Przenośna szafa tekstylna - 5 zalet, o których wcześniej nie miałeś pojęcia

W życiu wielu z nas przychodzi taki moment, kiedy otaczająca nas przestrzeń - tak jak i my - przechodzi na etap wyższej mobilności. Zamiast określeń “na lata” i “niezmienny” większą wartością staje się dla nas użytkowość i elastyczność miejsca, w którym żyjemy. Czasami jest to też najzwyklejsza ekonomia. Świat nieuchronnie pcha nas w kierunku coraz to nowych zmian, co w konsekwencji sprowadza się do potrzeby myślenia o rzeczach najbardziej przyziemnych takich jak nasze szafy, które pozwalają nad tą niezmiennie toczącą się kreacją naszego istnienia jakoś panować. I nieważne czy właśnie się przeprowadziłeś czy urodził Ci się nowy potomek przenośna szafa tekstylna to niezawodne rozwiązanie, którego zalety przedstawiamy poniżej.

Szybkość i łatwość konstrukcji

Co łączy studenta w nowym mieście, obozowicza na kempingu i młodych ludzi stojących u progu pustego mieszkania albo w obliczu remontu? Bagaż zgromadzonej przestrzeni życiowej, którą chciałoby się jak najszybciej i jak najmniejszym nakładem sił jakoś rozdysponować na wszystkie możliwe kąty i dostępne w zasięgu wzroku zakamarki. To, co wyróżnia szafy tekstylne to niewątpliwa bezproblemowość w samodzielnym, szybkim i sprawnym przygotowaniu takiej konstrukcji bezpośrednio po rozpakowaniu. W zasadzie po wyjęciu zestawu z opakowania potrzebujesz raptem kilka do kilkudziesięciu minut na złożenie ze sobą wg załączonej przez producenta instrukcji różnego typu rurek i stelaży, nałożenie na takową konstrukcję pokrywy tekstylnej i już możesz się cieszyć dodatkową powierzchnią na zgromadzony przez lata dobrostan. Niezależnie od tego ile razy będziesz potrzebował zmienić miejsce bytowania operacja rozstawienia sprzętu zawsze będzie przewidywalna, krótka i sprawna. Ty za to oszczędzisz sobie nerwów przy składaniu mebli z dużo cięższych i wymagających uwagi materiałów i będziesz mógł wykorzystać zyskany w ten sposób czas na ważniejsze dla Ciebie sprawy. W końcu jak już Sztaudynger pisał “stabilizacją motylka jest szpilka”, więc nie musisz niepokoić się już z nieprzewidywalności, jaką dyktuje Ci styl życia, a wręcz przeciwnie - cieszyć się, że można dzisiaj skorzystać z tak wygodnego i operatywnego rozwiązania.

Przenośna szafa tekstylna

Elastyczność, która zapełni każdy kąt

Inną pożądaną cechą jaką chętnie widzimy w użytkowanych przez nas tego typu sprzętach jest swojego rodzaju uniwersalność, a także praktyczność rozwiązań, które mogą przed nami rozwijać. Ergonomia stosowania takowej aparatury mieszkaniowej świetnie odpowiada na to zapotrzebowanie i za każdym razem dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb po pierwsze właściciela oraz reszty użytkowników, a po drugie do samej przestrzeni w domu, która potrafi formować się czasami w zaskakujący i przedziwny sposób ukazując nam niezaplanowane kąty i obszary o różnych parametrach i dostępne na różnych poziomach. W ofercie masz możliwość wybrania szafy w taki sposób, aby zagospodarować każdy zakątek. Wielość rozmiarów i przy tym ciekawych rozwiązań, w których dostajesz do dyspozycji różnej wielkości półki, przegródki i przestrzenie wiszące sprawi, że w przejrzysty i łatwo dostępny sposób będziesz mógł uporządkować kłopotliwe do tej pory miejsca.

