Pomysły na weekendowy relaks w ogrodzie

Większość z nas z pewnością przyzna, że aktywnie i świadomie poszukuje różnorodnych możliwości i form spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Pogodne dni zdecydowanie zwiększają nasz apetyt na słońce i inne dobrodziejstwa, które niesie ze sobą Pani Wiosna. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu lwią część dni w tygodniu spędzamy w pracy, a co za tym idzie w zamkniętych pomieszczeniach. Dlatego, kiedy wreszcie nadejdzie upragniony weekend, marzymy przede wszystkim o tym, by pogoda dopisała. Jeśli kapryśna, wiosenna aura nie zawiedzie naszych oczekiwań, szanse na odpoczynek na łonie natury są już naprawdę spore. A relaks w ogrodzie wcale nie musi oznaczać tak zwanego „leżenia plackiem”. Jest mnóstwo ciekawych sposobów na produktywne spędzenie czasu. Zachęcamy, aby szukać urozmaicenia form wypoczynku. Czas, który na niego przeznaczamy możemy spożytkować na praktycznie wszystko – od pielęgnowania ogródka po uprawianie różnego rodzaju sportów. Jak przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu?

Grill w ogrodzie

Na hamaku lub leżaku

Planując zatem spędzenie weekendu w ogrodzie, powinniśmy zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie sprzęty i akcesoria, które wykorzystamy do urozmaicenia naszego wypoczynku. Marząc o wyciszeniu się i beztroskim lenistwie warto zaopatrzyć się na przykład w hamak ogrodowy. Relaks w ogrodzie w rytmie miarowego kołysania hamaka z pewnością ukoi nawet najbardziej skołatane nerwy i pozwoli nawet na błogą, beztroską drzemkę. Chcąc cieszyć się urokami wiosennego słońca, możemy wyciągnąć leżaki, meble ogrodowe oraz grilla – zestaw idealny na spędzanie czasu w towarzystwie członków rodziny lub gości. Leniwy odpoczynek jeszcze nikomu nigdy nie zaszkodził, ale jeśli myślisz o aktywnej formie spędzenia czasu, też jesteśmy w stanie coś zaproponować!

Hamak ogrodowy

Pielęgnacja ogrodu

Wiele osób twierdzi, że sadzenie drzew, krzewów czy kwiatów działa na nich kojąco i pozwala się odprężyć. Przycinanie, pielenie, podlewanie czy przesadzanie roślin może być zatem kolejną, fantastyczną formą spędzania wolnego czasu w ogrodzie. Pomijając to, że dbamy o piękny wygląd naszego ogrodu, mamy szansę pogłębić swoją wiedzę na temat roślin i pielęgnacji zieleni. Nabytymi w ten sposób umiejętnościami możesz podzielić się z innymi pasjonatami ogrodnictwa lub wykorzystać ją w celu stworzenia przydomowego poletka, które posłuży do uprawy warzyw. Zbieranie plonów z własnych upraw z pewnością da Ci wiele satysfakcji.

Narzędzia ogrodnicze

Sport na świeżym powietrzu

Im ładniejsza pogoda tym chętniej przenosimy wszelkiego rodzaju formy aktywności fizycznej na zewnątrz. Nieważne czy chcesz stworzyć mała siłownię, czy tylko rozłożyć matę do jogi. Kojąca zieleń, śpiew ptaków i świeże powietrze w połączeniu z wysiłkiem fizycznym to idealna kombinacja, która ukoi Twoje ciało i umysł. A jeśli chcesz aktywnie spędzić czas w gronie najbliższych, nic nie stoi na przeszkodzie, byście pograli w piłkę, frisbee lub badmintona. Najważniejsze, by miło spędzić czas i konsekwentnie dążyć do odprężenia.

Joga na świeżym powietrzu

A po skończonym weekendowym relaksie…

…koniecznie zadbaj o porządek w ogrodzie. Nie zostawiaj mebli ogrodowych na zewnątrz, by nie narażać ich na negatywne skutki działania czynników atmosferycznych. Leżaki złóż i schowaj w garażu lub altance – nie chcesz przecież narażać ich na plamy, kurz czy inne zanieczyszczenia. A jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu czasu, który musiałbyś poświęcić na składanie i rozkładanie mebli ogrodowych, zaopatrz się w odpowiednie pokrowce na meble.

Pokrowiec na parasol ogrodowy

Pamiętaj także, że parasol ogrodowy również powinien być odpowiednio chroniony. Chcąc zapobiegać plamom, różnego rodzaju zabrudzeniom i blaknięciu materiału, zainwestuj w pokrowiec na parasol ogrodowy. To nowatorskie rozwiązanie sprawi, że nie będziesz musiał za każdym razem rozmontowywać parasola, a później montować go ponownie. Teraz wystarczy, że złożysz jego czaszę i nałożysz na niego nasz pokrowiec na parasol ogrodowy. Dzięki jego wysokiej odporności na zarówno wysokie jak i niskie temperatury, nie musisz martwić się również nagle zmieniającą się pogodą.

Osłona na parasol ogrodowy