Pomysły na prezent świąteczny dla rodziców

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który poświęcamy przede wszystkim najbliższym - rodzinie i przyjaciołom. Warto dawać im do zrozumienia jak bardzo są dla nas ważni, a czas świąteczny jest na to idealny. Uhonorować należy przede wszystkim rodziców, a to oznacza wybór atrakcyjnego prezentu, który ich uszczęśliwi. Prezenty dla rodziców powinny być dane przede wszystkim od serca, dlatego liczy się, aby były one przemyślane pod względem praktyczności i zamiłowań. Również niewielki drobiazg, który będzie umilaczem codziennych, prostych czynności może być doskonałym pomysłem na prezent pod choinkę.

Kubki do herbaty

Zimne wieczory upływają najlepiej przy kubku z aromatyczną, gorącą herbatą, a kto nie lubi pić jej z urokliwego naczynia? Kubek do herbaty może być dobrym pomysłem na prezent, szczególnie dla miłośników tego naparu. Kubek z porcelany lub ceramiki z pięknym wzornictwem z całą pewnością będzie satysfakcjonujący. Elegancką propozycję stanowi motyw marmurkowy - czarny, duży kubek z ceramiki pozwoli na stylowe cieszenie się herbatą i to w większej pojemności. Znaleźć można także inne wzory, przynoszące na myśl styl etniczny lub skandynawski w różnorodnej kolorystyce.

Praktyczne mogą okazać się także kubki do herbaty z zaparzaczem, który pozwoli na komfortowe zaparzenie herbaty liściastej. Na prezent świetnie sprawdzi się także cały zestaw, na przykład kubek z łyżeczką i pojemnikiem na herbatę w świątecznym motywie, co sprawia, że komplet byłby także idealną ozdobą na ten czas. Dla zachowania spójności, szczególnie podczas wizyt, najlepszy będzie komplet kubków, dzięki któremu rodzice będą mogli w towarzystwie gości cieszyć się pyszną herbatą w eleganckich kubkach. Można zdecydować się na bardziej stonowane, jak i bogate wzornictwo.

prezenty dla rodziców

Zapachy do domu

Doskonałym pomysłem na prezent świąteczny dla rodziców są zapachy do domu, ponieważ poza tym, że uwalniają przyjemny aromat, to także bardzo ciekawie się prezentują, tworząc jednocześnie miły dla oka efekt wizualny, a tym samym niezwykłą, przytulną aurę. Na ten czas szczególnie sprawdzą się zapachy korzenne, leśne lub ciemnych owoców. Elegancko prezentują się komplety świec zapachowych i dyfuzorów z patyczkami, w świątecznej wersji lub w dekoracyjnej klatce, a także na tacy ze sztuczną, ozdobną roślinką - taki zestaw z pewnością pięknie będzie uzupełniać stół w salonie.

Podobnie jak świeca pod szklanym kloszem, który sprawia, że całość wygląda atrakcyjnie nie tylko, gdy pali się płomień. Można postawić także na komplet małych, świątecznych świeczek zapachowych, które postawione na parapecie nadadzą wnętrzu magicznej atmosfery. Zapach do domu w formie połyskujących płomieni to idealny sposób na urozmaicenie świątecznej aury, dlatego warto rozpatrzyć taki pomysł na prezent świąteczny. Jeśli chcemy wspomóc także drogi oddechowe i zapewnić rodzicom przyjemny relaks, to w tym sprawdzi się dyfuzor na olejki eteryczne, które charakteryzują się licznymi korzyściami zdrowotnymi, nie tylko pięknym zapachem. Dyfuzor powietrza ze zmieniającą kolor lampką LED również stanowi ciekawą propozycję.

prezenty na święta

Ramki na zdjęcia

W świątecznym czasie często sięgamy po fotografie sprzed lat, wspominając te chwile. Warto mieć w posiadaniu albumy i ramki na zdjęcia, które przecież wciąż trzeba uaktualniać wraz z upływem czasu. Nie zawsze jesteśmy w stanie być blisko rodziny, ale niezależnie od tego wspólne fotografie zdobiące ścianę lub blat to zawsze miły akcent w domu. Właśnie dlatego ramka na zdjęcia to idealny pomysł na prezent dla rodziców! Ramki na ścianę mieszczące kilka zdjęć występują w wielu, różnorodnych, ciekawych kompozycjach, stylach i kształtach, wieszane poziomo, jak i pionowo, więc mogą być świetnym urozmaiceniem każdej ściany.

Znaleźć można ramki na zdjęcia w stonowanej kolorystyce i klasycznej formie, ale także multiramy w kształcie spirali lub serca. Również stojaki do wieszania zdjęć przyjmują wiele interesujących kształtów, na przykład eleganckiego parawanu lub mapy świata, co będzie idealnym wyborem dla miłośników podróży. Pięknie wyglądają także ramki stojące, w klasycznych drewnianych ramkach, na wiele zdjęć, ale także pojedyncze. Bogata oferta ramek na zdjęcia od EMAKO.pl z pewnością zaspokoi wszelkie potrzeby, poprzez łatwe dopasowanie wyboru do indywidualnych upodobań.

Praktyczne prezenty będą uszczęśliwiać rodziców każdego dnia i z tego względu takie na pozór niewielkie rzeczy są bardzo satysfakcjonujące i umilające codzienne funkcjonowanie. Najważniejsze jest to, aby przypominały wspólnie spędzany czas, a to czyni je najbardziej wartościowymi.