Pomysły na życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne przy wigilijnym stole, czy podczas spotkania ze znajomymi albo wysyłane do członków rodziny - to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Niestety często wiele osób ma problem z tym jak te życzenia powinny brzmieć . Część ludzi sięga do sprawdzonych formułek, nie wysilając się zbytnio. Zwłaszcza kiedy w grę wchodzi pisanie wiadomości sms czy maili. A jednak warto poświęcić trochę czasu i zastanowić się czy w tym roku nie zaskoczyć bliskich i znajomych ciekawymi życzeniami. Nie masz pomysłów na życzenia świąteczne? Dobrze trafiłeś/aś!

Pomysły z Internetu

Już pobieżne szukanie w internecie pomysłów na życzenia może dać nam ciekawe wyniki. Nie musimy stosować od lat znanych formułek typu “ Wszystkiego najlepszego z okazji”. Możemy się trochę wysilić. Pomyśl o tym jakie życzenia sprawiły by ci przyjemność osobiście. Życzenia wygranej w totka, bądź po prostu życzenia dużej ilości pieniędzy które przydałoby się każdemu to dobre intencje nieprawdaż? Możemy życzyć komuś otaczania się miłymi ludźmi, ciekawymi i kreatywnymi. Jeśli chodzi o smsy to najlepsze są najkrótsze frazy ale pełne pomysłów. Można nawiązać do choinki albo pierwszej gwiazdy. Warianty z hojnym Świętym Mikołajem najlepiej działa na dzieci, ale napisane z humorem mogą także rozbawić dorosłych. W internecie, o pomysły na życzenia możemy również zapytać znajomych, na portalach społecznościowych lub forach. Na pewno znajdzie się pełno osób z interesującymi propozycjami.

Życzenia i prezenty świąteczne

Dla ambitnych

Jeśli jednak nie chcesz mimo wszystko korzystać z gotowych formułek czy pomysłów od innych osób, jest szansa na dobre życzenia. Ale to wymaga przemyślenia i wyobraźni. Jeżeli czeka nas składanie życzeń wielu osobom, szczególnie bliskim, warto by było zastanowić się nad tym czy w rozmowie z nami nie wspominali o swoich pragnieniach. Życzenia bardzo osobiste, dotyczące konkretnych spraw w życiu osób którym je składamy, może być dla nich wielką przyjemnością. Wiedzą wtedy że o nich pamiętamy i pamiętamy rozmowy z nimi, tym samym pokazujemy że umiemy słuchać i jesteśmy pełni najszczerszych intencji. Ktoś miał problem w pracy? Życz mu poprawy sytuacji, albo zmiany szefa! To może wzbudzić śmiech ale być bardzo adekwatne do sytuacji. Życzenia personalne mogą być bardzo intymne, ale szczególnie mogą sprawić przyjemność osobom na których Ci zależy. Przygotuj się przed świętami, zrób małe rozeznanie po bliskich, i ich sytuacji życiowych. Możesz zaskoczyć niejednego z nich! To samo tyczy się przyjaciół i znajomych.

Osoba pisząca życzenia świąteczne na karteczce

Idziemy z duchem czasu

Pamiętaj że swoje życzenia możesz urozmaicić w inny ciekawy sposób, żyjemy przecież w czasach rozwiniętej sieci komórkowej oraz internetu. Oprócz wspomnianych już wielu stronach i forach, gdzie możemy znaleźć pomysły na życzenia od internautów, istnieje możliwość przesyłania zdjęć i filmików. Jeżeli uważasz że napisane przez ciebie życzenia nie prezentują się zbyt dobrze, pomyśl o dodaniu do nich zdjęcia. Prześlij smsem zdjęcie ubranej choiniki, najlepiej swojej, skup się na jakiejś pojedynczej świątecznej dekoracji. Dodaj zdjęcie do napisanych życzeń i śmiało wysyłaj. Dzięki internetowi mamy dostęp do modnych świątecznych gifów, animacji które również możemy wysłać komuś za pomocą wiadomości sms lub poprzez czat, na użytkowanym przez ciebie komunikatorze bądź portalu społecznościowym.

A co powiesz na krótki filmik video? Na takim filmiku nawet najprostsze życzenia brzmią ciepło i często bardzo zabawnie. Zwłaszcza kiedy poprosisz by pomogła ci w tym rodzina. Najlepiej zbierzcie się wszyscy razem. Może ktoś z was zaśpiewa jakąś świąteczną piosenkę? Salwy śmiechu gwarantowane!

Kobieta wysyłająca życzenia świąteczne przez internet

Klasyka nie wychodzi z mody

Jak dużą niespodziankę sprawisz komuś kiedy listonosz przyniesie mu pocztówkę od ciebie?

Pocztówki świąteczne czasem oprócz odpowiedniej ilustracji z Świętym Mikołajem albo zimowym pejzażem czy choinką, mają też pięknie napisane, gotowe życzenia. Robota z głowy! Dodaj tylko parę słów od siebie, pozdrów kogoś, wspomnij o tym że u ciebie wszystko w porządku. W dobie życzeń składanych przez internet i sieć komórkową, taka pocztówka to oryginalny i często unikatowy sposób na to by pozytywnie zaskoczyć odbiorcę. Jeżeli to dla ciebie za mało, pomyśl o napisaniu listu. Dokładnie, listu! List to obok pocztówki również wspaniały sposób na to by pokazać że się o kimś pamięta. Kilka krótkich listów świątecznych, wysłanych do dalszej rodziny, znajomych, lub długi list do jednej szczególnej osoby której chcemy życzyć jak najlepiej. Możemy dołączyć do tego świąteczne kartki, które zawsze można znaleźć w tym czasie w sklepach z papierem lub makulaturą. Możesz też dodać naklejki świąteczne, bałwanki, mikołaje, a nawet aromatyczne pierniczki świąteczne w pełnym ciepła liście. Takie życzenia zostaną zapamiętane ci na długo. Jeśli chcesz posunąć się jeszcze o krok dalej, zapakuj prezent świąteczny i wyślij go razem z listem.

Pomysłów na życzenia jest tyle ile osób. Z pomocą przychodzi nam internet, pocztówki świąteczne oraz kartki. Od krótkich wiadomości do dłuższych listów które zawsze są pełne ciepłą i mogą być bardzo osobiste. Nie musimy co roku używać tych samych fraz i formułek. Możemy wykazać się nie lada inwencją i wyobraźnią. Zarówno życząc ludziom konkretnych rzeczy związanych z ich życiem, jak i rzeczy uniwersalnych jak zdrowie i szczęście, ale wyrażonych z pomysłem, żartobliwie i lekko. Niech Boże Narodzenie kojarzy nam się z rzeczami radosnymi.

osoba pisząca życzenia świąteczne na kartce