Poznaj zalety sztucznych roślin i kwiatów!

sztuczne rośliny

Kwiaty i rośliny doniczkowe goszczą w większości naszych domów, urozmaicając wnętrza swoimi zielonymi pędami i pięknymi kwiatami. Wprowadzają przyjazną zmysłom, przytulną aurę, dlatego warto zastosować je jako upiększający aranżację dodatek. Niektóre żywe rośliny wymagają jednak szczególnych warunków, trudnych do spełnienia w miejscach, do których nie dociera zbyt wiele promieni słonecznych czy też jest zbyt wysoka lub zbyt niska wilgoć.

Prawidłowa hodowla roślin to także stała pielęgnacja, o którą ciężką, gdy nie jesteśmy stale obecni, by móc doglądać rośliny. To skutecznie utrudnia utrzymanie jej w dobrej kondycji, a tym samym okazałym wyglądzie. Nie znaczy to jednak od razu, że musimy rezygnować ze stworzenia w swoim wnętrzu efektownej, zielonej kompozycji. Odpowiedzią na ten problem są sztuczne rośliny! Wyglądają jak żywe, więc stworzysz dzięki nim przyjemny dla oka kącik nawet w najtrudniejszych warunkach i okolicznościach, czyli zupełnie bez ograniczeń.

Sztuczne kwiaty jako stylowy element wystroju mieszkania

Sztuczne kwiaty nie odbiegają wyglądem od ich żywych odpowiedników, znaleźć można wiele rozmaitych form i imitacji gatunków, i to w różnorodnych stylach, więc można liczyć na naprawdę dobry efekt, jeśli dobrze zestawimy je wraz z innymi dodatkami. Pięknie prezentują się sztuczne kwiaty do wazonu, zdobiąc stół w jadalni, blat w salonie czy jakiekolwiek inne miejsce, jakie uznamy za słuszne. Wyglądają stylowo, a do tego nie przestaną szybko zachwycać swoim wyglądem tak jak w przypadku żywych, ciętych kwiatów. Dostępne są również bukiety wraz ze ślicznymi, szklanymi wazonami, na przykład białe magnolie w wazonie o tym samym kolorze, które idealnie się sprawdzą jako luksusowy akcent wystroju. Subtelną dekoracją będą róże w transparentnym szkle, przewiązanym ozdobną kokardką lub na podłużnej, płaskiej doniczce. Postawić można również na coś bardziej okazałego - sztuczna, kwitnąca wiśnia na gałązce będzie elegancko wyglądać, stojąc na podłodze przy telewizyjnej konsoli, w rogu przedpokoju czy też innym miejscu domu.

W tej roli sprawdzą się również sztuczne kwiaty doniczkowe, które wystawić można na balkon, taras, ale też zastosować w środku. Piękna, wysoka różowa azalia niewątpliwie wprowadzi do wnętrza wiele uroku i będzie wyróżniającym się akcentem, dzięki swojej intensywnej barwie, a jeśli poszukujesz czegoś o subtelniejszym kolorze, to rozwiązanie stanowi wysoka, biała orchidea w czarnej donicy. Będzie prezentować się schludnie we wnętrzach nowoczesnych oraz glamour. Jeżeli natomiast w planie mamy udekorowanie parapetu lub blatu, to w tym wypadku mniejszych rozmiarów sztuczne orchidee, dostępne w różnych kolorach, wysokościach, rozpiętościach, a także stylistykach doniczek z pewnością wpasują się w większość wnętrz. Szeroki wybór kolorystyki umożliwia skomponowanie kwiatów z innymi dodatkami w domu, a to da jedyny w swoim rodzaju, stylowy efekt ostateczny. Sztuczne kwiaty w doniczce wybierać można zresztą nie tylko ze względu na wygląd samych roślin, a doniczek, które także wyróżniają się różnorodną stylistyką. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że taka kompozycja będzie się idealnie łączyć z całą aranżacją mieszkania i tym samym uzyskamy jednolity, doskonały efekt.

Sztuczne rośliny, których nie trzeba podlewać

Sztuczne rośliny doniczkowe będą cieszyć oko przez długi czas - wiecznie zielone listki nie będą martwić nas ani nadmiernym wzrostem, ani mizernym wyglądem z powodu niewystarczającej ilości wody. Znaleźć je można w wielu rozmiarach, więc z łatwością uzupełnimy dowolną przestrzeń. Do ozdobienia większych kątów mieszkania, na balkony i tarasy doskonale nada się sztuczny fikus, a jeśli szukamy czegoś bardziej egzotycznego, to znaleźć można też dużą agawę, bananowca, palmę lub drzewko bambusowe.

Nie brakuje też propozycji do przyozdobienia mniejszych powierzchni, takich jak regały, stoliki i parapety. Jako drobniejsze ozdoby doskonale sprawdzą się sztuczne sukulenty w formie doniczkowej kompozycji, a we wnętrzach industrialnych sztuczne aloesy w czarnym, metalowym koszyku. Będzie to efektowny akcent ozdobny, zarówno na stoliku na balkonie, na blacie kuchennym czy na regale. Na parapecie natomiast postawić można na prostotę - zielone, sztuczne rośliny w drewnianej skrzynce z uchwytami, pieniążek w klasycznej donicy lub aloes wystarczająco ożywi okienną oprawę. Warte uwagi są także sztuczne rośliny wiszące, idealne do zagospodarowania pustych przestrzeni na ścianie lub suficie.

Sztuczne rośliny i kwiaty doskonałe do wielu pomieszczeń

To, co jest najlepsze w sztucznych roślinach i kwiatach to fakt, że nie istnieją żadne ograniczenia w ich umiejscowieniu. Tak, jak dotychczas nie przypuszczaliśmy, że uda nam się efektownie udekorować roślinami łazienkę czy przedpokój, do których nie docierają promienie słoneczne, tak teraz jest to już możliwe. Takie ozdoby nigdy nie cieszyły się zbyt dobrą renomą, ale obecnie wyglądają na tyle realistycznie, że nawet często nie dają po sobie poznać, że są tylko imitacją. Będą wdzięcznie się prezentować nie tylko we wnętrzu, ale też na balkonach i tarasach.

Przy ich wykorzystaniu można tworzyć klimatyczne, zielone kąciki, a do tego przyczynią się też stojaki na kwiaty. Są doskonałe do zapełnienia pustych kątów w salonie, sypialni lub w przestrzeni zewnętrznej, do tego mają różnorodną konstrukcję i stylistykę, więc spełnić można różnorodne koncepcje. Stojak na kwiaty w kompozycji sztucznych roślin wiszących i kwiatów doniczkowych nada efektu tropikalnej dżungli, a tym samym pomieszczenie stanie się jeszcze bardziej przytulne.

Rośliny i kwiaty sztuczne spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych i zwracających uwagę na szczegóły - wykonane są z pełną starannością, dlatego skutecznie mogą zastąpić żywe okazy. Od teraz nie trzeba się martwić trudnymi warunkami lub brakiem ręki do roślin! W każdym miejscu stworzysz swój prywatny, zielony zakątek.