Prezenty pod choinkę dla mistrza wypieków

Dekorowanie tortów oraz ciast zakrawa o prawdziwą sztukę i nie należy do prostych zajęć. Coraz więcej osób pasjonuje fach cukiernika i zaczyna traktować wypiekanie oraz dekorowanie tortów jako hobby. Jeśli chcemy kupić prezent pod choinkę dla mistrza wypieków, to warto wybrać akcesoria do pieczenia, które umożliwią wyczarowanie niezwykłego tortu lub ciasta. Przedstawiamy cztery propozycje, które skradną serce cukiernika-amatora.

Dozownik do prac przy wypiekach kuchennych

W cukiernictwie niezwykle ważna jest precyzja. Dokładnie wymierzone ilości składników umożliwiają stworzenie idealnego w każdym calu wypieku. Maszynka do ciastek z otworem w dolnej części umożliwia precyzyjne wydzielanie płynnej masy. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle przydatne podczas nakładania masy do foremek. Warto wspomnieć, że dokładna podziałka pozwala oszacować ilość płynu znajdującego się w dozowniku.

Palnik cukierniczy

Palnik cukierniczy to prezent dla cukiernika, który przyda się podczas przygotowania znanego na całym świecie deseru o nazwie crème brûlée. Za pomocą tego urządzenia możemy podpiekać sery, bezy czy też różnego rodzaju mięsa. Palnik świetnie leży w dłoni oraz charakteryzuje się wykonaniem z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Do produktu należy dokupić wkłady gazowe, które są bezpieczną formą materiału palnego.

Zestaw narzędzi do dekorowania ciast i tortów

Zestaw akcesoriów do pieczenia ciast przyda się każdemu cukiernikowi. W jego ekwipunku nie może zabraknąć szpatułek do dekoracji tortów oraz ciast, które umożliwią wykonywanie dowolnych wzorów w kremach lub w masie cukrowej. Każde z przyborów charakteryzuje się dwoma końcówkami, dzięki czemu mamy do dyspozycji aż 16 różnych kształtów. Z takim zestawem możemy tworzyć prawdziwe dzieła sztuki, które goście zapamiętają na bardzo długo.

świąteczne wypieki

Zestaw rękawów cukierniczych

Rękawy cukiernicze brudzą się i zużywają w niezwykle szybkim tempie. Te akcesoria do pieczenia ciast sprawią, że dekoracja kremem nie będzie żadnym problemem nawet dla osoby, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z cukiernictwem. Rękaw cukierniczy umożliwi precyzyjne wydzielenie porcji. W zestawie znajduje się dwadzieścia jednorazowych rękawów cukierniczych oraz cztery końcówki, które mogą również służyć do nadziewania pączków lub ptysi. Warto dodać, że przezroczyste tworzywo gwarantuje swobodne kontrolowanie ilości kremu, który pozostał w rękawie.

Jaki prezent dla cukiernika?

Każdy cukiernik ucieszy się z prezentu, który ułatwi mu pracę przy wypiekach. Precyzyjny dozownik uprości dokładne nakładanie masy, a palnik cukierniczy umożliwi spektakularne wykończenie deseru przy gościach. Jeśli mamy do czynienia z prawdziwym artystą, to zestaw narzędzi do dekorowania ciast i tortów znacznie pomoże w tworzeniu wybitnych dzieł sztuki. Lubisz dawać praktyczne prezenty? Postaw na zestaw rękawów cukierniczych lub podziałkę do tortów, z której obdarowany będzie korzystał na każdym kroku.