Poduszki dla zwierząt - na co uważać?

Jeśli decydujemy się na sprowadzenie do domu nowego, czworonożnego mieszkańca, powinniśmy odpowiednio przygotować się na jego potrzeby. Konieczny będzie zakup odpowiedniej poduszki dla zwierząt. Na co zwrócić uwagę?

Opieka nad psem czy kotem to ogromna odpowiedzialność. Zwierzę powinno mieć zapewnione odpowiednie miejsce do spanie, a co za tym idzie, poduszkę lub inne legowisko. Co oznacza odpowiednie? Przede wszystkim adekwatne do wymiarów pupila i zapewniające mu odpowiedni komfort.

Jaki powinien być rozmiar poduszki?

Wybór odpowiedniej poduszki dla zwierząt determinują trzy czynniki: rozmiar, wypełnienie oraz materiał ją pokrywający. Jeśli chodzi o rozmiar sprawa jest bardzo prosta. Przed zakupem poduszki mierzymy naszego czworonożnego przyjaciela. Sprawdzamy zarówno jego długość (od czubka nosa, po podstawę ogona), jak i wysokość (od podstaw łap, po czubek głowy). Do otrzymanych danych, powinniśmy dodać 10-20 cm dla większego komfortu nowego mieszkańca. Dzięki dodatkowym centymetrom, na zakupionym posłaniu naszego pupila zawsze znajdzie się miejsce na zabawki.

Psie legowisko

Poduszki dla zwierząt- jakie wypełnienie jest najlepsze?

Jeśli znamy już rozmiar poduszki, powinniśmy teraz zająć się kwestią jej wypełnienia. Pod uwagę należy wziąć miejsce, w którym zamierzamy zorganizować legowisko dla naszego psa. Jeśli planujemy umiejscowić je np. na kafelkach, poduszka powinna zapewniać odpowiednią izolację termiczną. Warto również sprawdzić czy wypełnienie jest odpowiednio elastyczne. Nie powinno być ono zbyt miękkie, by uginać się pod ciężarem zwierzaka, ale jednak musi być wystarczająco komfortowe.

Przed zakupem koniecznie sprawdź czy poduszka nie jest wykonana z taniego tworzywa, jak np. gąbka tapicerska

Dobre legowisko niekoniecznie musi być również drogie. Poduszki dla zwierząt, dostępne w naszym sklepie wykonane są z najlepszych materiałów. Dlatego szczerze możemy Ci je polecić.

Poduszka dla kota

Pokrycie poduszki dla zwierząt - o czym pamiętać?

Materiał pokrywający poduszkę jest równie istotny, co jej wypełnienie. Powinien być miękki i delikatny, by nie podrażnić skóry zwierzaka. Jednak również odpowiednio sztywny, by nie rozciągał się od ciężaru czworonoga. Warto również wcześniej zwrócić uwagę na kwestię czyszczenia. Zabrudzenia są nieuniknione, więc materiał pokrywający poduszkę powinien być plamoodporny lub ławy w zdejmowaniu i czyszczeniu. Bez problemu nadaje się ona nawet do ręcznego prania. Zarówno wypełnienie jak i pokrycie poduszki, powinny być hipoalergiczne. Dzięki temu uchronimy naszego zwierzaka przed reakcjami alergicznymi i innymi nieprzyjemnościami.

Poduszka dla pieska

Jak wybrać odpowiednią poduszkę?

Gdy rozmiar, wypełnienie i materiał są wybrane, możemy przejść do aspektu wizualnego. Jest on zdecydowanie mniej istotny, jednak poduszka, którą zamierzamy kupić dla naszego pupila, będzie również stanowić element wystroju naszego mieszkania czy domu. Dlaczego więc nie wybrać jej w kolorach lub wzorach, które wkomponują się całość naszego lokum?

Wszystko z miłości!

Odpowiednia poduszka dla zwierzaka to nie wszystko. Najważniejsza jest miłość i dbanie o nowego członka rodziny. Zapewnienie mu bezpieczeństwa i wygody stanowi obowiązek właściciela, ale o tym nie musimy już chyba przypominać ;) Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy ci nieco wybór nowego legowiska.