Prezentownik 2021: Prezent świąteczny dla mamy

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nadal nie masz pomysłu, jaki prezent sprawić swoim bliskim? Czas nas goni, dlatego poniżej przedstawimy Ci kilka propozycji prezentów, które z pewnością będą idealnym podarunkiem dla Twojej mamy! Niżej znajdziesz różne propozycje prezentów:

Co kupić na prezent świąteczny dla mamy?

Zima jest już coraz bliżej, a z nią nadchodzi też Boże Narodzenie! Każdemu z nas trudno jest wybrać prezent dla naszych bliskich – zwłaszcza dla mamy – dlatego najlepiej jest ustalić kilka rzeczy, zanim zaczniemy wybierać podarunek.

Po pierwsze, najlepiej od razu ustalić nasz budżet. Czy możemy wydać kilkadziesiąt, czy kilkaset złotych? Może będziesz w stanie złożyć się na prezent razem z rodzeństwem? Odpowiedź na te pytania z pewnością zawęzi Twój krąg poszukiwań prezentu. Nadal jednak masz wiele opcji do wyboru – ma to być prezent od serca czy jednak coś praktycznego? Bon, bambusowa półka na wannę, czy świąteczny koc na ciepłe, zimowe wieczory? Dobrze zastanów się nad tymi odpowiedziami.

Jeśli szukasz uniwersalnego prezentu, który sprawdzi się w każdych okolicznościach, to warto zakupić świąteczną dekorację, na przykład świąteczny wianek czy piękną szopkę bożonarodzeniową – zwłaszcza jeśli Twoja mama kocha ozdabiać wnętrza swojego domu. Będzie to trafiony prezent, który z pewnością zostanie doceniony. Trudno będzie znaleźć także prezent dla mamy, która wszystko ma. Warto wtedy pomyśleć nad bonem do konkretnego sklepu czy drogerii – dzięki temu Twoja mama będzie mogła wybrać to, co będzie chciała. Możesz także pomyśleć nad bonem do spa czy masażysty – z pewnością spędzi dzięki temu niezapomniane chwile!

Dzień Matki

Praktyczny prezent dla mamy

Jeśli chcesz, aby prezent na święta dla mamy był praktyczny i służył jej na długie lata, to warto rozejrzeć się za czymś, co sprawi jej także dużo radości lub ułatwi życie. Jeśli masz spory budżet lub możesz złożyć się z rodzeństwem, warto kupić jej robota kuchennego, który samodzielnie przygotowuje posiłki. Nie jest to tani prezent, jednak jeśli masz możliwość złożenia się z kimś, warto przemyśleć tę opcję. Warto pomyśleć także o codziennych potrzebach mamy – czasem najlepszym prezentem będzie po prostu taboret pod prysznic, który będzie dla niej dużym ułatwieniem w codziennym funkcjonowaniu.

Jeśli chcemy, aby prezent był praktyczny, możemy dopasować go do hobby naszej mamy. Jeśli jest ona posiadaczką dużej kolekcji win, warto podarować jej stojak na wino – niektóre mogą pomieścić ponad 50 butelek i mają świetny design, który z pewnością dopasuje się do wystroju mieszkania Twojej mamy. Jeśli kocha podróżować, to warto będzie zakupić dla niej kubek termiczny czy nowy plecak lub walizkę. Jeśli uwielbia szyć, możesz kupić jej niciarkę. Możliwości są ograniczone tylko i wyłącznie naszą wyobraźnią i budżetem.

Wzruszające prezenty dla mamy

Każda mama kocha swoje dziecko, dlatego, jeśli chcemy podarować jej wzruszający prezent, najlepiej kupić coś, co będzie związane z Tobą! Dobrym pomysłem jest multirama na zdjęcia lub fotoksiążka – wymaga ona uprzedniego przygotowania, zebrania zdjęć od innych członków rodziny. Trud włożony w jej wykonanie będzie jednak z pewnością opłacalny. Inną opcją jest zlecenie namalowania wspólnego portretu lub samodzielne jego wykonanie. Będzie on przypominał o chwilach spędzonych wspólnie z najważniejszymi osobami.

Wzruszającym prezentem z pewnością będzie także taki, który wykonasz samodzielnie! Kilka sposobów na własnoręcznie zrobiony prezent podajemy poniżej.

A gdyby tak unikatowy podarunek... czyli prezent świąteczny dla mamy DIY

Własnoręcznie zrobiony podarunek to idealny prezent świąteczny dla mamy, która ma już wszystko. Jednym z tego typu prezentów będzie materiałowa torba na zakupy. Możesz uszyć ją sama – w Internecie i czasopismach dotyczących szycia jest mnóstwo wzorów, z których możesz skorzystać. Dodatkowo samodzielnie możesz pomalować płócienną torbę – wystarczy trochę farb do tkanin, pędzel i gotowe! W ten sposób możesz uszyć także kosmetyczkę. Inną propozycją jest samodzielnie namalowany obraz lub własnoręcznie zrobiony stroik świąteczny. Będzie on nie tylko ozdobą wnętrza, ale także sprawi, że wrócą wspomnienia związane z osobą, która go wykonała.

Warto jest dobrze przemyśleć zakup prezentu dla mamy – zawsze chcemy, aby był on wyjątkowy i pokazywał, jak bardzo kochamy osobę obdarowywaną. Warto jednak pamiętać, że bez względu na to, co wybierzemy, na pewno spodoba się to naszym mamom – w końcu każda z nich kocha swoje dziecko!