Przechowywanie kosmetyków i organizacja toaletki

Przechowywanie kosmetyków i przyborów do makijażu czy pielęgnacji to zmora wielu kobiet, tak samo jak wybór odpowiednich organizerów na kosmetyki, które zaradzą temu problemowi. Powiększając swoją kolekcję szminek, cieni do powiek, kremów czy balsamów, często stajemy przed problemem związanym z brakiem miejsca w naszej toaletce. Kosmetyki losowo ułożone na blacie wyglądają nieestetycznie, a w szufladach czy półkach z czasem zaczyna brakować na nie miejsca. Trzymasz swoje "skarby" w nieładzie?

Prawdopodobnie przez to spędzasz codziennie ogromną ilość czasu na szukaniu produktu, którego chcesz użyć. Jak więc poradzić sobie z bałaganem panującym wśród kosmetyków? Poniżej przedstawimy kilka banalnych sposobów jak zorganizować i maksymalnie wykorzystać przestrzeń naszej toaletki.

Podziel swoje kosmetyki na różne kategorie

Wstając rano do pracy, bywa, że każda minuta jest na wagę złota. Nie możemy sobie wtedy pozwolić na grzebanie w pudełku z kremami czy podkładami, by znaleźć właściwy kosmetyk. Rozwiązanie tego problemu może okazać się banalnie proste. W ofercie producentów (takich jak np. Wenko lub Zeller) można z powodzeniem znaleźć idealny organizer na kosmetyki, który pomoże pokładać toaletkę. Później, umieść w każdym z koszyczków i organizerów inny rodzaj kosmetyków. Przykładowo, do pierwszego włóż kremy, do drugiego maseczki, do trzeciego paletki i pojedyncze cienie do powiek, do innego zaś podkłady i korektory.

Ten prosty zabieg bardzo ułatwi przechowywanie kosmetyków i sprawi, że nie będziesz tracić czasu na przetrząsanie całej toaletki, w poszukiwaniu jednego cienia do powiek. Alternatywą dla koszyczków jest zakup rozdzielaczy do szuflad. Spełniają one dokładnie tę samą rolę co wcześniej wspomniane koszyczki, lecz będą łatwiejsze w czyszczeniu i lepiej dopasowane do wymiaru szuflady. Takie rozdzielacze można łączyć ze sobą na różnoraki sposób, co pozwala stworzyć idealną przestrzeń dla każdego rozmiaru opakowań kosmetyków.

Zainwestuj w organizery na kosmetyki

Organizer na kosmetyki jest świetnym rozwiązaniem na zaprowadzenie porządku w naszej toaletce. W ofercie znanych producentów akcesoriów łazienkowych znajdziemy organizery na kosmetyki o różnej wielkości, kształtach i wieloma rodzajami przegródek. Z pomocą takiego organizera, nasze szminki będą w końcu wszystkie w jednym miejscu, a tusze do rzęs czy kredki do oczu przestaną turlać się po całej szufladzie. Posiadając tego typu organizer, możemy również śmiało część naszych kosmetyków umieścić w widocznym miejscu.

Ładnie ułożone i umieszczone w odpowiednich przegródkach wyglądają elegancko i estetycznie co sprawia, że nie musimy chować ich przed wzrokiem naszych gości. Dużym plusem jest również to, że produkty, których używamy najczęściej, zawsze możemy mieć pod ręką.

Rozważ zakup kosmetyczki podróżnej

Wielu z nas ma zakodowane, że kosmetyczki podróżnej, jak sama nazwa wskazuje, używamy jedynie, wyjeżdżając na wczasy. Nic bardziej mylnego! Kosmetyczki podróżne projektowane są tak, by maksymalnie wykorzystać ich przestrzeń, były funkcjonalne a kosmetyki łatwo dostępne. Jeżeli zaopatrzymy się w kilka z nich, może okazać się, że w prosty sposób pozbędziemy się bałaganu przy przechowywaniu naszych kosmetyków. Dodatkowo będą one chronione przed kurzem i pyłem.

