierzchni - nie powinien podrażniać skóry,
  • ergonomia - poduszka musi przepuszczać powietrze, zachować swój kształt, aby po kilku zastosowaniach produkt nie odkształcał się;
  • łatwość konserwacji - możliwość umycia poduszki lub oczyszczenia jej z brudu.

Ceny poduszek podróżnych

Ceny poduszek podróżnych są bardzo zróżnicowane, ale są w miarę proporcjonalne do jakości i komfortu oferowanego przez dany model. Poduszka podróżna pod głowę - tutaj ceny zaczynają się na 15 złotych, a za najdroższe modele będziemy musieli zapłacić ponad 70 złotych.

Poduszka "rogal" - Poduszkę taką, z racji jej małych rozmiarów możemy nabyć już za 6 złotych, ale żeby kupić poduszkę zadowalającej jakości musimy przygotować przynajmniej 20 złotych.

Poduszka z opaską na oczy - poduszki takie są droższe średnio o 15 złotych od ich odpowiedników bez opasek.

poduszka podróżna, tablet, plecak i kapelusz

Poduszka dmuchana czy z wypełnieniem?

Jest to ważna kwestia jeśli zależy nam na wyeliminowaniu możliwości wystąpienia bólu szyi. Poduszki dmuchane mają jedną cechę która w tym przypadku daje im przewagę - poduszkę taką można dopompować, jeśli jest zbyt miękka.

Taka poduszka sprawdzi się także o wiele lepiej jeśli mamy problemy z bólami kręgosłupa.

Gdzie kupić poduszkę podróżną?

Poduszka podróżna nie jest podstawowym wyposażeniem gospodarstwa domowego, dlatego kupienie dobrej poduszki stacjonarnie może być wyzwaniem. Najprostsze modele poduszek podróżnych można czasem nabyć w sklepach z asortymentem sportowym. Jeśli jednak marzy nam się pianka pod szyję, czy poduszka z opaską na oczy powinniśmy zdecydować się na zakupy online, na przykład w naszym sklepie internetowym Emako.

Podsumowanie

Poduszki podróżne są dostępne w naprawdę wielu rodzajach na rynku, a dobór odpowiedniej poduszki może przysporzyć wielu problemów, jednak mam nadzieje, że po przeczytaniu tego artykułu wszystkie wątpliwości zniknęły.

Proszę pamiętać, że przy wyborze poduszki największą rolę odgrywa fakt kim jesteśmy, i do jakich podróży poduszka ma być wykorzystywana, dlatego decyzję trzeba podejmować samodzielnie a nie wierzyć ślepo w opinie w internecie.