Poduszki do siedzenia na podłodze - hit tego sezonu

Siedzenie na podłodze sięga swoją tradycją aż do Dalekiego Wschodu, a dokładnie jest zakorzeniona w Japonii. To w Kraju Kwitnącej Wiśni wszelkie posiłki spożywa się na podłodze. W zachodniej kulturze wiele czynności wykonujemy w pozycji siedzącej i nie ma w tym nic złego, póki nie zapominamy o tym, żeby nie pozostawać w jednej pozycji zbyt długo i od czasu do czasu wstać w celu rozprostowania kości. W innym wypadku takie długotrwałe siedzenie może powodować niekorzystne dla naszego zdrowia i samopoczucia efekty i nie pomogą w tym żadne, nawet najlepiej wyprofilowane fotele, z tego względu, że nasze stawy i kręgosłup są unieruchomione. W istocie nasze ciała nie są przystosowane do pozycji siedzącej na krześle. Japończycy zdają sobie sprawę z korzyści siedzenia na podłodze, warto więc przyjrzeć się bliżej temu zjawisku, a nawet się nim zainspirować.

Zalety poduszek

Siedzenie na podłodze wymusza na nas większej koordynacji mięśniowej, bo bez niej najzwyczajniej w świecie runęlibyśmy na podłogę. Ze względu na brak oparcia angażujemy mięśnie kręgosłupa i tułowia, co korzystnie wpływa na aspekty fizjologiczne. Siedzenie na krześle obciąża nasz kręgosłup, zwłaszcza odcinek lędźwiowy, a to prowadzić może do wielu problemów zdrowotnych. Takich problemów możemy uniknąć poprzez zmianę nawyków. Przeniesienie się na twardą podłogę może być dla wielu ciężkim zadaniem, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w poduszki do siedzenia, które ułatwią relaks na podłodze. W taki sposób możemy czytać książki, oglądać filmy, pracować, uczyć się, spędzać chwile z najbliższymi przy herbatce, posiłku… Robić wszystko, co robiliśmy dotychczas na krześle.

Wraz z takimi zmianami ponowne zastygnięcie na krześle już nam się nie zdarzy i tym sposobem będziemy w stanie uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Dużą zaletą poduszki do siedzenia jest również to, że nie zabiera zbyt wiele miejsca, dlatego to idealna propozycja na niewielki taras lub balkon, gdzie brakuje nam wygodnych foteli, a chcielibyśmy ugościć większą liczbę osób. Poducha sprawi się także, jeśli planujemy stworzenie mebli z palet na nasz ogród lub taras.

Poduszka na meble z palet nie zabiera zbyt wiele miejsca, dlatego to idealna propozycja na niewielki taras lub balkon, gdzie brakuje nam wygodnych foteli, a chcielibyśmy ugościć większą liczbę osób. Poducha sprawi się także, jeśli planujemy stworzenie mebli z palet na nasz ogród lub taras. Zagwarantuje pełen komfort siedzenia, a ponieważ znaleźć można poduszki w zróżnicowanej kolorystyce, a także o ciekawych wzorach, to bez problemu stworzymy sprzyjającą nam atmosferę.

Nazwa zdjęcia=tekst alternatywny

Odprężenie i wyciszenie

Świeże powietrze, otaczająca zewsząd zieleń i śpiew ptaków to sposób idealny na wyciszenie umysłu. To bardzo ważne w drodze zachowania równowagi umysłu i ciała. Szybkie tempo życia i stres wpływa negatywnie na cały nasz organizm. Czasem wydaje się, że poradzenie sobie z życiowymi problemami wymaga od nas ogromnego wysiłku, a bywa tak, że warto po prostu zwolnić i się wyciszyć. Taka przestrzeń jak ogród, balkon czy taras sprzyja odprężeniu w każdej jego formie, dlatego warto utrwalić w sobie taki codzienny rytuał ukojenia. To także idealne miejsce do medytacji, dzięki której skutecznie się wyciszymy, a możemy poddać się niej na specjalnej poduszce, zapewniającej pełen komfort siedzenia. Wprowadzenie korzystnej atmosfery do naszej przestrzeni zapewni nam odprężenie najwyższej jakości.

Poduszka na podłogę

Komfort i wygoda

Skuteczny relaks jest wtedy, gdy przestrzeń, w której przebywamy, jest w pełni komfortowa. Zapewnienie sobie dogodnego miejsca do siedzenia czy leżenia to jeden z najważniejszych czynników, ale istotna jest także atmosfera, którą zbudować pomogą estetyczne elementy wyposażenia. Kiedy zdecydowaliśmy się na zbudowanie mebli przy użyciu palet, to koniecznie trzeba je wyposażyć w poduszki , które dostarczą nam wygody oraz przytulnej atmosfery. Nie można także zapomnieć o poduszkach do siedzenia, których mnogim zaletom ciężko się oprzeć.

Kolejną kwestię stanowi wygląd. Kwadratowe i prostokątne poduszki to standard, ale godna uwagi jest również poduszka o innych kształtach, czyli np. okrągła poduszka do siedzenia z juty. Jej naturalny wygląd urozmaici taras lub balkon w stylu boho. Bardzo stylowo będzie prezentować się także okrągła poduszka w etniczne wzory, wzbogacając aranżację. W połączeniu z dodatkami z trawy morskiej uzyskamy spójny, naturalny efekt, czyli idealny do przestrzeni zewnętrznych.

Mnogość zalet, które niesie ze sobą posiadanie poduszki do siedzenia, nie pozwala na żadne wątpliwości co do zaopatrzenia nimi swojej przestrzeni. Dzięki nim kosztem niewielkiej ilości miejsca zapewnimy dodatkowe stanowiska siedzące, co będzie idealne np. w przypadku przyjmowania gości. Jest to bardzo stylowy i praktyczny sposób na aranżację balkonu i tarasu.