Prezent dla mamy, która ma wszystko – 5 pomysłów na podarunek na Dzień Matki

Prezent dla mamy, która ma wszystko to nie lada wyzwanie. W tym szczególnym dniu chcielibyśmy w wyjątkowy sposób okazać naszą miłość i wdzięczność – mieć pewność, że niczego jej nie brakuje. Jednak niezależnie od tego, jak nasze mamy czują się spełnione, zawsze warto podarować im to, co najlepsze. Oczywistym jest, że szukamy tego, co najlepsze. Najlepsze, czyli doskonałe jakościowo oraz niebanalne. Wszyscy co roku stajemy przed tym samym dylematem: jaki prezent wybrać na dzień matki? Mimo naszych starań, dobre pomysły z czasem się kończą. Zdecydowanie łatwiejsze zadanie mają osoby, które znają życzenia i upodobania swojej mamy. Dużo trudniejsze, gdy chcemy sprezentować jej niespodziankę. Jak widać prezenty na dzień mamy to czasem stres, na pewno szczególne zadanie, ale trudno, żeby było inaczej, gdy chodzi o najważniejszą osobę na świecie. Nim jednak wpadniemy w panikę, przypomnijmy sobie o kilku istotnych kwestiach. Czy cena ma znaczenie? To znaczy, im droższy podarek, tym lepszy? Nie. Czy wielkość prezentu jest ważna? Czyli im większy, tym lepszy? Nie. Liczy się tylko to, ile wysiłku włożyliśmy w pamięć o niej. Jakie myśli, uczucia towarzyszyły nam przy wyborze tego upominku. Reszta naprawdę nie ma większego znaczenia. A my z ogromną chęcią podsuniemy Ci kilka oryginalnych propozycji.

Co na prezent dla mamy?

Prezent na dzień mamy powinien być przede wszystkim ofiarowany od serca. Co można najcenniejszego podarować mamie? Swój czas. W codziennej gonitwie trudno o spotkanie, rozmowę i łapanie wspólnych chwil. Proponujemy więc zatrzymać się, wyciszyć, usiąść i posłuchać tego, jak minął jej dzień. Najlepiej zrobić to przy filiżance ulubionej kawy lub herbaty. Podsuwamy więc sprzęt, który tylko dodatkowo umili ten czas, czyli zaparzacz do kawy z filtrem. To opcja, z którą naprawdę możesz stworzyć bardzo autorski i kreatywny prezent. Skompletuj dla mamy pudełko rozmaitości, zwłaszcza jeśli kocha ona zapach kawy. Do ozdobnego, kartonowego pudełka włóż wspomniany zaparzacz. Do tego kilka lub kilkanaście opakowań kaw, pochodzących z różnych krajów o różnej intensywności. Jeśli Twoja mama kocha zapach mielonej kawy, dorzuć do pudełka młynek. Jesteśmy zdania, że to drobiazgi tworzą największy efekt. Dlatego pudełko warto uzupełnić drobnymi rzeczami. Wyobraź sobie tę radość z wyciągania każdej z nich. Co zatem dorzucić? Świeczkę – zapachową bądź nie. Ulubiony słodzik. Kilka drobnych ciastek, cukierków lub czekoladki. Możesz również dodać książkę o tym, skąd pochodzi kawa i jak wyglądają jej ekologiczne uprawy. W wielu sklepach istnieje możliwość spersonalizowania paczki. A jeśli do środka włożysz małą karteczkę z jednym, ważnym słowem Twój prezent dla mamy stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy. Pudełko rozmaitości ma to do siebie, że wkładasz najróżniejsze rzeczy. To bardzo kreatywny wariant, więc śmiało zaufaj swojej wyobraźni i spraw mamie święto!

Wzruszający prezent dla mamy

Prezent dla mamy, która ma wszystko, a z pewnością wiele cudownych wspomnień, które należałoby uporządkować i zatrzymać na dłużej. Dlatego świetnym pomysłem będzie przygotowanie zdjęć z mamą od czasów młodzieńczych aż po dzień dzisiejszy. Przejrzyj rodzinne albumy, przeszukaj strych lub porozmawiaj o tym z pozostałymi członkami rodziny, którzy mogą posiadać jakieś fotografie. Wyobraź sobie poruszenie mamy, gdy zobaczy siebie na zdjęciu ze szkolnych lat, np. razem ze swoimi przyjaciółmi? Same zdjęcia to nie wszystko. Trzeba ułożyć je w spójną opowieść. Najlepiej wykorzystać do tego ramki przyczepione do sznurka klamerkami. Bardzo klimatyczne rozwiązanie w stylu handmade i niebanalna alternatywa dla tradycyjnych albumów na zdjęcia. Dużo emocji, dużo wzruszeń i radości. Jesteśmy przekonani, że o to właśnie chodzi w tym wyjątkowym dniu. Inną wersją tego pomysłu jest stworzenie przestrzeni, w której mama mogłaby zrobić sobie mapę marzeń lub miejsc, które zawsze chciała odwiedzić. Tak naprawdę nie potrzebujesz wiele, aby podarować jej taką możliwość. Wystarczy piękna magnetyczna tablica z nowoczesnym, kolorowym designem, na środku której napiszesz – „miłość”. Jednak mapa marzeń wcale nie musi posiadać takiej formy. Bardziej efektowna może okazać się bambusowa skrzyneczka, do której mama włoży karteczki z planami, marzeniami, ważnymi słowami. Miło będzie je wyciągnąć za jakiś czas i przekonać się, czy się sprawdziły. Równie dobrym pomysłem jest podarowanie mamie gotowej skrzyneczki z fiszkami, na których znajdą się słowa lub cytaty na każdy dzień roku. Oczywiście ręcznie wypisane przez Ciebie. Bardzo rekomendujemy osobiste prezenty na dzień mamy.

Prezent na dzień matki na ostatnią chwilę

Prezenty na dzień matki – oczywiście, wszyscy wiemy jak to często wygląda. Wydaje się nam, że jeszcze mamy czas lub długo nie potrafimy podjąć decyzji, co chcemy kupić. I tak mijają dni i nagle okazuje się, że to już – jutro dzień matki, a my nie mamy dla niej nic. Spokojnie, przygotowaliśmy warianty last minute i przesyłkę, dzięki której otrzymacie swoje zamówienia do 24 godzin. Takim prezentem ratunkowym może być notes podróżnika z geometrycznym wzorem. W nim znajdziesz 16 przegródek, które Twoja mama może wykorzystać na różne sposoby – nie tylko jako planer podróżniczy. Będzie z niego również świetny przepiśnik lub klaser na szpargały oraz pamiątki takie, jak bilety z kina lub teatru, do którego wybraliście się razem. Kolejnym pomysłem na szybko jest domowy zestaw do aromaterapii z olejkami lub zapachowymi patyczkami. To dobry prezent, o ile jesteśmy pewni, że nasza mama nie jest uczulona na zapachy i po prostu ucieszy ją ten gest. Jeśli jednak nie przepada ona za takimi gadżetami można pokusić się o komplet świec lub lampiony, które również wprowadzą klimatyczny nastrój. Kompletując parę takich przedmiotów w łatwy sposób stworzysz na dzień matki relaksacyjny kącik. Być może warto dokupić do ulubionego fotela mamy stolik. Mały, zgrabny, idealny na lampkę, książkę. Przygotuj przestrzeń tylko dla niej, w której spędzi czas dokładnie tak, jak lubi.