Jeżeli nie masz do dyspozycji wielu szuflad, czy półek gdzie możesz przechowywać swoje kosmetyki, świetnym zakupem będzie kosmetyczka podróżna, którą można zwinąć w rulon. Tego rodzaju kosmetyczki posiadają silikonowe, zapinane na zamek przegródki, w jednym lub kilku rozmiarach, gdzie z łatwością umieścimy nasze kosmetyki.

Nawet wypełniona po brzegi kosmetyczka, po zwinięciu zajmuje naprawdę bardzo niewiele miejsca, a większość z nich posiada uszko, za które możemy ją powiesić, więc jeżeli nie chcemy za każdym razem rozwijać jej i zwijać, wystarczy zamontować haczyk, na którym zawiesimy rozwiniętą kosmetyczkę, a tym samym wszystkie kosmetyki będą pod ręką i dokładnie widoczne.

Przechowuj produkty w mniejszych pojemnikach

Opakowania kosmetyków o większej pojemności są bez wątpienia bardzo praktyczne. Nie musimy co chwila biegać do drogerii i kupować kolejnego opakowania kremu czy podkładu, a zazwyczaj, ich koszt jest niższy. Dużym minusem tego typu opakowań jest to, że zajmują bardzo dużo miejsca, często mają niestandardowy kształt, co sprawia, że ciężko je przechowywać. Warto pomyśleć o zakupie mniejszych pojemników, do których przelejemy lub przełożymy część danego kosmetyku, i umieścimy go w łatwo dostępnym miejscu, natomiast resztę w większej butelce odłożymy do szuflady. Takie pojemniki znajdziemy bez trudu w ofercie min. Koziol, Zeller lub Wenko.

Warto zwrócić uwagę na pojemniki przeznaczone do przewożenia kosmetyków w samolotowym bagażu podręcznym. Są one praktyczne, posiadają wieczka i zakrętki z dozownikami i pompkami, a ich pojemność nie przekracza 100ml, co sprawia, że zajmują bardzo niewiele miejsca. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się u osób, które nie mogą sobie pozwolić na toaletkę z dużym blatem i wielkimi szufladami, a kosmetyki przechowują głównie w szafce łazienkowej.

Umieść kosmetyki w kuferku

Kuferek na kosmetyki zazwyczaj kojarzy się nam ze sprzętem, jaki mają zawsze ze sobą mobilne makijażystki lub charakteryzatorki. Czy jednak kuferek ma być przeznaczony jedynie do transportowania przyborów i kosmetyków? Okazuje się, że jest to wybawienie dla dużej części z nas, która z przyczyn ograniczającego metrażu mieszkania i łazienki, musi stale zastanawiać się jak przechowywać kosmetyki, by wszystkie mieć pod ręką. Niekiedy wrzucamy je do pudełek i umieszczamy na szafie, ponieważ nie mamy możliwości postawienia w mieszkaniu toaletki, a w łazience ledwo mieści się proszek do prania i szczoteczki do zębów.

W takim wypadku zakup kuferka kosmetycznego to strzał w dziesiątkę! Skoro tego typu produkty projektowane są tak, by zmieściło się w nich jak najwięcej, a zarazem by transportowane w nich produkty były wolne od ryzyka przewrócenia się, wylania lub uszkodzenia, to w warunkach domowych cała nasza kolekcja kosmetyków będzie całkowicie bezpieczna.

Z racji przystosowania do transportu, kuferki mają również praktyczny kształt, by ich przewożenie w samochodzie czy w innych środkach komunikacji nie było problematyczne. Na rynku znajdziemy kuferki o różnych rozmiarach, z różną organizacją przestrzeni w środku, co pozwoli na zakup produktu idealnie wychodzącemu naprzeciw naszym potrzebom. Są one również solidne i estetycznie wykonane, co sprawia, że nawet gdy ustawimy je w widocznym miejscu, pomieszczenie będzie wyglądać elegancko i schludnie.