Poszewki dekoracyjne w kolorze jesieni

Poszewki dekoracyjne to jeden z tych dodatków do wnętrz, za pomocą których możesz błyskawicznie odświeżyć aranżację. Zmiana pory roku to świetna okazja do tego, aby zrobić małą metamorfozę kanapy w salonie lub łóżka w sypialni.

Najmodniejsze kolory na jesień 2020

Trendy kolorystyczne na rok 2020 zdecydowanie nawiązują do barw natury. Rezygnujemy z idealnie czystych barw na rzecz kolorów, które w sposób naturalny nie są tak do końca oczywiste. Kolorem roku 2020 według Instytutu Pantone jest Classic Blue – jest to przepiękny odcień niebieskiego, który emanuje spokojem i roztacza aurę tajemniczości. Dlatego w tym roku najmodniejsze są szaro błękity, przeróżne odcienie niebieskiego, które naturalnie możemy obserwować patrząc w niebo. Jeśli natura to oczywiście kolory ziemi – barwy naturalne i w pewnym sensie nieokreślone.

Mocnym trendem na jesień jest złoto, które wprowadza do wnętrza atmosferę luksusu. Ta barwa doskonale współgra z modnymi błękitami i szlachetnymi odcieniami zieleni. Złote akcenty pięknie ożywiają szarości i beże, które wykorzystuje się w tworzeniu eleganckich aranżacji w stylu nowojorskiego apartamentu. Tej jesieni nie boimy się złota we wszystkich jego odcieniach lub wprowadzamy lekko zgaszony blask mosiądzu.

Nie maluj ścian – wymień dodatki

Aby wprowadzić do wnętrza najmodniejsze kolory sezonu nie musisz przemalowywać ścian i zrywać podłóg. Wystarczy delikatna wymiana dodatków – najłatwiej zrobisz to kupując nowe tekstylia. Zmiana koloru zasłon, narzuty czy nowe poszewki dekoracyjne to prosty sposób na efektowną odmianę we wnętrzu. Dokładniej pisaliśmy o tym w artykule pt. Jak zrobić tanią metamorfozę sypialni? Dziś skupimy się na przeglądzie najmodniejszych poszewek dekoracyjnych w tym sezonie.

Złota polska jesień to prawdziwe szaleństwo ciepłych kolorów, uwielbiamy spacerować w słoneczny, jesienny dzień po parku pełnym kolorowych liści. Natomiast błękit nieba zmienia W tym roku możemy wprowadzić te kolory również do swoich mieszkań, a cudowny blask jesiennego słońca zastąpić złotymi dodatkami. W takim wnętrzu nawet w szary, deszczowy dzień będziemy czuć się świetnie.

Oaza spokoju w salonie

Odcienie niebieskiego, które przenikają się z szarością wyglądają jak jesienne niebo spowite mgłą. Poduszki dekoracyjne ubrane w poszewki w tym kolorze szczególnie efektownie będą wyglądać na klasycznej, szarej kanapie. Z jednej strony dodanie nowego koloru ożywi Twój salon, z drugiej ten kolor wprowadzi spokój i będzie sprzyjać relaksacji.

poszewki dekoracyjne niebieskie

Przydymione odcienie błękitu tworzą bardzo ciekawą kompozycję ze szlachetną zielenią – dlatego warto zdecydować się na poszewki dekoracyjne w tych dwóch odcieniach jednocześnie. Równie efektowne połączenie to modny błękit i neutralne beże w kolorach ziemi - szczególnie trafione do wnętrz, które potrzebują stonowania. Ten duet świetnie wpisuje się w najnowsze trendy – będzie idealnym wyborem na jesień.

poszewki dekoracyjne brazaowe

Złota polska jesień

Stonowany żółty, ciepłe brązy i złoto to kolory jesieni, które w tym sezonie możesz zaprosić do swojego domu. Poszewki dekoracyjne w tych barwach to najlepszy dodatek do wnętrz, którym potrzeba efektu rozświetlenia.

Zacznijmy od złota, ponieważ dobranie odpowiednich dodatków w tym kolorze wymaga szczególnej staranności. Nie możesz przeładować wnętrza złotymi dodatkami, zatem postaw wyłącznie na eleganckie akcenty. Dlatego poszewki dekoracyjne są najlepszym pomysłem na wprowadzenie tego koloru do wnętrza. Jeśli złote będą wyłącznie poszewki możesz pozwolić sobie na mocne dodatki. Wybierz niebanalne poszewki z fakturą, która stworzy ciekawy wzór. Dzięki temu blask złota będzie rozproszony i unikniesz efektu przesady. Jeśli total gold nie jest w Twoim stylu postaw na poszewkę dekoracyjną ze złotym wzorem. Możesz również zdecydować się modny kolor mosiądzu. Jest równie efektowny, ale bliżej mu do brązu.

zlota poszewka dekoracyjna

Alternatywą dla złotych dodatków będą naturalne odcienie żółtego. Lekko przydymione lub w odcieniu jesiennych liści – takie poszewki ocieplą aranżację salonu. Świetnie pasują do jesiennych aranżacji w trendach ekologicznych, szczególnie jeśli wybierzesz poszewkę w roślinny wzór.

poszewka dekoracyjna w liscie musztardowa

Jak efektownie ułożyć poduszki na sofie?

Na koniec mały poradnik, który pomoże Ci stworzyć ciekawą aranżację kanapy za pomocą kilku poduszek i dobrze dobranych poszewek dekoracyjnych. Jeśli Twoja kanapa wyposażona została w komplet poduszek obszytym tym samym materiałem, co tapicerka mebla czym prędzej wybierz inne poszewki. Taka kanapa z kompletem poduszek to najnudniejszy mebel świata. Kiedy ubierzesz poduszki w piękne poszewki kanapa przestanie być nijaka.

Ilu poduszek dekoracyjnych potrzebujesz? Nie możesz przesadzić – na fotel wystarczy jedna kolorowa poduszka. Na sofie 2-osobowej wystarczy rozłożyć cztery, natomiast na 3-osobowej pięć lub sześć poduszek dekoracyjnych.

Nie kupuj poduszek w jednym rozmiarze i kolorze – w Twoim salonie będzie wiało nudą. Układaj je w różnych kompozycjach do momentu, aż uzyskasz efekt, który będzie Ci się najbardziej podobał. Możesz łączyć nawet 5 – 6 różnych poduszek w różnych wzorach i kolorach. Najważniejsze, aby pasowały do siebie nawzajem i ładnie kontrastowały z pokryciem kanapy.