Przewodnik po zimowych zakupach

Choć zimą najlepiej sprzedają się egzotyczne wakacje, to lubimy ten specyficzny, zimowy klimat. Dlatego o tej porze roku kupujemy wszystko, co kojarzy nam się z ciepłem i przytulnością. Zapraszamy na udane zimowe zakupy.

Kalendarzowa zima zaczyna się tuż przed świętami Bożego Narodzenia i trwa aż do marca. Nasze organizmy przyzwyczajone do sezonowych zmian temperatury same podpowiadają nam, czego potrzebują. Poza tym chcemy na zimowe miesiące zatrzymać cudowny nastrój świąt. Zatem wybieramy wszystko, co puszyste, rozgrzewające i przyjemne w dotyku. Dlaczego? Bo potrzebujemy się ogrzać, a poza tym te drobne przyjemności sprawiają, że czujemy się po prostu dobrze.

Koce i pledy

Ciepły, puchaty koc to wszystko, czego potrzebujesz, gdy wracasz zmarznięty do domu. Przyjemnie jest otulić się miękką tkaniną i chwilę odpocząć. Koce to nie tylko okrycie zapewniające komfort termiczny, to również sposób na lepsze samopoczucie. Jest nam miło, ciepło i przyjemnie, bo koc z wypoczynkiem kojarzy nam się wprost.

Pledy są również jedną z funkcjonalnych dekoracji w domu. Zatem wybór odpowiedniego koloru czy deseniu również nie pozostaje bez znaczenia. Lubimy pledy we wzory świąteczne, są one miłym dodatkiem do bożonarodzeniowych dekoracji. Po okresie świątecznym wymieniamy je na modne koce w stylu boho lub dziergane z grubej wełny pledy, które wyglądają jak zimowy sweter.

Naturalnie opcji jest więcej — puchate tkaniny imitującej futerko są najchętniej wybierane właśnie zimą. Miękko otulają i są wyjątkowo ciepłe, w sam raz na długie, mroźne wieczory. Wraz z nadejściem ery stylu skandynawskiego pled przestał być tylko okryciem. Jest dekoracją, nawet w salonie. Przerzucony „niedbale” przez oparcie kanapy lub fotela sprawia, że wnętrze nabiera przytulnego charakteru.

Komplety pościeli

Część z nas chętnie zostałabym w łóżku na cały okres jesienno — zimowy. Niestety tak się nie da. Można natomiast zapewnić sobie maksimum komfortu w sypialni, aby porządnie wypocząć. Komplety pościeli z wysokiej jakości bawełny z pewnością nam to zapewnią. Naturalna bawełna jest przyjazna dla skóry, nawet wrażliwej i alergicznej. Co więcej, jest doskonale chłonna i oddychająca. Dlatego bawełniana pościel powinna być zawsze pierwszym wyborem. Szczególnie że obecnie mamy do wyboru kilka faktur tej tkaniny. Komplety pościeli z bawełny satynowej sprawią, że Twoja sypialnia będzie luksusowym miejscem. Grubsze tkaniny bawełniane to z kolei sposób na pościel dla zmarzluchów.

Znaczenie ma nie tylko wybór tkaniny, z której szyje się komplety pościeli. To jak wygląda nasze łózko w sypialni, ma ogromny wpływ na nasz komfort psychiczny. Kiedy kładziesz w pięknie pościelonym łóżku, od razu czujesz się lepiej. Dlatego starannie wybierz kolorystykę i motywy — to ważne, bo przecież w sypialni spędzamy jedną trzecią naszego życia.

zimowe zakupy

Lampiony, świeczniki i świece

Ciepłe, naturalne światło, które daje świeca to sposób na błyskawiczną zmianę nastroju we wnętrzu. W każdym znaczeniu, po świece doskonale poprawiają nastrój. Jeśli wybierzesz wariant o ulubionym zapachu, to zapewnisz sobie również zbawienne działanie aromaterapii.

Świece wymagają odpowiedniej oprawy — możesz ustawić je na lustrzanej tacy, tak jak to robią ostatnio instagramerki lub w eleganckim lampionie. Te ostatnie bardzo mocno kojarzą nam się z zimowym klimatem. Lampiony to uniwersalne dodatki do wnętrz, latem posłużą jako klimatyczne oświetlenie tarasu, zimą możesz ustawić je w okolicy kominka lub stworzyć kompozycję dekoracyjną na parapecie.

Jeśli nie lampion to co? Oczywiście stylowy świecznik. Tutaj wybór kolorów, form i materiałów jest ogromny. Od minimalistycznych podstawek na tealighty po misternie zdobione świeczniki w stylu glamour. Świecznik to dodatek, który powinien znaleźć się w każdym domu, jest przydatny i piękny, a przecież takie ozdoby cenimy sobie najbardziej.

Kubki termiczne

Choć chętnie spędzilibyśmy zimę w ciepłym i przytulnym domu, to trzeba czasem z niego wyjść. Najlepiej z kubkiem termicznym wypełnionym ulubioną herbatą. Ciepły napój rozgrzeje Cię, gdy stoisz na przystanku. Kierowcy natomiast lubią mieć pod ręką kubek termiczny z kawą, chociaż poranne korki wystarczająco mocno podnoszą im ciśnienie.

Jak wybrać idealny kubek termiczny? Zwróć szczególną uwagę na materiał, z którego został wykonany. Najlepiej, jeśli jest to stal nierdzewna, wówczas, nawet gdy przez przypadek upadnie — nic mu się nie stanie. Kubki termiczne dobrze utrzymują temperaturę napoju, ponieważ ich ścianki mają dwie warstwy. Wykorzystanie właściwości próżni pomiędzy nimi sprawi, że płyn w naczyniu utrzyma stałą temperaturę na długo. Bez względu na to, czy jest to gorąca kawa, czy chłodna woda latem.

Druga ważna kwestia to sposób otwierania kubka. Nakrętka powinna być w 100. procentach szczelna, podobnie jak dziubek, przez który będziesz pić. Do wyboru masz kilka opcji — są przyciski, które trzeba przytrzymywać palcem, aby pić. To rozwiązanie, które sprawdza się u zapominalskich, którym zdarzało się zostawić otwarty kubek i napój wylewał się w najmniej spodziewanym momencie.

Ważny jest również kształt i powierzchnia kubka na zewnątrz. Chodzi o to, aby dobrze leżał w dłoni, dlatego bardzo praktyczne są modele z silikonową opaską. Wówczas kubek nie będzie ślizgał się w dłoniach.

Nasza lista zimowych zakupów to z pewnością tylko ułamek gadżetów, które mogą przydać się zimą. Te, które wybraliśmy, są najchętniej kupowane — nie dziwi nas to, ponieważ styczniowe chłody sprawiają, że potrzebujemy więcej ciepła.