Przechowywanie niezwykłych wspomnień - ramki na zdjęcia

Ramki na zdjęcia to element wystroju praktycznie każdego domu - przechowują nie tylko nasze wspomnienia zamknięte w zdjęciach, ale również stanowią spersonalizowaną dekorację domu. Sprawdź nasz artykuł, w którym szukamy najciekawszych modeli i nowatorskich rozwiązań!

Czas czytania: 3 minuty

Spis treści:
Rodzaje ramek na zdjęcia
Ramki na zdjęcia do pokoju dziecięcego
Ramki na zdjęcia jako prezent - czy to trafny wybór?
Wybieramy ciekawe zestawy ramek na zdjęcia

Rodzaje ramek na zdjęcia

Ramka ramce nierówna - od przybytku głowa nie boli, jednak warto przemyśleć odpowiedni wybór ramki, która będzie prezentem, dekoracją lub nawet centralnym spersonalizowanym elementem aranżacji.

Ciekawe ramki na zdjęcia

Przygotowaliśmy kilka typów najczęściej spotykanych ramek - sprawdź, czy może znajdziesz dla siebie nowy, nieznany rodzaj, który będzie strzałem w dziesiątkę!

  • Klasyczna ramka drewniana na jedno zdjęcie- najczęstszy i najbardziej znany typ, który znamy z domowych kominków. Zaletą drewnianej ramki, oprócz wykorzystania naturalnego surowca, jest możliwość jej personalizacji i przerabiania - zawsze po jakimś czasie możemy za pomocą technik decoupage’u odmienić jej wygląd. Na rynku można spotkać wiele odmian ramek z różnymi wzorami, kolorami oraz unikatowymi motywami - ten typ jest wręcz idealny na prezent!
  • Ramka na zdjęcia metalowa (bądź aluminiowa) - choć niewątpliwie drewniana ramka może również sprawdzić się w industrialnych wnętrzach, przyjemnym dopełnieniem jednak będzie wybór metalowej ramki. W asortymencie można spotkać różne rodzaje metalowych ramek w formie wiszącej, stojaków lub z dodatkową ramką z efektem płyty mdf - ten typ szczególnie polecamy do nowoczesnych wnętrz, urządzonych w kierunku minimalistycznym lub industrialnym.
  • Ramka/ Wieszak na zdjecia - coraz popularniejszy typ ekspozycji zdjęć. Często spotykane w intrygującej formie parawanu lub np. mapy świata - idealny do pokoju młodzieżowego, salonu lub nawet przedpokoju, zachwyci Ciebie oraz będzie początkiem wielu rozmów o podróżach i uwiecznionych momentach.
  • Multirama na zdjęcia - idealne rozwiązanie do powieszenia lub alternatywa jeśli nie dysponujemy wystarczającą powierzchnią do postawienia oddzielnych ramek. Multirama jest również świetnym elementem dekoracyjnym, który może stać się głównym elementem pokoju. Ten rodzaj ostatnio zdobywa coraz więcej zwolenników - z tego względu w ofercie marek można znaleźć całą paletę różnych multiram w kształcie spirali, rozrzuconych niedbale zdjęć, serca, domku, geometrycznego wzoru i wielu innych. Na szczególną uwagę jednak zasługuje plastyczna multirama, którą można dowolnie ustawiać (np. plastyczna ramka z marki Atmosphera)

Ciekawe wariacje w temacie ramek na zdjęcia:

-Zamknięte ramki ze sztucznymi sukulentami w środku
-Kule śnieżne na zdjęcie (np. od marki Koziol)
-Plastyczne modułowe ramki na zdjęcia (ruchome zawiasy umożliwiają różne ustawienia)
-Ramki na zdjęcia w formie pudełka z szufladkami ( kolejne zdjęcia są wysuwane jak szufladka)
-Ramka na zdjęcia w formie półki z miejscem na doniczkę

Ramki na zdjęcia jako prezent - czy to trafny wybór?