Wdzięczne rozwiązanie i wdzięczny portfel

Bogactwo, które otwiera się przed Tobą kusi nie tylko wygodnymi parametrami skrojonymi przez producentów do Twoich potrzeb. W grę wchodzą bowiem miriady wzorów i styli nieprzerwanie pojawiających się w ofercie. Projektanci postawili sobie widocznie za punkt honoru stworzenia mebla nie tylko pojemnego, nie tylko przestrzennego i praktycznego, ale również formą nadążającego za jego funkcją. Taki mebel z założenia jest przecież stałą składową Twojego życia i ważne jest, abyś czuł się komfortowo przy możliwości dopasowania go do klimatu jaki tworzysz wokół siebie. Mamy więc do wyboru niezliczone kompozycje pasków, cętek, gładkie i poszatkowane w skomplikowane wzory geometryczne. Współczesny design wprowadzi świeżość do Twojego wnętrza, a koszt takiego mebla nie obciąży przy okazji zanadto Twojego portfela. Aktualne podejście do projektowania to bowiem stawianie na materiały oraz rozwiązania przyjazne, nowoczesne i proste co jest bezpośrednim przełożeniem na łatwość produkcji i finalnie niską cenę za jaką możesz mieć takie cuda techniki u siebie w domu.

Wizualna subtelność

Niewątpliwą zaletą takiej szafy, którą trzeba koniecznie podkreślić jest jej lekkość i gwarancja bezpiecznego środowiska, który stworzysz swoim pociechom. Jeżeli lękiem napawa Cię każdy ciężki sprzęt, na którym mały zdobywca mógłby ćwiczyć swoje możliwości eksploracji w tym przypadku możesz być spokojny. Nie jest to monumentalny, wiekowy regał którego waga przy przypadkowym przewróceniu mogłaby zrobić komuś krzywdę, ani drewniana szafa, której drewniane półki mogą ulec degradacji przy nazbyt odważnej próbie wspinaczki. Szafy tekstylne są niewielkich rozmiarów i z właściwą sobie nonszalancją delikatnie wpiszą się w spokojną przestrzeń Twojego dziecka. Ażurowość takiego rozwiązania dodatkowo podkreśli delikatność i spokój takiego pokoju, a elastyczność różnego typu form w jakich występują sprawi, że taka szafa będzie poniekąd rosła razem z jego użytkownikami ucząc ich od wczesnych lat samodzielnego i odpowiedzialnego gospodarowania na swoim terenie. Uniwersalne zastosowanie tego mebla dzięki wielości zakamarków pozwoli na budowanie intymności i naukę własnej przestrzeni.

Bałagan w szafie

Łatwość aranżacji

Trzeba to przyznać i podkreślić stanowczo, wyżej wspomniana ażurowość dostępnych konstrukcji to coś więcej niż tylko delikatność i subtelność, która ukoi Twoje wnętrze. Niedoceniana i wydaje się niedostrzegana jest możliwość łatwej i dalece dowolnej aranżacji przestrzeni. Odtąd słowo “szafa” kojarzące się gabarytami zasłaniającymi dopływ światła odchodzi do przeszłości. Nie musisz już decydować, czy postawić regał czy odsłonić okno. Dzięki przejrzystości, na jaką pozwala użytkowanie szafy tekstylnej możesz zrezygnować z okupowania ścian meblami dookoła i postawić je tam, gdzie tego najbardziej potrzebujesz. Kreuj swoje mieszkanie, dziel na strefy i na funkcje według własnej wizji i pragnień. Baw się możliwościami i czerp przyjemność z łatwych zmian za każdym razem, gdy najdzie Cię ochota. Kuchnia odgrodzona półprzezierną przegrodą, na której stoją kwiaty, książki kucharskie i pamiątki z podróży? A może kącik do nauki, z dostępem do najważniejszych pozycji literackich i obiektów inspiracji? Za każdym razem jest to ten sam mebel, jednak Ty możesz nadać mu znaczenie i stworzyć dzięki niemu połączenie wnętrza z zewnętrzem. Jest to dodatkowa możliwość stworzenia pewnej prywatności nawet na niewielkiej przestrzeni, z jednoczesną szansą uczestniczenia w życiu reszty miru domowego.

Podsumowanie

Jak widać tak niepozorny sprzęt może skrywać w sobie wielki potencjał. Jest to świetna propozycja organizacji Twojej przestrzeni i również dobry pretekst do spojrzenia z innej perspektywy na możliwości, które kryje w sobie Twoje otoczenie. Jesteśmy pewni, że nasz artykuł stanie się dla Ciebie inspiracją do stworzenia w swoim mieszkaniu ciekawych i pełnych miłości rozwiązań, które sprawią, że będzie Ci się żyło lepiej!