Półka na książki jako element wystroju wnętrza

Wnętrza naszego domu są pewnego rodzaju wizytówką nas samych. W domach czytelników półka na książki jest istotnym elementem wystroju. Eksponując naszą biblioteczkę, warto pomyśleć nie tylko o interesujących pozycjach, ale także o ich prezentacji. Oto kilka ciekawych rozwiązań, które można dopasować do wielu wnętrz.

Drewniana półka dekoracyjna

Ciekawą formą półki na książki są drewniane moduły, które składają się z trzech regałów o różnych wymiarach. Możemy je umieścić w dowolnych miejscach ściany, tworząc pożądaną kompozycję. Nietypowa forma półki przypomina sześcian równolegle obcięty z dwóch stron. Po zamontowaniu półki do ściany możemy w środku ułożyć wybrane książki, a na górze dostajemy do wykorzystania dodatkową przestrzeń, na której możemy postawić roślinę doniczkową, bądź inną dekoracją domową. Dzięki zastosowaniu solidnych materiałów, jakim jest drewno MDF, regał jest odporny na zabrudzenia i zarysowania. Jasny drewniany kolor sprawia, że będzie dobrze komponować się pośród klasycznych, a także nowoczesnych wnętrz.

Półki czarne w kształcie kwadratów

Nowoczesna, designerska półka w kształcie żarówki

Książki mogą być ważnym elementem wystroju we wnętrzach industrialnych i minimalistycznych. Półka na książki w kształcie żarówki jest nieoczywistym rozwiązaniem, które wygląda zaskakująco. Nietypowa konstrukcja metalowa tworzy kontury źródła światła i pozostawia w środku cztery półki, które możemy wypełnić naszą ulubioną literaturą. Zapalana lampka jest symbolem pomysłu. Biorąc to pod uwagę, jest świetne symboliczne rozwiązanie, aby umieścić na nim książki, które mogą nas zainspirować.

Polka scienna w ksztalcie zarowki

Minimalistyczna półka

Kiedy chcemy, aby nasze wnętrze było mocno zaaranżowane w stylu minimalistycznym, musimy unikać wszelkich półek na buty ze zbędnymi dodatkami. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku będzie klasyczna metalowa półka ścienna. Neutralne kolory; czarny i biały, sprawią, że półka nie będzie gryzła się z aranżacją wnętrza.

Półka na książki z okrągłym lustrem

Półka na książki nie musi spełniać tylko jednego zadania. Wielofunkcyjne elementy wystroju to ostatnio bardzo silnie rozwijający się trend. Dzięki okrągłym lusterku wmontowanym w podstawkę będziemy mogli wizualnie powiększyć naszą biblioteczkę oraz przy okazji się przejrzeć. Taka szafka może być zamontowana w każdym pokoju, w łazience może nabrać zupełnie innego zastosowania, co sprawia, że taki uniwersalny mebel świetnie nadaje się na prezent.

Urządzając pokój zawsze warto pamiętać o zaplanowaniu przechowywania rzeczy w naszym domu. Tutaj znajdziesz krótki poradnik, pomagający wykorzystać pełen potencjał przestrzeni swojego domu.