Odpowiedź brzmi - to zależy. Zależy od tego komu chcemy taki prezent podarować oraz czy wiemy, gdzie obdarowany może je wykorzystać.

Ramki są również świetnym prezentem na zakończenie szkoły lub odejście z pracy - warto dołączyć do niej również zdjęcie oraz inny prezent, np. butelkę wina lub paczkę ulubionych czekoladek. Taki prezent będzie wyrazem sympatii oraz fajnym “przechowywaniem wspomnień”dla osoby, która kończy pewien etap - w końcu warto będąc w innym miejscu lub na innym etape życiowym wrócić myślami do przeszłości, która ma w sobie wiele miłych wspomnień i zasług w kształtowaniu naszego życia.

A może jako prezent dla rodziców i dziadków? Naszym zdaniem jest to strzał w dziesiątkę dla naszych opiekunów. Bezpretensjonalna i świadcząca o pamięci ramka z naszym zdjęciem to doskonały prezent dla tych szczególnie bliskich osób. Dla nich szczególnie polecamy zestawy ramek - można je uzupełnić zdjęciami z różnych etapów naszego dorastanie, co będzie świetnym i nieszablonowym prezentem.

Nie każdy z nas ma zainteresowania plastyczne i chęć do tworzenia spersonalizowanego, ręcznie wykonanego prezenty. Każdy jednak chce żeby prezent odzwierciedlał naszą sympatię i był przyjemną pamiątką - ramka na zdjęcia to idealny sposób na okazanie komuś szacunku, miłości lub przyjaźni, jeśli włożymy np. zdjęcie z ważnego dla nas czasu spędzonego z daną osobą.

Pomysły co dodać do prezentu ramki na zdjęcia:

  • Elegancki alkohol
  • Czekoladki,cukierki
  • Zestawy zapachowe
  • Pluszaki
  • Miły w dotyku koc
  • Elegancka świeca

Wybieramy ciekawe zestawy ramek na zdjęcia

Ciekawym produktem jest zestaw ramek do zdjęć - na rynku można spotkać połączone w różny sposób ramki, tworzące ciekawą multiramę. Wybraliśmy 4 najciekawsze ramki naszym zdaniem z naszej oferty, które mogą odmienić wnętrze i reprezentują ciekawe podejście do designu tego produktu:

1.Ramka na zdjęcia, 18 zdjęć - galeria

Ramka 18 zdjęć Emako

2.Ramka na 12 zdjęć, zdjęcia - multirama, w kształce SPIRALI 60 x 58 cm

Ramka 12 zdjęć Spirala

3.Ramka na 11 zdjęć, zdjęcia - multirama 61 x 61 x 2 cm

Ramka na zdjęcia 11 zdjęć

4.Ramka na zdjęcia, 16 zdjęć - galeria, kolor biały

Ramka na zdjęcia 16 zdjęć

Ramki na zdjęcia do pokoju dziecięcego

Warto wyposażyć pokój dziecka w śliczne ramki oraz akcesoria do przechowywania zdjęć i pamiątek. Dobrym pomysłem na prezent z okazji narodzin dziecka jest np. kronika narodzin z gotowymi szufladkami na drobiazgi z ważnych momentów życia (np.opaska ze szpitala, smoczek, odcisk dłoni) oraz fotoalbumem, który przechowa zdjęcia z najważniejszych momentów dorastania pociechy. Taki gadżet bez wątpienia będzie niesamowity dla rodziców i samego dziecka, które będzie mogło odkryć uwiecznione momenty swojego dojrzewania we wczesnym dzieciństwie.

Ramka na zdjęcia do pokoju dziecka

Warto rozejrzeć się za ramką specjalnie do pokoju dziecka - można spotkać ramki w najmodniejszych, pastelowych kolorach, które dopasują się do większości aranżacji oraz z radosnymi motywami jednorożców, łabędzi i dinozaurów. Taka ramka to świetna dekoracja szczególnie na stolik nocny lub półkę w pokoju dziecka - przy tym niedroga, a samo zdjęcie możesz wymieniać względem nowych wydarzeń i okazji w życiu malucha :)