Przestrzeń do magicznej zabawy - tipi dla dzieci

Tipi dla dzieci to jeszcze nie do końca znany typ namiotu do zabawy - jego szczególna popularność przypada dopiero na ostatnie lata. Zapraszamy do wyruszenia z nami razem w przygodę aranżacji wnętrza pokoju dziecięcego wraz z namiotem tipi.

Namiot Tipi tylko chłopców - nic bardziej mylnego!

Z namiotu Tipi mogą korzystać zarówno chłopcy jak i dziewczynki - na rynku można spotkać szeroką paletę namiotów w różnych kolorach i wzorach, które doskonale dopasują się do każdego malucha. Można również postawić na personalizację - warto rozejrzeć się za uroczymi poduszkami i miękkim materacem, sam zaś namiot przyozdobić girlandą led, która nada wieczorem zupełnie innego wymiaru.

Zamek pokój dziecięcy

To co warto podkreślić to fakt, że dzieci uwielbiają mieć swoje tajemne, prywatne miejsce - sami przecież w dzieciństwie budowaliśmy skomplikowane twierdze do których rzadko wpuszczaliśmy dorosłych. Namiot dla dzieci tipi to idealny sposób i inspiracja do wspólnej zabawy w indian lub czytanie bajek, które rozwijają wyobraźnię malucha.

Namiot dla dzieci - cena oraz montaż

Namiot tipi dla dzieci to strzał w dziesiątkę jeśli szukasz niedrogiego miejsca do zabaw dla pociech. Ceny wahają się od 140 zł do 300 - wszystko zależy jednak od wybranego wzoru, materiału oraz kolekcji. Najciekawszymi modelami są te z eleganckim zawiązywaniem klap wejściowych z chwostem oraz kolorowymi motywami na materiale - taki namiot szczególnie polecamy jako stały element urządzenia pokoju dziecka.

Tipi dla dzieci urządzenie pokoju

Montaż tipi dla dzieci jest banalne prosta. W zależności od konstrukcji modelu składamy dołączone drążki konektorami lub przygotowujemy je i wkładamy do przygotowanych w materiale otworów. Na górze drążki się krzyżują tworząc stabilną konstrukcję rodem z indiańskiej wioski.

Jak urządzić tipi dla dziecka?

Odpowiedź brzmi - bajecznie i kolorowo! Szeroki asortyment tekstyliów dziecięcych zapewnia Ci pełną aranżacyjną dowolność. Bez względu na to czy masz namiot dla dziewczynki lub chłopca warto zadbać o dobrą izolację od podłoża - wybierz do tego miekką narzutę lub mały materac podłogowy, który dodatkowo udekoruje wnętrze namiotu.

Kolejną rzeczą jest znalezienie idealnych poduszek - warto przejrzeć ofertę poduszek w różnych kształtach. Niedawno sklepowe półki zaczęły podbijać duże poduchy dla dzieci. Można je znaleźć w różnych wzorach, od radosnej żyrafy lub jednorożca, bo słodkiego liska lub misia skończywszy.

Czarno białe tipi dla dziecka

Dobrym pomysłem jest również umieszczenie w środku ślicznego pluszaka - dla chłopców świetnym pomysłem będzie pluszowy nosorożec lub dinozaur, dla dziewczynek wszelkiego rodzaju króliczki i miękkie owieczki. Możemy również wybrać kocyk z pluszakiem - będzie to dobre rozwiązanie spełniające funkcję przytulanki i okrycia.

Tipi dla dzieci nie tylko do domu!

Łatwy montaż to również bardzo łatwy transport i możliwość ustawienia namiotu w dowolnym miejscu - warto rozważyć w okresie letnim go jako dodatkowe miejsce zabaw w naszym ogrodzie. Wokół namiotu można wtedy wybudować całą gotową scenerię i ustawić go w kącie ogrodu, aby sprawiał wrażenie oddzielnego królestwa.

Pomyśl również o niezwykłej niespodziance w środku namiotu - warto przygotować tam walizeczkę lub pudełeczko z dziecięcymi skarbami, które zachwycą malucha. Mogą to być ulubione książeczki lub zabawki kreatywne, które pomogą rozwijać wyobraźnie dziecka.

Tipi jest za małe lub z jakiegoś powodu szukasz czegoś innego? Możesz również wybrać alternatywne namiotu dla dzieci w kształcie np. domku lub zamku. W tych zazwyczaj większych namiotach znajdzie się miejsce oprócz poduszek i materaca podłogowego, miejsce na mebelki dla dziecka i dwie poduszki, by Twoja pociecha mogła komfortowo przyjąć gościa.

Uwolnij wyobraźnie dziecka - stwórz dla niego czarodziejską krainę!

Bez względu na styl i wykonanie Twojego tipi dla dziecka, najważniejsze w nim będą szczęśliwe chwilę spędzone na zabawie. Życzymy Ci niesamowitych przygód, które przeżyjesz, gdy wyruszysz w podróż ze swoim dzieckiem - jesteśmy pewni, że wyobraźnia naszych pociech nie zna granic!