Przechowywanie i organizacja zabawek w pokoju dziecka

Czym skorupka za młodu — mówi znane przysłowie, dobre nawyki, zwłaszcza w kwestiach tak elementarnych, jak utrzymanie porządku w swoim otoczeniu, warto wpajać od najmłodszych lat. By jednak kształtowanie dobrych nawyków było skuteczne, musimy najpierw mądrze zorganizować przestrzeń, w której żyje młody człowiek. Pamiętaj też, że dzieci naśladują dorosłych. Jeśli chcesz wpajać dziecku dobre nawyki, uczyć samodyscypliny i porządku, pamiętaj, by samemu dawać dobre wzorce.

Organizacja pokoju dziecięcego - 5 złotych zasad

Pamiętaj, że czas upływa, a dzieci szybko dorastają i zmieniają swoje zainteresowania, projektując pokój dziecięcy, aranżuj go w taki sposób, by w miarę możliwości dojrzewał wraz z małym lokatorem. Pamiętaj, że szybko zmieniają się dziecięce mody, zainteresowania i fascynacje. Zanim ozdobisz pokój motywem ukochanych dzisiaj przez chłopca dinozaurów, pamiętaj, że jutro w centrum zainteresowania mogą być auta, albo bohaterowie nowej kreskówki.

Zadbaj o dostateczną liczbę pojemników i schowków. Jeśli problemem jest zapanowanie nad ładem wśród puzzli, pluszaków, klocków i innych zabawek, być może przyczyną jest brak odpowiedniej ilości miejsca i organizerów do przechowywania.

Jeśli przeszkadza Ci widok rozrzuconych zabawek s salonie lub kuchni, jasno wyznacz dziecku przestrzeń do zabawy. Wyznacz kącik do zabaw, zaaranżuj go tak, by był przytulny i dziecko chętnie spędzało w nim czas.

Jeśli dziecko nie interesuje się jakąś zabawką, lub już z jakiejś zabawki wyrosło, pomyśl o przekazaniu jej, np. innemu, młodszemu dziecku. Nie gromadź zbędnych przedmiotów, dobieraj w otoczeniu dziecka zabawki adekwatne do wieku i zainteresowań. Uszkodzone, po prostu wyrzucaj.

Staraj się tak projektować przestrzeń, by zabawki znajdowały się w zasięgu rączek dziecka, tak by samo mogło po interesujący go przedmiot sięgać, a później odłożyć na miejsce.

aranzacja pokoju dzieciego w stylu skandynawskim

Jak przechowywać zabawki w pokoju dziecka?

Warto używać otwartych pudełek i koszy, lub takich, które dziecko będzie w stanie samodzielnie otworzyć i zamknąć, tak by dziecko widziało zawartość określonego organizera, lub miało możliwość ją sprawdzić. Nie będzie wówczas wysypywało zawartości kolejnych pojemników na podłogę. Pamiętajmy by wszelkiego rodzaju pojemniki i zasobniki były wytrzymałe i trwałe, Pamiętajmy, że dzieci czasami do zabawy mogą wykorzystywać same pojemniki — wchodzić na nie, siadać, a czasem i do ich wnętrza. Duży wybór funkcjonalnych, trwałych i estetycznych pojemników i organizerów, znajdziesz w ofercie Emako.pl.

Pojemniki na zabawki — modne dodatki dla Najmłodszych

Skarby młodego odkrywcy bez problemu pomieści stylizowana skrzynia na zabawki, zdobiona baśniowymi motywami. Pojemnik na zabawki wykonany jest z tworzywa sztucznego, a by ułatwić jego przemieszczanie, wyposażony został w praktyczne kółeczka. Do utrzymania w porządku drobnych przedmiotów, wspaniale sprawdzi się seria pudełeczek Hello Jungle. Pudełko z szufladką, wykonane jest z drewna, zdobione sympatycznym rysunkiem. Pudełka takie możesz ułożyć na półce lub parapecie okiennym. Bardzo dobrym rozwiązaniem, jest seria pojemników tekstylnych, zdobionych atrakcyjnymi motywami zwierząt i postaci z bajek.

regaly dla dzieci domek